Wyniki konkursu „3 kadry do sesji z FujiFilm GFX”. Aż 5 osób na podium!

0

Średni format – wielka sztuka. Tak z uśmiechem na ustach możemy podsumować konkurs organizowany przez Cyfrowe.pl wspólnie z FujiFilm. Piorunujące wrażenie zrobiła na nas ilość zgłoszeń oraz wysoki poziom prac! Na konkurs wypłynęło aż 690 zdjęć od 230 osób. Wybór zwycięzcy nie należał więc do łatwych! Zobacz najlepsze zdjęcia i uzasadnienie jury.

O co walczyli uczestnicy?

Nagrodą główną w konkursie był udział w indywidualnej, ekskluzywnej sesji fotograficznej, zorganizowanej specjalnie dla naszego laureata. Testy średnioformatowych aparatów FujiFilm GFX z arsenałem obiektywów, do tego profesjonalne modelki, instruktor, asystent, kilka stylizacji i całodzienne fotografowanie w studio wynajętym na wyłączność. Do tego film dokumentalny z sesji i wywiady – możesz czuć się jak gwiazda! Aż czuję zazdrość, pisząc to wszystko!

Jakby tego było mało, w ręce laureata trafi bon na kwotę 500 zł do wydania w sklepie Cyfrowe.pl.

Przyznaj, że było warto wysłać swoje zgłoszenie! Galeria ze wszystkimi zgłoszonymi zdjęciami, w kolejności ich nadsyłania dostępna jest pod tym linkiem:

Konkurs fotograficzny (rozstrzygnięty – sprawdź wyniki i inne, aktualne konkursy!)

Zwycięzca może być tylko jeden, ale…

Nagroda główna jest jedna i niepodzielna, ale nie mogliśmy przejść obojętnie obok pięknych zdjęć, o które toczyła się burzliwa dyskusja w jury. Wspólnie ze sponsorem konkursu, marką FujiFilm, postanowiliśmy przyznać aż 4 dodatkowe, równorzędne wyróżnienia, których na starcie konkursu nie mieliśmy w planach!

Zdobywcy wyróżnień otrzymają możliwość darmowego wypożyczenia średniego formatu FujiFilm GFX z obiektywem na weekend lub przetestowania w dowolnym terminie innego sprzętu FujiFilm dostępnego na www.cyfrowe.rent. Wartość tej nagrody to aż 1300 zł!

 

Wyniki i komentarz jury

Jury w składzie Krzysztof Salwarowski, Maciej Jeziorek, Maciej Markowski, Jarosław Respondek i Aleksandra Polkowska zdecydowało się przyznać następujące nagrody:

Wyróżnienie – Monika Strzępa

Bardzo estetyczny zestaw. Urzekła nas praca z modelką, bardzo ładne widzenie światła, kompozycja kadru. Podczas oglądania na myśl przychodzą prace Szymona Brodziaka, mistrza fotografii czarno-białej.
To najlepszy zestaw w jego „klasycznym” rozumieniu wg jury konkursowego. Z powodzeniem mógłby zaistnieć w niejednej galerii i na niejednej okładce magazynu.

 

Wyróżnienie – Natalia Klimza

Z zestawu bije świadomość fotograficzna i znakomita znajomość współczesnych trendów w fotografii.  Delikatność, estetyka, praca z modelkami, dobór zdjęć do zestawu – wszystkie te elementy grają ze sobą. Podsumowując w kilku słowach – mistrzowska praca i gotowy edytorial.

 

 

Wyróżnienie – Sara Zwolska

Bardzo dobry wybór zdjęć do zestawu. Przyjemne wykorzystanie światła zastanego, profesjonalna praca z modelką, widać wyczucie modowe i profesjonalizm. Dodatkowo urzekła nas spójność zestawu przy jednoczesnym zachowaniu różnorodności kadrów. Pastelowy styl pomaga nam przenieść wgłąb tej historii.

 

Wyróżnienie – Joanna Pyż

Klasyczna fotografia analogowa i klasyczne kompozycje portretowe. Z zestawu bije kobiecy, zmysłowy, lekko duszny klimat. Bardzo ładne wykorzystanie światła zastanego. Stylizacja oraz kolorystka fotografii cofa oglądającego do klasycznych mistrzów fotografii.

 

 

Nagroda główna – Karolina Fafińska

Przysłany zestaw zdjęć idealnie wpasowuje się w kanony tego, co powstaje w światowej fotografii mody. Widać tu inspiracje takimi nazwiskami jak Sonia Szóstak, Kasia Bielska czy Marcin Kempski, które są światową czołówką i wyznaczają trendy. Widać także inspiracje takimi artystami jak Sarah Moon czy Paolo Roversi. W takim kierunku zmierza właśnie Karolina Fafińska. Widać w materiale niebanalne oko fotograficzne oraz wyjątkowe poczucie estetyki. Materiał jest bardzo spójny estetycznie oraz kolorystycznie. Bije z niego delikatność i ulotność. Nieostrości zwiększa odczucia tajemnicy, nieoczywistości. Widać świadomość fotografa w doborze oświetlenia, kadru czy stylizacji. Prace zatrzymują, zastanawiają. Zestaw jest bardzo edytorialowy i z powodzeniem mógłby znaleźć się na stronach wielu magazynów mody na całym świecie. Fotografia się zmienia i cały czas idzie do przodu, i tak właśnie widzimy prace Karoliny Fafinskiej.

 

Dziękujemy serdecznie za wszystkie głoszenia i gratulujemy laureatom! Nie możemy doczekać się sesji ze zwyciężczynią konkursu i zobaczenia efektów jej pracy! Niebawem na blogu video relacja z sesji oraz wywiady! Zapraszamy do śledzenia bloga!

 

Finaliści konkursu

 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort