Fotocamp – festiwal fotografii inny niż wszystkie. Zobacz zdjęcia!

0

Już po raz drugi (12-16.06.2019) w Ściegnach pod Karpaczem odbył się fotograficzny camp, który zyskał miano Fotograficznego Woodstoku. Słowami samego organizatora – znanego fotografia i podróżnika – Marka Arcimowicza – to impreza inna niż wszystkie. Dzięki temu, że wszyscy uczestnicy, prowadzący i zaproszone gwiazdy przez kilka dni jedzą, śpią, spotykają się i bawią razem – nie ma barier typowych dla innych festiwali czy warsztatów. Na tej twórczej imprezie nie mogło zabraknąć Cyfrowe.pl i Sony, które tak jak w ubiegłym roku, wspólnie zorganizowały wypożyczalnię sprzętu fotograficznego dla uczestników.

Wypożyczalnia sprzętu fotograficznego Sony i Cyfrowe.pl

Fotocamp to doskonała okazja nie tylko do rozkoszowania się artystyczną atmosferą ale i do przetestowania nowinek technicznych, aparatów i obiektywów ze stajni Sony – w dodatku ZA DARMO. Eksperci z Cyfrowe.pl i Sony Polska służyli swoją wiedzą i doświadczeniem podczas długich rozmów o sprzęcie i fotografii. Na stoisku dostępne były również torby i systemy nośne marki Peak Design i nietuzinkowe statywy brytyjskiej marki 3LT.

Sprawdź ofertę produktów Sony w sklepie Cyfrowe.pl >

Wypożycz sprzęt Sony w Cyfrowe.rent >

Warsztaty i wykłady ze znanymi fotografami

Prelekcje na dużej scenie, warsztaty w kameralnych grupach i indywidualne konsultacje – uczestnicy Fotocampu mieli w czym wybierać spośród bogatego w atrakcje programu.  W tym roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty i prelekcje z Tomaszem Tomaszewskim – doskonałym polskim fotografem dokumentalistą. Nie zabrakło też innych nazwisk współczesnej fotografii. Na Fotocamp przyjechali m.in Kacper Kowalski, Maciej Moskwa, Wiktor Franko, Tomasz Lazar i Lidia Popiel.

Jak i czym fotografować ulice? Wywiad z Tomaszem Lazarem >

 

Fotograficzny Woodstock

Siłą tego festiwalu jest to, iż jak sama nazwa wskazuje, jest to „camp”. Niektóre zajęcia odbywają się pod gołym niebem, „salą prelekcyjną” jest mobilny namiot, w którym za siedziska dla słuchaczy służą snopy siana. Panuje luźna atmosfera a sam organizator informuje uczestników o harmonogramie zajęć i kolejnych wydarzeniach przez megafon, jeżdżąc rowerem po terenie kampingu.

Zajęcia, warsztaty, konsultacje i prelekcje odbywają się w zasadzie równolegle a uczestnicy sami decydują w w czym chcą uczestniczyć. Dzięki otwartej formule można porozmawiać ze swoimi idolami i gwiazdami polskiej fotografii, zainspirować się i zmotywować do kolejnych projektów i wyzwań fotograficznych.

Fotocamp na Facebooku >

Strona organizatora >

Podziel się.

O Autorze

Na co dzień zajmuje się fotoreportażem, fotografią produktową, obsługą eventów. Absolwent Sopockich Szkół Fotografii WFH. Z zamiłowania i wykształcenia geograf. W Cyfrowe.pl zajmuje się sprzętem optycznym.

Zostaw komentarz

izmir escort