5 gadżetów, które przydadzą się do Twojego iPhone’a i iPada

0

W dniach 10-14 czerwca odbędzie się konferencja Apple Worldwide Developers Confernce, która przyniesie nowości od producenta z nadgryzionym jabłkiem w logo. Będzie to moment zaprezentowania najnowszych sprzętów Apple i kolejnych odsłon systemów operacyjnych tego producenta. Oczekując nowości, sprawdź, w co możesz wyposażyć swój sprzęt Apple, aby tworzyć jeszcze lepsze zdjęcia i filmy.

1. Pokrowiec ułatwiający filmowanie i fotografia

W zasadzie chyba każdy ma jakiś pokrowiec do iPhone’a, zakładany niemal natychmiast po nabyciu nowego urządzenia. Ale nie każdy pokrowiec może bezpośrednio pomóc w fotografowaniu czy filmowaniu. Przykładem jest pokrowiec Peak Design Mobile, który należy do rozbudowanego ekosystemu tego producenta, pozwalającego na łatwe łączenie iPhone’a z różnego rodzaju mocowaniami, uchwytami czy statywami z serii Peak Design Travel.

Innym przykładem jest pokrowiec ze zintegrowanym mocowaniem filtrów optycznych. Jego główną zaletą jest to, że korzystanie z filtrów takich jak np. szare czy polaryzacyjne wciąż pozwala na zachowanie pełnej mobilności smartfona do Apple. Upraszcza to stosowanie akcesoriów i daje szybki dostęp do różnych efektów.

Polar Pro LiteChaser to kolejny przykład ekosystemu, ułatwiającego filmowanie i fotografowanie iPhon’em.

2. Lampka Mag Safe

MagSafe w iPhone’ach daje dużo więcej możliwości, niż tylko łatwe bezprzewodowe ładowanie. Przykład może stanowić lampa LED od Joby, którą montuje się właśnie za pomocą ww. mocowania. Składana konstrukcja pozwala na zachowanie mobilnych wymiarów iPhone’a, a magnetyczne mocowanie to chyba najprostszy sposób na dołączenie akcesorium do urządzenia mobilnego. Mocowanie MagSafe można wykorzystać także do zamontowania iPhone’a w klatce operatorskiej czy na różnych uchwytach. Pamiętaj o wykorzystaniu tej technologii, nawet jeśli wolisz ładowanie po kablu.

3. Klatka operatorska do iphone

iPhone wykorzystany jako zaawansowana kamera nie brzmi już tak ekstrawagancko jak jeszcze jakiś czas temu. A w szczególności, gdy zamocuje się go w klatce operatorskiej. Łączy ona w sobie cechy solidnego pokrowca i bazy dla zestawu operatorskiego. Zabezpiecza więc smartfon i daje możliwość podłączenia do niego różnych akcesoriów za pomocą złączy typu zimna stopka itp. Jest więc przeniesieniem pomysłów z klatek operatorskich do bezlusterkowców i kamer do świata urządzeń mobilnych.

Zestaw do vlogowania Mobile Video Kit Single Handheld dla iPhone 15 Pro pozwala na użycie urządzenia mobilnego przy profesjonalnych produkcjach wideo.

Ciekawym przykładem jest klatka operatorska do iPhone’a od SmallRig (widoczna na zdjęciu powyżej), która stanowi część rozbudowanego ekosystemu. Połącz ją przykładowo z 2 wygodnymi uchwytami ręcznymi, aby dać sobie pełną wygodę i precyzję w czasie filmowania iPhone’em czy tworzenia rozbudowanych treści do mediów społecznościowych.

4. Bezprzewodowy system audio

Niemalże wszyscy producenci sprzętu wideo dostrzegli i docenili rolę urządzeń mobilnych Apple w tworzeniu filmów, klipów, streamingów, rolek itp. Dlatego korzystając z różnych dodatkowych sprzętów, możesz nie tylko zadbać o świetną jakość obrazu, ale również o doskonałe audio. Oferta bezprzewodowych systemów audio obejmuje specjalne wersje przygotowane dla urządzeń ze złączem Lightning. Możesz więc je podłączyć bezpośrednio do iPhone’ów i iPadów.

Saramonic Blink500 ProX Q3 (RXDi + TX) – wersja ze złączem Lightning

Korzystając z tego złącza możesz nawet nagrywać bezpośrednio na iPhonie za pomocą mikrofonów XLR bądź liniowo (np. instrumenty muzyczne). W połączeniu z dostępem do Garage Band iPhone może stać się centrum pełnoprawnego, mobilnego studia nagraniowego.

5. Drukarka z AirPrint

Zwieńczeniem każdej pracy nad zdjęciem – także tym mobilnym – może być wykonanie wydruku. Gdy korzystasz ze sprzętu Apple, sprawdź, czy wybrana przez Ciebie drukarka obsługuję funkcję AirPrint. Pozwala ona na bezpośrednie drukowanie z urządzeń z jabłkiem bez konieczności instalowania i konfigurowania dodatkowych sterowników. Rozwiązanie to przydaje się zarówno podczas przygotowywania wydruków zdjęć, jak i drukowania dokumentów itp. Jest dostępna zarówno w prostych drukarkach biurowych, jak i w profesjonalnym sprzęcie typu Canon imagePROGRAF Pro-1000.

Podsumowanie

Streaming, vlogowanie, podcast czy po prostu filmowanie i fotografowanie – z iPhonem możesz zająć się każdą z ww. dziedzin. W szczególności, jeśli połączysz go z różnymi akcesoriami. Poniżej znajdziesz też inne nasze artykuły poświęcone wykorzystaniu urządzeń mobilnych w filmie i w foto.

Filmujesz iPhonem? Musisz poznać system PolarPro LiteChaser

Jaki powerbank na wakacje? Test Xtorm Brick i Solar Booster

Gadżety, które musisz mieć, filmując smartfonem

Timelapse, Hyperlapse i Motion Lapse z DJI Osmo Mobile 2 – poznaj bliżej te ciekawe techniki

Nikon SnapBridge – wykorzystaj potencjał łączności bezprzewodowej w Twoim aparacie

Filtry optyczne do smartfonów – niezwykle przydatne akcesoria dla fotografów i filmowców

Podziel się.

O Autorze

Gdy robię zdjęcia, to zajmuję się fotografią reportażową, teatralną i artystyczną. Gdy piszę o zdjęciach, to zastanawiam się, jak wpływają one na odbiorców, co robić, by robić jej bardziej świadomie i jakie możliwości daje sprzęt. Poza tym piszę wiersze i jak dotąd w druku ukazały się moje dwie książki z poezją. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku Fotografia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jestem laureatem konkursów fotograficznych i poetyckich, uczestnikiem wystaw, festiwali i publikacji poświęconych fotografii.

Zostaw komentarz

izmir escort