FOTOszkoła Cyfrowe.pl w Warszawie

0

Tematem pierwszych w jesiennej edycji warsztatów pod patronatem Canona był ruch w obiektywie. Spotkanie poprowadził znakomity fotograf i dydaktyk Jerzy Lech.

Jurek jest współtwórcą corocznych warsztatów fotograficznych „Fotografia, Przyroda i Czary” w Budzie Ruskiej, które w tym roku odbyły się już po raz siedemnasty. Jest także autorem ok. 350 artykułów o tematyce fotograficznej publikowanych w krajowych miesięcznikach fotograficznych. Jako redaktor magazynu FOTO udzielił tysięcy porad miłośnikom fotografowania z całego świata.
Dużą porcję wiedzy przekazał również uczestnikom warszawskich warsztatów. Zajęcia przyniosły chyba dobry skutek, bo poziom zdjęć zgłoszonych do konkursu na zdjęcie dnia był wyjątkowo wysoki.

Po wykładzie przyszedł czas na część praktyczną. W trakcie zajęć w plenerze, które odbywały się na terenie Łazienek Królewskich, uczestnicy warsztatów mogli przetestować bardzo duży wybór aparatów i obiektywów marki Canon. Szczególnie duże emocje wzbudził rzadko oglądany obiektyw 400 mm f/2,8 IS II USM, który jednak z uwagi na jego wartość (ponad 40.000 zł) był testowany tylko w sali wykładowej.
Oprócz sprzętu Canona można było też obejrzeć i przetestować oświetlenie marki FOMEI; największe zainteresowanie wzbudził przenośny zestaw Panther 600 mini z generatorem akumulatorowym i głowicą błyskową.

Najbardziej emocjonującym momentem warsztatów był jak zwykle etap wyboru zdjęcia do konkursu. Uczestnicy mogli bowiem wybrać tylko jedno zdjęcie z całego pleneru, a wybór następował na podstawie wyświetlacza LCD aparatu. Oczywiście nie było też mowy o jakiejkolwiek edycji zdjęć. Jak na tak trudne warunki wybór był znakomity, a Jury pod przewodnictwem Jurka Lecha miało niemały problem z wybraniem najlepszych zdjęć.
Wątpliwości nie budziło tylko I miejsce – bezapelacyjnie dla Kuby Ruty. W nagrodę otrzymał on torbę Kata LighTri 315. Nagrodami za miejsca II i III były bony na zakupy w Cyfrowe.pl oraz książki wydawnictwa Galaktyka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów (opisy zdjęć po najechaniu na zdjęcie myszką).

 

TAGI:   
Podziel się.

O Autorze

Istniejemy od 2003 roku i obecnie jesteśmy największym specjalistycznym sklepem foto-wideo na polskim rynku e-commerce. Prowadzimy sprzedaż nie tylko w obszarze Internetu, ale posiadamy także sklepy stacjonarne w pięciu różnych miastach - Gdańsku, Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie. Zespół obsługujący sklep tworzy już prawie 40 młodych i dynamicznych osób. Oprócz konsultantów handlowych, z którymi macie do czynienia podczas kontaktu z naszą firmą, jest jeszcze kilka osób "niewidzialnych". Jest to obsługa logistyki i magazynu, serwis techniczny, programiści, redaktorzy strony internetowej oraz administracja. Wszyscy staramy się, aby sklep Cyfrowe.pl stał się największym i najczęściej odwiedzanym fotograficznym sklepem internetowym.

Zostaw komentarz

izmir escort