FOTOszkoła Cyfrowe.pl – aby do wiosny

0

19 listopada w Gdańsku odbyły się ostanie w tym roku zajęcia w ramach FOToszkoły Cyfrowe.pl i Canon Polska. W pięciu jesiennych spotkaniach uczestniczyło łącznie ponad 250 osób. Oprócz Gdańska warsztaty zorganizowaliśmy w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Poznaniu. Kolejne spotkania już na wiosnę!

Tematem gdańskich warsztatów była fotografia reklamowa. Wykładowcą z tego tematu był Piotr Tomczyk – członek ZPAF, wykładowca łódzkiej Filmówki.
Z uwagi na dość ograniczone warunki techniczne i czasowe, skupiliśmy się na fotografii stricte produktowej.

Zamiast klasycznego wykładu pan Piotr skoncentrował się na pokazaniu uczestnikom różnych metod wykonywania fotografii produktowej. Pokazywał m.in. jak fotografować szkło, metal czy wlewającą się do kieliszka wodę.

Po przerwie przyszła pora na zajęcia praktyczne. Uczestnicy mieli do dyspozycji kilka stanowisk. Standarodwym wyposażeniem w przypadku fotografii produktowej jest sprzęt do fotografii bezcieniowej – stoły i zestawy lamp. My korzystaliśmy ze sprzętu marki FOMEI.

Dużą popularnością cieszyło się stanowisko z urządzeniami firmy MODE, która zaprezentowała w pełni zautomatyzowane komory bezcieniowe do tworzenia prezentacji 360 stopni oraz platformę obrotową, która zsynchronizowana z aparatem i komputerem pozwala na łatwe i szybkie wykonanie serii zdjęć produktu (od 4 do 128 zdjęć) w pełnym obrocie dookoła własnej osi.

Z uwagi na specyfikę tych warsztatów i ograniczone możliwości techniczne, uczestnicy pomagali sobie nawzajem przy wykonywaniu zdjęć produktów, nie bacząc na to, że pomagają konkurentom do nagród w konkursie na najlepsze zdjęcie dnia :

Nasze warsztaty na ponad pół godziny zakłóciła awaria prądu. Ale wtedy można było docenić zalety plenerowego zestawu Fomei zasilanego przez generator :)

W konkursie najlepsze zdjęcie wg Jury wykonał Łukasz Majer i to on otrzymał plecak Kata LighTri-315. Pozostali laureaci wygrali bony upominkowe na zakupy w Cyfrowe.pl. Zdjęcia laureatów i mini-fotoreportaż z imprezy można obejrzeć poniżej (opisy zdjęć po najechaniu na zdjęcie myszką).

Informacje o kolejnych warsztatach będziemy zamieszczać na naszej stronie. Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera lub strony firmowej na Facebooku.

Partnerem i sponsorem FOTOszkoły Cyfrowe.pl była firma CANON Polska, której serdecznie dziękujemy.

Za pomoc w organizacji gdańskiej imprezy dziękujemy również Gdańskiemu Towarzystwu Fotograficznemu, najstarszej organizacji miłośników fotografii w Polsce.

 

TAGI:   
Podziel się.

O Autorze

Istniejemy od 2003 roku i obecnie jesteśmy największym specjalistycznym sklepem foto-wideo na polskim rynku e-commerce. Prowadzimy sprzedaż nie tylko w obszarze Internetu, ale posiadamy także sklepy stacjonarne w pięciu różnych miastach - Gdańsku, Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie. Zespół obsługujący sklep tworzy już prawie 40 młodych i dynamicznych osób. Oprócz konsultantów handlowych, z którymi macie do czynienia podczas kontaktu z naszą firmą, jest jeszcze kilka osób "niewidzialnych". Jest to obsługa logistyki i magazynu, serwis techniczny, programiści, redaktorzy strony internetowej oraz administracja. Wszyscy staramy się, aby sklep Cyfrowe.pl stał się największym i najczęściej odwiedzanym fotograficznym sklepem internetowym.

Zostaw komentarz

izmir escort