Wiosenne gadżety foto i wideo, idealne na prezent od zajączka

1

Lepsza pogoda oraz budząca się przyroda to nowe możliwości dla fanów fotografii i filmowania. Sprawdź, jaki sprzęt i akcesoria pozwolą na dobrą zabawę w plenerze oraz jakie gadżety foto i wideo będą idealnym prezentem, który ozdobi  aparat, aby pięknie wyglądał z okazji nadchodzącej wiosny! 


1. Soczewki makro do smartfona Kenko i Aukey

Nie przestawaj fotografować, nawet wychodząc z domu bez aparatu! Obiektyw makro do telefonu umożliwia fotografowanie przedmiotów z bliska i wyeksponowanie ich najdrobniejszych detali. Doskonale sprawdzi się na wiosennym spacerze do uwieczniania kwitnących drzew i kwiatów. Najbezpieczniejszym wyborem będą soczewki z uniwersalnym mocowaniem, które pasują do każdego typu telefonu, np. Aukey lub Kenko. Im większy współczynnik powiększenia, tym większa frajda z robienia zdjęć. Oto przykładowy efekt działania obiektywu Kenko Real Pro 0,65X Wide/Macro:

fotografia mobilna kenko macro efekt

2. Kamera Sportowa Forever SC-400

Nie ma lepszego narzędzia w tak dobrej cenie do rejestrowania szaleństw na świeżym powietrzu. Filmująca w rozdzielczości 4K kamera sprzedawana jest w zestawie z wodoszczelną obudową, mocowaniem na kask i rower. Przyda się zarówno do sportów ekstremalnych jak i podczas rodzinnych chwil w dni wolne od szkoły i pracy. Odporna na warunki zewnętrzne mini-kamera ze zdalnym sterowaniem i łącznością Wi-Fi może być dobrym pretekstem do rozpoczęcia nauki filmowania.

3. Kolorowe paski Camera Strap Classing

Wesołe kolory i wzory to idealna propozycja na wiosnę, by całkowicie odświeżyć wygląd swojego aparatu. Ten praktyczny i niezwykle gustowny gadżet występuje w wielu wariantach. W ofercie marki znajdziemy zarówno kobiece pastele, jak i bardziej wyraziste propozycje dla mężczyzn. Noszenie aparatu na pasku Classing jest bardzo wygodne, a przede wszystkim zachęca, by częściej zabierać aparat na spacery. Wysokiej jakości paski utrzymają ciężar zarówno lekkich aparatów kompaktowych, jak i dużo cięższych lustrzanek.

4. Lornetka DORR Pro lux 8×21 DCF

Czy to wycieczka do lasu, czy spacer po parku, każda okazja jest dobra, żeby zaszczepić w dziecku szacunek do przyrody i wspólnie poobserwować np. ptaki. Lornetka Dorr posiada 8-krotne powiększenie i duże pole widzenia (122m na 1000m), dzięki czemu doskonale sprawdzi się na otwartej przestrzeni oraz wydarzeniach takich, jak mecze piłki nożnej. Konstrukcja dachowo-pryzmatyczna gwarantuje kieszonkowe wymiary i lekką wagę przy zachowaniu dobrej jakości optycznej, co sprawia, że można ją zabrać na każde wyjście i rodzinny wyjazd.

5. Szara karta Powerlux

Fotografowanie wśród drzew, na trawie lub w innym zdominowanym przez jeden kolor otoczeniu (w tym przypadku zielony) wpływa na zafałszowanie kolorystyki zdjęcia. Wszystkie odcienie na fotografii zyskują niekorzystny zielony zafarb, co wygląda bardzo nienaturalnie, szczególnie gdy spojrzymy na cerę i ubrania fotografowanej postaci. Szara karta, dzięki odbijaniu 18% światła pomoże nam w ustawieniu poprawnego balansu bieli i co za tym idzie uzyskaniu atrakcyjnej i wiernej kolorystyki.Wybierając się w plener warto wybrać narzędzie wygodne w transporcie, np. w formie składanej mini-blendy. Plusem szarej karty Powerlux jest ponadto połączenie szarości z jednej strony z bielą na odwrocie, która ułatwi ustawienie balansu bieli na późniejszym etapie, czyli w postprodukcji.

6. Osłona na mikrofon typu deadcat BOYA

Osłona przeciwwietrzna ze sztucznego futerka zabezpiecza nagrania przed odgłosami podmuchów wiatru. Jej stosowanie nie wpływa na jakość rejestrowanych dźwięków ani nie zmienia głosu ludzkiego, jest technicznie neutralna. Zaletą osłon marki BOYA jest to, że produkowane są w kilku najpopularniejszych rozmiarach i kształtach oraz to, że są bardzo uniwersalne. Dzięki praktycznemu mocowaniu pasują do większości mikrofonów dostępnych na rynku. Ponadto mają niezły stosunek ceny do jakości.

 

Dowiedz się więcej o mikrofonach i osłonach z naszego filmu! Ustawiając film na 2:23 obejrzysz fragment prezentujący osłonę typu deadcat:

7. Pilot do wyzwalania migawki

Po co biegać co chwilę do samowyzwalacza, skoro można skorzystać z pilota do zdalnego wyzwalania migawki? Ten mały i bardzo tani gadżet umożliwi wykonanie świetnych rodzinnych zdjęć, tak aby cała familia znalazła się w kadrze, łącznie z fotografem. Wspólne zdjęcia umilą Wam tegoroczne święta, ale to nie jedyna zaleta tego urządzenia. Możliwość wyzwolenia migawki z odległości nawet kilkudziesięciu metrów bez pojawia się przy aparacie to również dobra opcja do zdjęć przyrodniczych i makro, aby nie płoszyć zwierząt. Najprostsze wersje mniej znanych marek działające na podczerwień to koszt zaledwie kilku-kilkudziesięciu złotych z zasięgiem do 25 metrów jak np. Delta Meike. Inne, jak ten Canon BR-E1 z łącznością bluetooth, umożliwiające zdalną kontrolę ostrości i ogniskowej to już niestety koszt ponad 200zł. Pod tym linkiem sprawdzisz pełną ofertę pilotów w naszym sklepie.

8. Książka „Photoshop w trampkach. Stwórz własny album rodzinny”

A co, jeśli pogoda zawiedzie i zamiast kwitnących bazi pojawi się śnieg? Wtedy bez wyrzutów sumienia możemy zasiąść przed książką i komputerem, by nauczyć się postprodukcji. Książka wydawnictwa Helion adresowana jest do dzieci powyżej 10 roku życia. Autorzy publikacji zapraszają do wspólnego przygotowania albumu rodzinnego, co stanowi pretekst do nauczenia się funkcji programu Adobe Photoshop wykorzystywanych przez profesjonalnych grafików. Dzięki tej książce dzieci nauczą się edycji zdjęć, pracy z warstwami i obiektami 3D oraz wiele więcej. Zdobywając te umiejętności, będą mogły rozpocząć realizację swoich zwariowanych pomysłów. Książka omawia krok po kroku poszczególne aspekty pracy z programem graficznym, od zapoznania się z jego interfejsem po drukowanie końcowego rezultatu. Pod tym linkiem przeczytasz jej fragment.

 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

izmir escort