Działamy z Profoto! Warsztaty online i offline

0
Masa inspiracji, dawka solidnej wiedzy i profesjonalny sprzęt. A to wszystko w dwóch odmiennych sytuacjach. Zapraszamy na krótką realację z naszych warsztatów online i offline z marką Profoto!

Błysk, błysk, błysk – warsztaty fotograficzne w Cyfrowe.pl

Światło błyskowe odgrywa ważną rolę w fotografii studyjnej, ale także w fotografii plenerowej. Zwróciliśmy na to szczególną uwagę. Naszym celem na warsztatach było przekazanie wiedzy technicznej i inspiracyjnej do tworzenia lepszych portretów wizerunkowych, biznesowych i artystycznych z wykorzystaniem błysku. Uczestnicy mogli nauczyć się jak wykorzystać jedno, dwa i trzy źródła światła. A także dowiedzieć się jak wykorzystać dane modyfikatory do lamp Profoto i poznać triki… czego nie robić, aby model wyglądał dobrze na zdjęciach.

Lampa Profoto gotowa do działania!

Lampa Profoto gotowa do działania!

Warsztaty fotograficzne online

Na pierwszy ogień idą warsztaty online! Ciekawe doświadczenie! Pięciogodzinny stream ze szkoleniowcem, ambasadorem Profoto – Adamem Wawrzyniakiem w naszym studio w Warszawie (co tydzień można obejrzeć nadawaną z niego Cyfrową Sesje Live). Podczas warsztatów dużo działo się na planie, poza wstępem teoretyczno-inspiracyjnym uczestnicy szkolenia mogli zobaczyć prawie trzygodzinną sesję. Kilka stylizacji, masa sprzętu, 3 widoki z kamer. W użyciu sprzęt z naszej oferty i wypożyczalni: aparaty Canon, statywy Benro, statywy studyjne i oświetlenie ciągłe GlareOne, konsola BlackMagic i Zoom. To wszystko po to by uczestniczy poczuli się jak na żywo. Adam pokazał jak oświetlić modela, jak pracować z nim na planie. Omówił, jakiego sprzętu użył i jak wygląda efekt. Na koniec zdjęcia zostały przeanalizowane, a wszyscy uczestniczy mogą zobaczyć efekty w specjalnej, warsztatowej grupie na facebooku! A nadawali dla Was: Jakub Wosik i Jarek Respondek.

Zobaczcie relacje (fot. Jakub Wosik i Jarek Respondek):

 

Warsztaty fotograficzne offline

Czerwiec jest czasem, w którym już wszystko budzi się do życia po ostatnich zawirowaniach, więc z chęcią wykorzystaliśmy tą okazje. W poznańskim Studio Mleko Jakub Gąsiorowski i Rafał Garbarz spotkali się z Wami na żywo. Tutaj również poświeciliśmy lampami Profoto a naszą modelką była Klaudia Turkowiak. Zaczęło się od wstępu inspiracyjnego, w którym Jakub pokazał swoje portrety i omówił swoją pracę w każdej z sytuacji. Nie tracąc czasu, przeszliśmy do części praktycznej. Każdy z uczestników mógł swobodnie wykonać portrety pod okiem specjalistów i nauczyć się jak inteligentnie wykorzystać błysk w sesji z modelką.
Cieszyły uśmiechy na twarzach – w końcu możemy działać face to face!

Zobaczcie relacje (fot. Rafał Garbarz i Jakub Gąsiorowski):

Większość wykorzystanych przez nas sprzętów możesz również sprawdzić na własną rękę – wypożycz w Cyfrowe.rent

Chcesz być na bieżąco z naszymi eventami? Zapisz się do newslettera.

 

Podziel się.

O Autorze

Fotoreporter i dokumentalista od ponad 10 lat. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie w Czechach. Współpracował m.in. z Agencją Fotograficzną Reporter, Gazetą Wyborczą, laureat m.in. Grand Press Photo, IPA, 5-boju Fotopolis. Z zamiłowania podróżnik, zwolennik "rowerowego" trybu życia.

Zostaw komentarz

izmir escort