Environmental Photographer of the Year – wygraj aparat Nikon!

0

W imieniu marki Nikon zapraszamy wszystkich fotografów (zwłaszcza najmłodszych, o czym w dalszej części tekstu) do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie fotograficznym o tematyce ekologicznej. Do zdobycia jest kilka nagród, a ich łączna wartość to kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Idea Konkursu Environmental Photographer of the Year

Celem 15. edycji tego konkursu jest zwrócenie uwagi na najbardziej inspirujące prace w dziedzinie fotografii ekologicznej z całego świata oraz stworzenie międzynarodowej platformy do zwiększania świadomości problemów środowiskowych, które zagrażają naszej planecie.

Akcja powstaje przy współpracy marki Nikon z Instytutem gospodarowania zasobami wodnymi i zarządzania ochroną środowiska CIWEM oraz bezpłatną platformą streamingową WaterBear poświęconą przyszłości naszej planety.

Ważne jest, aby pokazywać wzajemnie powiązania działań na rzecz rozwoju, ograniczania ubóstwa, równości, bezpieczeństwa i klimatu oraz bezprecedensowy wysiłek, jaki muszą podjąć wszystkie grupy społeczne, aby rozwiązać kluczowe problemy naszych czasów. Uniwersalny język fotografii jest najskuteczniejszą metodą prezentowania tych zagadnień. CIWEM dokłada wszelkich starań, aby konkurs EPOTY w 2022 r. stanowił wyzwanie i inspirację dla tych, którzy są przed i za obiektywem – zaznacza Terry Fuller, Chief Executive w instytucie CIWEM.

O nagrodach

Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 31 sierpnia 2022 r. a udział w konkursie jest bezpłatny dla wszystkich grup wiekowych.

Do przesyłania najbardziej aspiracyjnych, emocjonujących i urzekających fotografii o tematyce ekologicznej zachęcamy zarówno fotografów profesjonalnych, jak i amatorów z całego świata. Zwycięzca konkursu Environmental Photographer of the Year otrzyma pakiet nagród obejmujący nagrodę pieniężną w wysokości 5000 GBP, wywiad w magazynie Environment Magazine wydawanym przez CIWEM, profil w witrynie WaterBear oraz artykuł w witrynie internetowej firmy Nikon Europe.

Nagroda Nikon’s Young Environmental Photographer of the Year ma na celu pokazanie najlepszych zdjęć o tematyce ekologicznej, wykonanych przez młodych fotografów do 21 lat. Zwycięzca otrzyma aparat bezlusterkowy z serii Z oraz dwa wybrane przez siebie obiektywy NIKKOR Z.

Uczestnicy tegorocznego konkursu mają też szansę zdobyć nagrody pieniężne w wysokości 1000 GBP, przyznawane w czterech kategoriach:

  • nagroda Vision of the Future (Wizja przyszłości) za inspirujące lub skłaniające do myślenia interpretacje naszego środowiska w przyszłości, opowiadane przez obiektyw fotografa,
  • nagroda Recovering Nature (Regeneracja przyrody) za zdjęcia pokazujące zdolność przyrody do regeneracji oraz przykłady innowacyjnych, opartych na naturze rozwiązań oraz inicjatyw w zakresie ochrony przyrody, których celem jest przywrócenie równowagi ekologicznej,
  • nagroda Keeping 1.5 Alive (Zatrzymać ocieplenie) za zdjęcia poświęcone działaniom, podkreślającymi pilną potrzebę powstrzymania globalnego ocieplenia,
  • nagroda Adapting for Tomorrow (Dostosowanie do przyszłości) za zdjęcia przedstawiające sposoby, w jakie społeczności oraz przyroda dostosowują się do skutków zmian środowiskowych.

Integralną częścią celu naszej marki jest umożliwienie fotografom i filmowcom realizacji twórczej wizji i pokazywania tego, co niewysłowione. Firma Nikon była w centrum wielu najważniejszych historii opowiadanych w minionym stuleciu, a ponieważ zmiany klimatyczne oraz ochrona środowiska należą do najważniejszych historii naszych czasów, cieszymy się, że możemy wesprzeć ten niesamowity konkurs organizowany wraz z CIWEM i WaterBear – komentuje Stefan Maier, General Marketing Manager w firmie Nikon Europe.

Więcej o kryteriach konkursowych

Aby uzyskać więcej informacji i wziąć udział w konkursie, odwiedź stronę www.epoty.org. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2022 r. a zwycięzcy zostaną ogłoszeni 24 listopada 2022 r.
Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres epoty@newsfeedpr.co.uk.

 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort