Niebieska godzina i nocne fotografowanie miasta – zobacz relację z fotospaceru

0

W sobotę, 16 czerwca 2019 odbyła się VIII już edycja fotograficznego spaceru po Gdańsku z Cyfrowe.pl. Tym razem tematem przewodnim była nocna fotografia miejska. Grupa 12 uczestników pod okiem prowadzącego Jakuba Kaniuki zebrała się w samym sercu Gdańska – pod Złotą Bramą.

Po krótkim wstępie, okraszonym niepewnym spoglądaniem w niebo w obawie o pogodę, grupa ruszyła na fotograficzne łowy. Jakub opowiadał o najważniejszych elementach związanych z fotografią nocną: o błękitnej godzinie, korzyściach wynikających z małej ilości światła oraz sprzęcie potrzebnym do zdjęć nocnych. Każdy z uczestników mógł zadać nurtujące go pytanie i otrzymywać wskazówki dotyczące swoich zdjęć.

Wisząca w powietrzu burza nie przestraszyła żadnego z uczestników a pioruny pojawiające się co jakiś czas na niebie stanowiły dodatkowy, ciekawy element fotograficzny, który części osób udało się zarejestrować na matrycy.

Na koniec prowadzący opowiedział o dodatkowych możliwościach zabawy ze światłem połączonych z fotografią miejską.

Pomimo ulewnego deszczu, który zakończył warsztaty, dobry humor pozostał z uczestnikami do końca.

Dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych fotospacerach i warsztatach organizowanych przez Cyfrowe.pl. Informacje o zapisach na kolejne edycje znajdziesz na naszym Facebooku.

 

Podziel się.

O Autorze

Fotografii uczył się w łódzkiej "Filmówce" i w gdańskiej ASP. Teraz sam prowadzi kursy i uczy innych. W Cyfrowe.pl pełni rolę Redaktora Opisów Produktów.

Zostaw komentarz

izmir escort