Ilford Photo Walk 2021 – Gdańsk – zobacz relacje z analogowego spaceru!

0
Myślisz, że aparaty analogowe, negatywy i cała otoczka odeszły już do lamusa? Mylisz się! Pokazało to liczne grono uczestników spaceru zorganizowanego przez Medikon (dystrybutor m.in. produktów Ilford i Fomei) przy współpracy z Cyfrowe.pl. Ilford Photo Walk odbył się 11-ego czerwca 2021. Po terenach Stoczni Gdańskiej oprowadził nas Krzysztof Salwarowski razem z modelką Łucją Stefaniuk (Malva Models). Zobacz jak było!

Ilford Photo Walk 2021 i testy czarno-białych negatywów

Uczestników Photo Walk przywitał… pakiet powitalny! Każdy mógł wybrać, jakie negatywy czarno-białe Ilforda, które chce sprawdzić. Dodatkowo uczestnicy otrzymali specjalną ofertę na oświetlenie Fomei oraz papiery Ilforda i Kentmere w Cyfrowe.pl. Upalne słońce, uzupełnienie płynów… znaczy się założenie negatywów w aparatach i cierpliwe czekanie na start. W międzyczasie odwiedziło nas Trójmiasto.pl i zrobiło również swoją relacje z wydarzenia! Ekipa na czele z Krzysztofem Salwarowskim (specjalista ds. klientów kluczowych B2B w Cyfrowe.pl, wykładowca Sopockich Szkół Fotografii, doświadczony portrecista) ruszyła po 16 na spacer.

Przystanek pierwszy

Znaleźliśmy trochę cienia, by móc posłuchać Krzyśka o tym, jak współpracować z portretowaną osobą. Na co zwrócić uwagę? Co wykorzystać w świetle zastanym, a kiedy użyć dodatkowego oświetlenia? Pigułka wiedzy i aparaty w dłoń! Czasu było na tyle, by każdy mógł sfotografować profesjonalną modelkę, ale znaleźli się tacy, którzy wyławiali je z fotografujących!

 

Sprawdź dostępne od ręki w naszych magazynach negatywy Ilford

 

Rozmowy o fotografii

Ludzie są spragnieni wydarzeń fotograficznych i widać to było na Ilford Photo Walk 2021. W czasie, gdy kilka osób fotografowało, inni rozmawiali na temat sprzętu, zachwycali się klasycznymi aparatami. Nie brakowało małoobrazkowych oryginałów i średnich formatów! Ludzie z chęcią wymieniali się wskazówkami co do warsztatu, tego jak pracują w ciemni… a jest o czym rozmawiać! Fanów analogów coraz więcej a jednak ludzi z ogromną wiedzą, taką jak Krzysztof, nie ma na każdym rogu.

Spacer trwa

Zmiana stylizacji, uformowanie szyku i fotografowanie dalej trwa. Oj, wymęczyliśmy Łucje i bardzo dziękujemy za jej poświęcenie! Spacerowaliśmy, fotografowaliśmy a Medikon częstował światłem Fomei, którym można było dodatkowo doświetlić twarz modelki czy zrobić kontrę. Tereny stoczni stanowią niesamowitą dawkę inspirujących zakątków, także każdy mógł znaleźć miejscówkę do swojego zdjęcia. Czas był idealny, bo po 18 słońce zaczynało dawać przyjemny charakter cieni, które przy czarno-białych negatywach pozwalały rozwinąć skrzydła, jeśli chodzi o kombinacje kompozycyjne w kadrze.

 

Zobacz analogowe aparaty marki Ilford

 

Oby więcej, oby częściej

Uczestnicy byli zgodni co do atmosfery i potrzeby takich wydarzeń a koniec w zasadzie nie było końcem, ale początkiem. Kolejnych fotograficznych znajomości i inspiracji do kolejnych zdjęć! O pokazanie efektów ciężko… bo każdy musi dobić rolkę do końca. No dobra… Ci którzy w czasie spaceru wykorzystali wszystkie rolki pewnie już to zrobili! W międzyczasie Krzysztof sfotografował uczestników, więc z niecierpliwością czekamy na efekty z wszystkich analogowych aparatów. Pokażmy światu, że szlachetne techniki nadal są w modzie. Do zobaczenia!

Ilford Photo Walk Gdańsk 2021 fot. Jarosław Respondek

Cała ekipa Ilford Photo Walk 2021 fot. Jarosław Respondek

 

Podziel się.

O Autorze

Fotoreporter i dokumentalista od ponad 10 lat. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie w Czechach. Współpracował m.in. z Agencją Fotograficzną Reporter, Gazetą Wyborczą, laureat m.in. Grand Press Photo, IPA, 5-boju Fotopolis. Z zamiłowania podróżnik, zwolennik "rowerowego" trybu życia.

Zostaw komentarz

izmir escort