Kolosy 2018 – podróżnicy i fotografia z Cyfrowe.pl i Olympus

0

Fotografowanie w podróży jest tak oczywiste jak … No jest po prostu oczywistą oczywistością. Oprócz wygodnych butów, pojemnego plecaka i paszportu – to właśnie sprzęt fotograficzny i kamery są na początku checklisty do spakowania przed wyjazdem. Ekipy Cyfrowe.pl nie mogło więc zabraknąć na największym spotkaniu podróżników, żeglarzy i alpinistów w Polsce – czyli imprezie Kolosy 2018.

Impreza odbyła się już tradycyjnie na początku marca w Gdyni. W tym roku, podczas jubileuszowej, dwudziestej edycji hala Gdynia Arena już od wczesnych godzin porannych była pełna, a chętni, którzy chcieli dostać się na prelekcję, musieli odstać swoje w kolejce. Nasze stoisko zlokalizowane było tuż za główną sceną, przez co odwiedzało nas nie tylko wielu słuchaczy, ale i prelegentów. Ilość pytań o idealny sprzęt w podróży, często dość nietypowej jak fotografia jaskiniowa z błyskiem sprawiła, że musieliśmy szukać nietuzinkowych rozwiązań. Na naszym stoisku naprawdę sporo się działo.

Jednym z partnerów naszego stoiska była marka Olympus. Zainteresowani mogli porozmawiać o zaletach bezlusterkowców w podróżowaniu oraz poznać pełną gamę obiektywów tego producenta. Sporo pytań mieliśmy o możliwości obiektywów z serii M.Zuiko PRO, które dzięki uszczelnieniom są bardziej niż bryzgoszczelne. Na marginesie dodam, że aby zachować pełną szczelność, musimy mieć też uszczelniony korpus (jak Olympus OM-D E-M5 mkII czy Olympus OM-D E-M1 mkII). Jeżeli mówimy o uszczelnieniach, to spore zainteresowanie wzbudzał system do fotografii podwodnej. Wiele osób z aprobatą kiwało głowami po uzyskaniu informacji, iż firma Olympus jako jedyna na rynku, w warunkach gwarancji na swoje obudowy podwodne zastrzega, że w przypadku przecieku, serwisowana jest nie tylko obudowa, ale i jej zawartość.

Na co dzień przypominam o Wypożyczalni Cyfrowe.pl – jeżeli potrzebujesz jednorazowo wypożyczyć sprzęt, zapraszamy.

Dodatkowo w sobotę i niedzielę odwiedził nas ambasador marki Olympus – Jakub Kaźmierczyk. Jego sobotnia prelekcja na temat „Od „city break” do wielkich podróży” ściągnęła do sali seminaryjnej mnóstwo osób, a dodatkowo zainteresowani mogli porozmawiać i zadać pytania na naszym stoisku.

Sprzęt fotograficzny i filmowy musimy w jakiś sposób transportować, i tu sporym wsparciem był nasz kolejny partner, czyli Peak Design. Co prawda ich plecaki czy torby z serii Everyday bardziej nadają się na eksplorację miast niż miesięczny trekking po górach, za to ich kultowy uchwyt Capture Pro (już w wersji Capture Pro V3) zainteresował wielu odwiedzających . Ta alternatywa, aby mieć sprzęt zawsze pod ręką (przypięty do biodra lub paska plecaka) zamiast bujający się na szyi, otworzyła spojrzenie na inne przenoszenie swojego fotograficznego ekwipunku podczas wycieczek. W przypadku fanów filmowania z powietrza zainteresowanie wzbudziła torba Everyday Sling 5l. Bez trudu mieści ona najbardziej popularne drony, jak: DJI Mavic Pro, DJI Spark czy najnowszy DJI Mavic Air, które stają się obowiązkowe na wyposażeniu wielu wyjazdów.

Trzy dni spotkań pełne inspiracji, możliwość zobaczenia na zdjęciach miejsc odległych i bliższych oraz posłuchanie anegdot z wypraw to dla wielu z nas możliwość naładowania akumulatorów w środku zimy i przygotowanie się mentalnie na własne podróże. Aparat fotograficzny lub kamera w podróży to rzecz niezbędna do spakowania w naszym ekwipunku.

Podziel się.

O Autorze

Doradca klienta w branży foto od kilku lat. Zwolennik fotograficznego minimalizmu - zarówno w kwestii sprzętu jak i kadru. Zadeklarowany miłośnik Kaukazu.

Zostaw komentarz

izmir escort