Tomasz Albin gościem drugiej edycji Trójmiejskich Spotkań z Fotografią

0

Trójmiejskie Spotkania z Fotografią to wydarzenie otwarte dla wszystkich, którzy chcą się zainspirować doświadczeniami znanych, utalentowanych fotografów. Tym razem do sopockiego Atelier zaprosiliśmy Tomasza Albina, fotografa reklamowego wielu międzynarodowych marek i wykładowcę Łódzkiej Szkoły Filmowej. Spotkanie odbędzie się 30.03.2016 o godz 18. Udział jest bezpłatny, jednak liczba miejsc – ograniczona. Chcesz wziąć udział? Zarezerwuj miejsce tutaj: http://tszf.evenea.pl/

Na spotkaniu będziemy rozmawiać o sesjach fotograficznych podczas dużych kampanii reklamowych. Tomek Albin zaprezentuje:

  • jak powstaje projekt dużej produkcji komercyjnej od przygotowań aż po retusz
  • jakie mogą wystąpić problemy na dużym planie reklamowym
  • jak wygląda harmonogram dnia zdjęciowego
  • ile osób potrzeba do pomocy przy sesji
  • jak wygląda sesja od kuchni
  • jaki wybrać sprzęt
  • jak wyglądają produkcje niekomercyjne
  • jakie znaczenie dla współczesnego fotografa ma aparat analogowy

Tomek Albin jest absolwentem poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od lat współpracuje z międzynarodowymi markami wykonując dla nich zdjęcia do kampanii reklamowych. Zaangażowany w rozwój rynku fotografii w Polsce, prowadzi autorski warsztat fotografii reklamowej na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Do tej pory jego zdjęcia można było oglądać w galeriach: GWL w Warszawie, Rondo Sztuki w Katowicach, DAP w Warszawie, w krakowskiej Pauzie, na Miesiącu Fotografii w Bratysławie oraz w Starym Browarze w Poznaniu. Prace artysty zostały wielokrotnie docenione przez międzynarodowe jury i publikowane w albumach Still Life Selected Views 2008 i 2009, a także w Luerzer’s Archive 2008 i 2009. Tomek jest laureatem branżowych nagród m.in. Silver Drum i Silver KTR za kampanię USSR w 2010 roku, Silver i Bronze KTR za kampanię Makatka w 2009 roku, oraz Bronze EPICA i Gold KTR w 2008 roku, za kampanię Ariel Color i Ariel White.

Niezależnie od pracy akademickiej i komercyjnej Tomek od lat pracuje aparatem analogowym nad artystycznymi nocnymi krajobrazami z różnych stron świata oraz wysublimowanymi, studyjnymi kompozycjami martwych natur.

Strona wydarzenia: http://cyfrowe.pl/TSZF

Zapraszamy!

TAGI:   
Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort