Strefa kibica we własnym domu

0

Czas rozpocząć sportowe emocje! Niezależnie od tego czy jesteś kibicem piłki nożnej, skoków narciarskich, siatkówki, koszykówki czy nawet żużlu na lodzie, z projektorami XGIMI możesz z łatwością stworzyć w domu własną strefę kibica. Przeżywaj rozgrywki ulubionych drużyn i sportowców na wielkim ekranie i poznaj funkcje, które zintensyfikują przeżycia. 

Strefa kibica w domu – jak zorganizować?

Jeśli nie możesz przegapić absolutnie żadnego spotkania swojej ulubionej drużyny, przeżywasz ogromne emocje wraz z piękną grą naszych siatkarzy lub siatkarek, a w trakcie mundialu kibicujesz wiernie polskiej drużynie przez wszystkie trzy mecze, to z pewnością przyda Ci się Twoja własna strefa kibica. Miejsce, gdzie możesz poczuć się niemal jak na stadionie, oglądając rozgrywki na wielkim ekranie. Dzięki dużej przekątnej rzutowanego obrazu przez projektory XGIMI możesz zaprosić wielu przyjaciół, a każdy kibic wciąż będzie komfortowo oglądał spotkanie i nie przegapi żadnej decydującej akcji. 

Strefa kibica w domu to możliwość oglądania rozgrywek w świetnej jakości i na wielkim ekranie o każdej porze. Nawet jeśli mecz odbywa się na drugim końcu świata i w Polsce będzie trzeba go oglądać około 3.00 w nocy, możesz po prostu włączyć projektor i cieszyć się pełnią emocji. 

Własna strefa kibica – co potrzeba

Na strefę kibica składa się kilka elementów – projektor, miejsce, na którym można wyświetlić obraz, wygodne siedziska i rzecz jasna kibice. Projektory takie jak np. XGIMI Horizon czy Horizon Pro 4K zapewniają obraz o przekątnej do 300’’, rozdzielczość Full HD lub 4K, głośniki Harman/Kardon o mocy 8 W (w przypadku projektora XGIMI Aura mają one nawet moc 60 W) czy system operacyjny Android TV. Oznacza to, że wystarczy Ci tylko to jedno urządzenia, aby móc cieszyć się ulubionymi rozgrywkami – bez konieczności podłączania komputera i prowadzenia dodatkowych kabli. Wydajne głośniki sprawiają, że nie ma też potrzeby instalowania dodatkowego systemu audio.

Projektor Horizon Pro 4K automatycznie ustawia ostrość i dokonuje korekcji zniekształceń trapezowych, tak więc możesz rzutować obrazy niemal na każdą wolną ścianę. Taka funkcja pozwala też na szybkie rozstawianie strefy kibica, jeśli przykładowo organizujesz ją w salonie, który na co dzień nie pełni funkcji kina domowego. Mimo że projektory XGIMI są w stanie wyświetlać obrazy na ścianach, zalecamy przy organizacji domowej strefy kibica zorganizowanie ekranu. Skąd ta sugestia dowiesz się z poniższego tekstu.

Jaki ekran projekcyjny do kina domowego?

 

Projektory XGIMI posiadają stopki i inne rozwiązania, które ułatwiają ich ustawienie, ale możesz skorzystać z opracowanych specjalnie dla nich uniwersalnych stojaków podłogowych czy sufitowych. Pozwolą one na ustawienie sprzętu w dogodnej, stabilnej pozycji i zapewnią pełen komfort konfiguracji projekcji.

projektor XGIMI

A na czym usiąść w strefie kibica? O to możecie spytać fotografów wnętrzarskich – oni na meblach znają się bardzo dobrze. 

Strefa kibica – gdziekolwiek zechcesz 

Własną strefę kibica możesz zorganizować nie tylko w salonie, ale również w ogrodzie. Przykładowo projektor XGIMI Halo posiada akumulator o pojemności 17 100 mAh, który zapewnia do 4 godzin oglądania wideo. To wystarczający czas, aby obejrzeć mecz piłkarski z dogrywką, karnymi i jeszcze zostanie Ci zasilanie na studio pomeczowe czy ceremonię wręczenia pucharu. A w przypadku spotkań grupowych na jednym ładowaniu obejrzysz aż 2,5 spotkania (te dodatkowe pół spotkania to niekiedy bardzo dużo, przypominam, że Niemcy podczas Mistrzostw Świata 2014 strzelili Brazylii w pierwszych 45 minutach spotkania 5 bramek). 

projektor XGIMI

Zabierz więc gdzie chcesz projektor XGIMI z wbudowanym akumulatorem. Model Halo podobnie jak większe rodzeństwo sygnowane Horizon posiada wbudowane głośniki Harman/Kardon. Zostały one wystrojone przez Gold Ear Philosophy, więc bez problemu wyłapiesz wszystkie niuanse i usłyszysz atmosferę stadionu. Do tego dobierz przenośny, rozkładany ekran projekcyjny, aby przy ładnej pogodzie organizować strefę kibica w ogrodzie, a w razie pogorszenia warunków, z łatwością, dosłownie w kilka chwil przenieść się na taras, balkon lub do domu. 4-punktowa korekta trapezowa i automatyczne ostrzenie w oparciu o ponad 10 000 punktów sprawią, że ponowne ustawienie obrazu będzie bezproblemowe. 

Strefę kibica możesz też z łatwością zorganizować na imprezie. Weź ze sobą mini projektor XGIMI Elfin, który da Ci obraz o przekątnej 200’’ i jasności 800 lumenów, a który jednocześnie zmieści się do plecaka czy torby. Twoje impreza urodzinowa, spotkanie rodzinne lub wesele koliduje z najważniejszym spotkaniem sezonu czy finałem mistrzostw świata? Nie ma problemu, zapewnij wszystkim uczestnikom zabawy strefę kibica, dzięki której będą mogli śledzić to, co dzieje się na boisku i jednocześnie będą mogli przyjść na Twoją imprezę bez żalu, że przegapili tak ważne wydarzenie sportowe. 

Projektor dla kibica – na co zwrócić uwagę?

Poza wspomnianym funkcjami kluczowa w każdej strefie kibica jest jakość wyświetlanego obrazu. Nici z emocjonujących przeżyć, gdy obraz będzie nieostry, smużył się czy w inny sposób zakłócał odbiór. Zaawansowany projektor potrafi jednak poradzić sobie z najbardziej dynamiczną akcją i gwarantuje przejrzysty obraz przy wysokiej rozdzielczości. 

Odpowiada za to przykładowo technologia interpolacji klatek MEMC z kompensacją ruchu 60 Hz. W dużym uproszczeniu wyspecjalizowane algorytmy opracowują tak obraz, aby był wolny od efektu trzepotania i innych niedoskonałości, nawet jeśli następuje błyskawiczny kontratak na bramkę rywali. Wsparciem dla dynamicznych obrazów będzie także wydajny procesor i silnik obrazu X-VUE 2.0, dostępny np. W XGIMI Horizon. Technologia HDR 10 i HLG daje wyrazisty kontrast, dając szczegółowe i żywo wyglądające obrazy zawodów organizowanych przy sztucznym świetle. Świetnym przykładem jest konkurs skoków narciarskich organizowany po zmroku, gdzie dużo w jednym kadrze jest jasnych i ciemnych obszarów. 

Strefa kibica i kino domowe w jednym

Podczas mistrzostw świata w Twojej strefie kibica mogą gościć największe sportowe emocje, ale na co dzień może to być po prostu Twoje kino domowe. Projektory XGIMI świetnie sprawdzają się w obu tych zastosowaniach a ich dopracowany design sprawia, że znakomicie prezentują się w każdej przestrzeni. Z ultra krótkim rzutem projektora XGIMI Aura może po prostu zastąpić telewizor projektorem i nie ma konieczności organizowania jakiejś specjalnej, dodatkowej przestrzeni dla strefy kibica czy kina domowego. Oglądaj ulubione filmy, serial i mundial w luksusowych warunkach i ciesz się zwycięstwami z bliskimi. 

Na koniec pamiętajcie, że możecie w najbliższym czasie skorzystać ze sportowej promocji: 

TAGI:   
Podziel się.

O Autorze

Redaktor w sklepie Cyfrowe.pl. Absolwent fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swoich pracach łączy dokument i science-fiction. Z tego zestawienia tworzy własny opis świata.

Zostaw komentarz

izmir escort