Jak wyznać miłość za pomocą aparatu? Instrukcja w 8 prostych krokach

1

Walentynki to okazja do szczególnych wyznań i deklaracji. Chcesz to zrobić w niestandardowy sposób? Zostaw w spokoju kwiaty i czekoladki. Zamiast tego chwyć za aparat!

Szykuj aparat z trybem manualnym!

Ten trik możesz wykorzystać, jeśli twój aparat (nie ważne lustrzanka, czy smartfon) ma tryb manualnych ustawień lub preselekcji czasu. Gdy chodzi o prawdziwą miłość, nie licz, że „efekt wow” zrobi za Ciebie automat. Musisz sam się o to postarać! Kluczowe będzie również znalezienie się w odpowiednim miejscu, o właściwym czasie.

Jakie sytuacje sprzyjają fotograficznym, miłosnym wyznaniom?

Będziesz potrzebować ciemnego otoczenia, które rozświetli jedno, nie za mocne źródło światła. Poczekaj aż zajdzie słońce i wybierz się ze swoją drugą połówką na spacer w świetle ulicznych latarni lub zapal w domu świece. Światło monitorów i telewizora zdecydowanie odpada, bo jest za bardzo rozproszone i… mało romantyczne.

Gdy nadejdzie właściwy moment, atmosfera zgęstnieje, a serce zabije szybciej…

  1. Włącz aparat.
  2. Wybierz tryb manualny lub tryb preselekcji czasu, jeśli nie jesteś zaprzyjaźniony z manualem.
  3. Ustaw czas naświetlania zdjęcia na około 2 sekundy.
  4. Jeśli jesteś w trybie manualnym, dostosuj pozostałe parametry (przysłonę i iso) do panujących dookoła warunków, pamiętając, że warto lekko nie doświetlić kadru. Jeśli wybrałeś preselekcję czasu, aparat ustawi te parametry za Ciebie.
  5. Skieruj aparat w stronę źródła światła.
  6. Naciśnij spust migawki.
  7. Trzymając aparat przed sobą, narysuj nim w powietrzu serce. Masz na to równe 2 sekundy.
  8. Pokaż efekt swojej drugiej połówce. Będzie mile zaskoczona!

Rysowanie światłem – dodatkowe rady

– Podczas robienia zdjęcia aparat musi znajdować się w mniej więcej w jednym punkcie. Rysując w powietrzu kształt, używaj tylko ruchów nadgarstków.

– Im więcej źródeł światła umieścisz w kadrze, tym więcej wzorków narysujesz.

– Rysunki ze światła, jakie wychodzą na zdjęciu po zastosowaniu tej techniki, są zawsze odwrócone. Żeby nie oglądać ich do góry nogami, już w trakcie naświetlania narysuj w powietrzu odwrócony kształt, wtedy na zdjęciu wszystko będzie tak, jak trzeba.

– Opisany trik warto przećwiczyć przed randką. Może się okazać, że czas naświetlania ustawiony na 2 sekundy będzie dla Ciebie za krótki lub zbyt długi albo serce nie wyjdzie zbyt kształtne. W razie problemów spróbuj różnych ustawień.

Cyfrowe.pl życzy dużo miłości do fotografii wszystkim czytelnikom!  :)

Na zdj. od lewej: świeca, żarówka, uliczne latarnie.

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

izmir escort