Lotos Gdynia Aerobaltic 2019 – dwie strefy dla spotterów i testy sprzętu za ponad 1,5 mln!

0

Kto nie był między 16 a 18 sierpnia w Gdyni, może już tylko żałować. Aż dwie strefy spotterskie – na lotnisku w Kosakowie oraz na malowniczej, miejskiej plaży przygotowała dla fotografów ekipa Cyfrowe.pl. W bogatszym składzie niż rok temu, bo w towarzystwie marek Sony, Canon, 3LT, Peak Design oraz Eizo udało nam się stworzyć plenerową wypożyczalnię najlepszego sprzętu do fotografii lotniczej. Najszybsze aparaty i najdłuższe teleobiektywy, w tym kilka przedpremierowych modeli niedostępnych w żadnym sklepie na świecie! Zobacz reportaż i zdjęcia z pokazów!

Aż dwie strefy dla spotterów

Dzień spędzaliśmy na lotnisku w Gdyni Kosakowie a wieczory (wyjątkowo ciepłe i przyjemne jak na sierpień) na plaży i bulwarze w centrum miasta. Pokazy lotnicze Aerobaltic to cały dzień fotografowania od godziny 9 rano aż do 22.30, gdy z gwieździstego nieba znikał ostatni samolot. Piknikowo-rodzinny klimat na lotnisku oraz magiczne, wieczorne pokazy z pirotechniką doskonale się uzupełniały.

Pokazy lotnicze Aerobaltic 2019 / fot. Aleksandra Polkowska

Co ciekawego działo się w strefie foto?

Przechadzając się po strefie dla spotterów można było odnieść wrażenie, że jest Was znacznie więcej niż rok temu. Trybuny były zawsze pełne! Wstęp do strefy miały tylko osoby z biletem „spotter” oraz akredytacją medialną, co pozwoliło na fotografowanie w komfortowych warunkach i wśród „swoich” – tak samo ześwirowanych na punkcie fotografii, jak my ;) W naszej strefie zawitali też piloci, którzy jak się okazuje, również uwielbiają robić zdjęcia z ziemi! Strefy dla spotterów powstały w najlepszych punktach widokowych, z których doskonale było widać latające samoloty, pas startowy oraz „odpoczywające” między pokazami maszyny.

Strefa spotterska Cyfrowe.pl na lotnisku Gdynia Kosakowo / fot. Jakub Kaniuka

Strefa spotterska nad brzegiem morza

Strefa spotterska Cyfrowe.pl na plaży miejskiej w Gdyni / fot. Aleksandra Polkowska

 

Wypożyczalnia sprzętu Canon

Już trzeci rok z rzędu wspólnie z marką Canon zorganizowaliśmy plenerową wypożyczalnię aparatów i obiektywów. Bezpłatnie (w ramach biletu na pokazy) można było przetestować najbardziej spektakularne modele, np. Canon 500 mm F4.0, 400 mm F/2.8 czy 400 mm F/4.0 DO oraz aparaty 1DX mk II, EOS R, 5DsR czy 5D mk IV. Dzięki takim szkłom samoloty wydawały się być na wyciągnięcie ręki. Można wręcz było zajrzeć pilotom do kokpitu! Doskonałe pod względem optycznym pozwoliły też uchwycić kadry nocą.

Wypożyczalnia Canon na lotnisku / fot. Jakub Kaniuka

Wypożyczalnia sprzętu Sony

Więcej sprzętu to więcej zabawy! W tym roku do ekipy Cyfrowe.pl dołączyła marka Sony, która na pokazy Aerobaltic udostępniła między innymi swój najnowszy aparat Sony A7R IV. Jego głośną premierę relacjonowaliśmy na żywo z Dublina dwa tygodnie temu. Na pokazach w Gdyni swoją polską premierę miał również obiektyw 600 mm, który cieszył się największym zainteresowaniem wśród spotterów. Zarówno aparat jak i obiektyw nie są jeszcze dostępne w sprzedaży. Pojawią się w naszym sklepie dopiero za kilka tygodni, ale niecierpliwi mogą go już zarezerwować w przedsprzedaży.

Wypożyczalnia Sony na lotnisku / fot. Jakub Kaniuka

Marki premium dla najbardziej wymagających Eizo, Peak Design, 3LT i Manfrotto

Przy takim ciężarze, jakim jest sprzęt do fotografii lotniczej, obowiązkowe są wygodne torby, plecaki, paski oraz statywy o gigantycznym udźwigu. Żeby nasi goście nie musieli dodatkowo dźwigać komputerów, zaprosiliśmy do naszej strefy również markę Eizo, która udostępniła swoje topowe monitory. Przy dwóch stanowiskach komputerowych, wyposażonych w profesjonalne monitory graficzne, programy Adobe oraz tablety Wacom spotterzy mogli zgrać swoje zdjęcia z kart pamięci i na miejscu obrobić swoje zdjęcia.

Sesja Air to air

Niezaprzeczalnie jedną z największych atrakcji pierwszego, treningowego dnia pokazów Aerobaltic była sesja z powietrza. Niestety zorganizowana wyłącznie dla bardzo wąskiego grona fotografów na specjalne zaproszenie organizatora. Zazdrościmy!!!

Relacja video

Jaki sprzęt najlepiej sprawdził się na pokazach? Co jest lepsze: Canon czy Sony? Który obiektyw jest tym ulubionym? Na te oraz inne pytania odpowiedzieli spotterzy przed naszą kamerą. Zobacz film na naszym kanale Youtube.

Galeria spotterów

Jeśli byłeś z nami na Aerobaltic 2019 i chcesz pochwalić się swoimi zdjęciami wyślij je na aleksandra.polkowska@cyfrowe.pl a opublikujemy je w tym wpisie :) Do zobaczenia za rok!

Za pierwsze zdjęcia do galerii dziękujemy: Tomasz Podlak!

 

 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort