Żuławy w obiektywie – relacja z fotospaceru

0

Słoneczny dzień, ludzie pełni energii i 3 żuławskie miejscowości – tak w skrócie można opisać kolejny fotospacer, który odbył się w sobotę, 20 lipca br. Spotkanie poprowadził dobrze już znany wszystkim fotograf, Jakub Kaniuka.

Fotospacer rozpoczęliśmy pod kościołem w miejscowości Żuławki, skąd rozpościerał się widok na malowniczy krajobraz. Po krótkim wstępie teoretycznym ruszyliśmy na poszukiwanie domów podcieniowych charakterystycznych dla tego regionu. Kolejnym etapem fotograficznej eskapady była miejscowość Drewnica z zabytkowym wiatrakiem kozłowym. Odpowiednia pora roku i dobra pogoda idealnie współgrały z otaczającym nas klimatem, a dodatkowe elementy krajobrazu (kombajn na polu, bociany) uatrakcyjniły fotograficzne kadry. Kolejnym etapem wyprawy była miejscowość Steblewo, w której głównym celem było zrobienie zdjęć domów podcieniowych (w Steblewie są aż 2) oraz ruin starego kościoła.

Fotospacer na Żuławach po raz pierwszy miał charakter warsztatów wyjazdowych, co pozwoliło każdemu z uczestników zmienić otoczenie i przynajmniej na chwilę oderwać się od zgiełku miasta. W końcu nie ważne jak daleko jesteśmy od domu, ważne jak bardzo oderwiemy się od codzienności.

Podziel się.

O Autorze

Fotografii uczył się w łódzkiej "Filmówce" i w gdańskiej ASP. Teraz sam prowadzi kursy i uczy innych. W Cyfrowe.pl pełni rolę Redaktora Opisów Produktów.

Zostaw komentarz

izmir escort