Warsztaty fotografii studyjnej na festiwalu “W ramach Sopotu”

1

Odbywający się między 6 a 15 września 2019 festiwal “W ramach Sopotu” uświetniły warsztaty fotografii studyjnej i portretowej “Wykreuj wizerunek” zorganizowane wspólnie przez Cyfrowe.pl i Sopocką Szkołę Fotografii WFH. Główną atrakcją dla uczestników była sesja z profesjonalną modelką oraz testy aparatów i obiektywów dostępnych na co dzień w wypożyczalni Cyfrowe.rent. Miejsca na to wydarzenie rozeszły się w mgnieniu oka. Spoiler – było warto na nie polować! Zobacz fotorelację z warsztatów!

Pierwsze kroki w studiu fotograficznym

Dla większości uczestników warsztaty były okazją do zrobienia pierwszej w życiu portretowej sesji studyjnej. Pod okiem instruktora, Jakuba Kaniuki oraz z pomocą profesjonalnej modelki Dalii poznaliśmy obsługę lamp, różne rodzaje softboxów, blend i ich wpływ na kreowanie portretu.

Sesja z modelką

Mimo iż na nasze warsztaty jest zawsze więcej chętnych niż miejsc, nad czym ubolewamy, to zależy nam aby każdy uczestnik wyniósł z nich jak najwięcej. Dlatego zaprosiliśmy na sesję do studia przy ul. Haffnera 7 tylko 10 osób. W kameralnej grupie każdy miał możliwość zarezerwowania dla siebie sprzętu i okazję do współpracy z modelką. W trakcie robienia zdjęć korzystaliśmy z lamp Fomei, statywów, softboxów i blend Glareone.

Testy sprzętu

Oprócz planu zdjęciowego do dyspozycji fotografów była również wypożyczalnia aparatów i obiektywów. Uczestnicy mogli bezpłatnie testować dowolną liczbę modeli. Wśród nich były same najlepsze marki, pełnoklatkowe aparaty oraz obiektywy portretowe, w tym również średni format! To jedyna okazja do porównania tak różnorodnych modeli w jednym miejscu bez żadnych dodatkowych kosztów. Zainteresowanych wypożyczeniem na dłuższy okres odsyłam do oferty naszej wypożyczalni www.cyfrowe.rent.

Też chcesz rozwijać swoje umiejętności, ale nie wiedziałeś o naszych warsztatach lub zabrakło dla Ciebie miejsca? Wejdź na www.cyfrowe.rent i wypożycz sprzęt do testów! Możesz też śledzić naszego Facebooka, gdzie w pierwszej kolejności informujemy o nowych wydarzeniach.

 

 

Podziel się.

O Autorze

Aleksandra Polkowska

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

1 komentarz

Zostaw komentarz

izmir escort