Drukowanie zdjęć [seria poradników]

1
Choć wielu z nas zaczyna i kończy proces powstawania zdjęcia na naciśnięciu spustu migawki, to jednak żeby móc w pełni cieszyć się swoimi zdjęciami, warto przenieść je na papier! W tej serii poradników znajdziesz m.in. rankingi drukarek – top 5 tanich urządzeń do drukowania zdjęć w domu oraz top 5 drukarek dla profesjonalnych fotografów. Polecam Ci również poradnik, co brać pod uwagę przy zakupie drukarki, który doskonale wprowadzi Cię w temat. Nie trzymaj swoich kadrów w czeluściach dysku – daj im nowe życie na papierze!

 

Drukarki fotograficzne – który typ urządzenia jest najlepszy do domowego wydruku zdjęć?

Atramentowa, laserowa czy termosublimacyjna? Droższa czy tańsza? Swoją przygodę z drukiem zacznij od poznania różnych technologii i rodzajów sprzętu. Sprawdź, co będzie dla Ciebie najwygodniejsze i rozeznaj się nieco w tym, co dostępne jest na rynku.

 

 

Tania drukarka do zdjęć – co kupić – nasze top 5

Żeby móc drukować swoje zdjęcia w domu, wbrew pozorom nie trzeba wydawać wielu tysięcy złotych na specjalistyczną drukarkę. Nie musi to być też osobne urządzenie – do wysokiej jakości wydruków fotograficznych wystarczy dobre urządzenie wielofunkcyjne. Będzie ono mogło być wykorzystywane nie tylko do fotografii, ale także do codziennego użytku w domu lub biurze.

 

Profesjonalne drukarki dla fotografów – TOP 5

Oferujesz już odbitki swoim klientom? Może zamiast zamawiać je w drukarni zaczniesz drukować je w domu lub własnym studiu? Dzisiejsza technologia pozwala na druk fotografii nawet w bardzo wysokich rozdzielczościach i dużych formatach, co jeszcze do niedawna było zarezerwowane wyłącznie dla specjalistycznych zakładów, fotolabów i drukarni. Już za nieco ponad dwa tysiące złotych można kupić w pełni profesjonalną drukarkę fotograficzną, drukującą w formacie A3 lub większym.

 

Zdjęcie to proces: od pomysłu aż do wydruku

Cały proces wydaje się banalnie prosty, ale od użycia spustu migawki do wydruku spora droga! Dlaczego warto przyjrzeć się temu procesowi? Głównie po to, żeby nie czuć rozczarowania po zobaczeniu odbitki, która może mieć np. inne odcienie kolorów lub być za ciemna/ za jasna niż się spodziewałeś. W tym odcinku omówimy sobie wszystkie etapy powstawania zdjęcia, ale bez teorii – same praktyczne wskazówki! Zaczniemy od pomysłu, odpowiednio dobranego sprzętu, przez kalibrację monitora aż po profilowanie drukarki!

 

Matowy czy błyszczący – jaki papier wybrać?

Wybierając papier pod konkretne zdjęcie, ważne dla fotografa jest jego wykończenie czyli faktura powierzchni. O ile nie zamierzamy laminować wydruku, to właśnie ona sprawi, że nasz papier będzie w odbiorze błyszczący, matowy, satynowy, perłowy itd. Jaki papier najlepiej sprawdzi się w albumie a jaki w ramce na ścianie?

 

 

 

3 powody dla których warto drukować zdjęcia

Nie jesteś jeszcze do końca przekonany, czy warto dalej brnąć w ten temat? Szukać drukarki, papieru, kalibrować sprzęt, robić selekcję zdjęć a potem układać je w albumie? Ten tekst Cię ostatecznie przekona.

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

izmir escort