Zbuduj z nami domowe studio fotograficzne [seria poradników]

0
Domowe studio fotograficzne to marzenie wielu fotografów. Możliwość kreowania kadrów o każdej porze, nieograniczony dostęp do sprzętu we własnych 4 ścianach… Niestety wiele osób nie spełnia swoich marzeń, gdyż boi się wysokich kosztów. Zniechęceni bywamy również małym metrażem mieszkania oraz błędnym wyobrażeniem o tym, że jest to zbyt skomplikowane. Specjalnie dla takich osób, które jeszcze się wahają oraz takich które szukają już konkretnych rozwiązań stworzyliśmy całą serię poradników, która przeprowadzi Cię krok po kroku jak zbudować domowe studio fotograficzne. Jak zrobić to tanio, fajnie, praktycznie i tak, żeby wszystko działało? Powodzenia!

Tanie, profesjonalne studio w mieszkaniu

Czy to możliwe? Oczywiście, że tak! Poznaj Martę, której doradziliśmy modele sprzętu i pomogliśmy w stworzeniu całej konfiguracji. Marta zaprosiła nas do swojego domu, żebyśmy mogli zobaczyć jak wszystko prezentuje się na żywo. Zainspiruj się na jej przykładzie!

Tanie, profesjonalne studio fotograficzne w mieszkaniu

Własne studio – od czego zacząć?

Decyzja podjęta, chcesz mieć własne studio fotograficzne! Super, ale żeby żałować żadnych decyzji podjętych później, jest parę spraw, które musisz przemyśleć zanim kupisz jakikolwiek sprzęt…

Domowe studio fotograficzne – od czego zacząć?

Jakie oświetlenie wybrać do domowego studia?

Lampy błyskowe, reporterskie czy światło ciągłe? Przygotowaliśmy dla Ciebie prezentację wszystkich trzech rozwiązań, dzięki którym poznasz ich wady i zalety.

Lampy błyskowe, reporterskie czy światło ciągłe? Co lepsze do domowego studia?

Softboxy, parasolki, czasze

Sztuczne światło to ogromne możliwości. Może wręcz imitować światło słoneczne, pod warunkiem, że dobierzesz do lampy odpowiednie akcesoria, np. softbox, parasolkę albo beauty dish. Prezentujemy wszystko, co musisz wiedzieć o modyfikatorach światła.

Domowe studio fotograficzne – modyfikatory światła

Akcesoria, które warto mieć w domowym studiu foto

Kompletując domowe studio fotograficzne często w pierwszej kolejności skupiamy się tylko na „grubych rzeczach”. Drobiazgów ułatwiających, a często nawet umożliwiających pracę jest jednak całe mnóstwo, więc przyjrzyjmy się tym najważniejszym.

DOMOWE STUDIO FOTOGRAFICZNE – Akcesoria, o których warto pamiętać planując budżet

Tło fotograficzne – bohater drugiego planu

W tym artykule znajdziesz kilka inspiracji, dlaczego warto zawsze dbać o dobre tło i jak można się nim bawić, aby uzyskiwać ciekawsze ujęcia.

Tło fotograficzne – nieoceniony sprzymierzeniec w studiu fotograficznym

Fotografia produktowa w domu

Cyfrowa Sesja Live – Wy pytacie, my odpowiadamy! Oto 6 najciekawszych pytań o fotografię bezcieniową i domowe studio fotograficzne, jakie pojawiły się na naszym facebookowym live. Jeśli przegapiłeś – nadrób teraz!

Domowe studio do fotografii produktowej – 6 najciekawszych pytań od naszych klientów

Wyzwalacz radiowy do lamp studyjnych

W naszym domowym studiu fotograficznym mamy już niemalże wszystko. Ostatni krok to… wyzwalacze błysku. Żeby lampa mogła działać, musisz skomunikować swój aparat z lampą, np. za pomocą radiowego wyzwalacza. Są też inne sposoby. Dowiedz się jak mądrze wybrać ten kluczowy element i zacznij w końcu fotografować!

Wyzwalacz radiowy do lamp studyjnych – jak mądrze wybrać?

Słowniczek żargonowych pojęć

„Odsuń pieska od ściany”, „podaj mi murzynka”, „nałóż grid na garnek” – fotografowie studyjni mają swój własny żargon. Warto znać kilka podstawowych zwrotów, żeby wiedzieć, o czym rozmawiają inni i o czym pisze się w internecie.

Domowe studio fotograficzne – słowniczek żargonowych pojęć, które warto znać!


Zdjęcie w nagłówku Krists Luhaers / Olga Guryanova z Unsplash.

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort