Filmujesz iPhonem? Musisz poznać system PolarPro LiteChaser

0
Nawet Apple nie pomyślało o tych rozwiązaniach! Jeśli chcesz, żeby Twoje filmy z Iphone 12 Pro wyglądały maksymalnie profesjonalnie, wręcz „kinowo”, to czytaj dalej!

Od lat obserwuję jak różni profesjonaliści, zarówno fotografowie jak i filmowcy, próbują w bardziej lub mniej skuteczny sposób wykorzystywać smartfony do pracy, licząc na to, że podołają one marketingowym obietnicom. Oczywiście smartfonom nadal daleko do aparatów, ale ta odległość z roku na rok zmniejsza się coraz bardziej.

Zaprezentowany w tym roku iPhone 12 Pro Max wyposażony w trzy obiektywy, fotografujący w formacie ProRaw i nagrywający 4K w 60 klatkach HDR robi wrażenie. Głównym problemem takich urządzeń jest mała matryca. Nadrabiają to natomiast potężnymi procesorami i technologiami, które w czasie rzeczywistym potrafią wyciągnąć z materiału dużo więcej. Wprawne oko jednak szybko zauważy, że ostry materiał bywa za ostry. Powiedziałbym nawet, że jest zbyt cyfrowy.

polarpro litechaser

PolarPro

Marka PolarPro od lat produkuje filtry pozwalające na nagrywanie filmów w bardziej kinematograficznym stylu. Wcześniej robili filtry dla lustrzanek, dronów a teraz wzięli się także za smartfony. Pierwszym ograniczeniem współczesnych aparatów i urządzeń filmujących jest bowiem brak filtra ND.

Filtry i obudowy do smartfonów Polar Pro >>

polarpro litechaser

Możesz zamontować na ten uchwyt dosłownie wszystko

Po co mi filtr ND?

Filtr ND ma wiele zastosowań. W filmach jest głównie wykorzystywany do kontrolowania czasu naświetlania. W idealnym świecie ustawienie czasu podczas filmowania powinno być zdublowaną ilością klatek na sekundę. Chodzi o to, że jeśli nagrywasz w 25 klatkach na sekundę to czas powinien być ustawiony na 1/50. Podczas filmowania w taki sposób klatka zdąży naświetlić się tak, żeby ruch nie był idealnie zamrożony a właśnie lekko rozmazany. Wtedy nagranie wygląda naturalne. Jeśli czas będzie zbyt krótki, to ruchy będą wyglądały na sztucznie ostre. Taki efekt jest wykorzystywany w filmach wojennych. Myślę, że tylko tam to wygląda dobrze.

Filtry zintegrowane z wielozadaniową obudową na smartfona

Marka PolarPro stworzyła obudowę na iPhone’a 12 Pro i Pro Max. Posiadają w swoim portfolio również wersję na iPhone’a 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Tym razem wzięli pod uwagę wszystkie nowości, jakie dodało do swoich urządzeń Apple: nowy kształt oraz zgodność z MagSafe. Dzięki nim możesz zmienić swojego smartfona w profesjonalne urządzenie do filmowania. Jak to możliwe?

Sprawdź rozwiązania do mobilnej fotografii i filmu >>

Profoto litechaser

Spłaszczenie ramki na dole i u góry to świetne rozwiązanie, o którym nawet Apple nie pomyślało.

Obudowy mamy do wyboru w trzech kolorach: czarnym, ciemno-pomarańczowym i piaskowym. Wykonane są z materiałów wysokiej jakości, a moją uwagę przykuł fakt, że dolna i górna rama jest płaska. Dzięki temu łatwiej obsługuje się telefon. Nawet samo Apple nie pomyślało takim rozwiązaniu.

Obudowy mają też po bokach wgłębienia, które służą do montażu uchwytu. Uchwyt zakłada się banalnie prosto dzięki specjalnemu przyciskowi. Rozwiązanie to pozwala na jego ściąganie i zakładanie w dowolnym momencie. Wyposażony jest w dwa gwinty statywowe do których można zamontować statyw i mikrofon albo lampę. Jeśli chcemy zamienić cały zestaw w normalny telefon możemy to zrobić jednym przyciskiem.

polarpro litechaser

Otwory na bokach pozwalają na zamontowanie uchwytu w dowolnym miejscu

Prawdziwy przycisk jak w aparacie!

Do uchwytu możemy też zamontować przycisk bluetooth, który pozwoli na używanie telefonu jak prawdziwego aparatu. Przycisk jest bardzo dobrze zaprojektowany i ma przyjemny klik. Wadą może być to, że po dłuższym nieużywaniu potrafi się wyłączyć. Wtedy trzeba kliknąć go dwa razy, żeby zdążył się sparować z telefonem. Przycisk mocujemy na górnej części uchwytu, ale nie tracimy gwintu, ponieważ sam przycisk ma dodatkowy gwint na sobie.

polarpro, litechaser pro

Obok spustu umieszczony jest włącznik przycisku

polarpro, litechaser pro

Boczny przycisk pozwala na szybkie odłączenie.

Serce systemu – filtry!

polarpro litechaser cp

Filtry są w wygodnych, małych i poręcznych pudełkach

Wybór filtrów do smartfonów jest naprawdę spory i dostosowany do wymagań profesjonalnych. Ja do testów dostałem filtr CP (polaryzacyjny), Mist i Mist 3-5.

Filtr polaryzacyjny

Filtr CP – poza wzmocnieniem głębi kolorów, pozwala redukować odblaski powstające na niemetalowych powierzchniach przedmiotów. Dzięki niemu dużo łatwiej zrobimy zdjęcie przez szybę, żeby było widać to, co znajduje się po drugiej stronie. Przyda się to nam szczególnie na wakacjach, gdy będziemy chcieli uchwycić krajobrazy podróżując samochodem lub autobusem bez zatrzymywania się. Przyda się to też vlogerkom modowym, filmującym to, co dostępne jest w sklepowej witrynie i wielu innych sytuacjach. Tak samo jak przy znanych mi filtrach na obiektywy, składa się z on dwóch warstw, którymi można kręcić w celu uzyskania jak najlepszego efektu.

litechaser, polarxpro

tylko ten filtr pozwoli na odzyskanie wszystkich szczegółów nieba i pokaże, co kryje się pod taflą wody

 

polarpro litechaser cp

Filtr Mist

Mist to filtr, który zaintrygował mnie najbardziej. Tworzy obraz bardziej kinematograficzny, mniej cyfrowy. Dodatkowo, ewentualne światło w tle zyskuje magiczną poświatę. Wszystko to bez utraty ostrości.

litechaser, polarpro

Powyżej umieściłem klatkę wyciętą z filmu. Zwróć uwagę, co dzieje się wokół źródeł światła. Dodatkowo kolory również są nieruszane, mają przyjemnie ciepły odcień.

polarpro, litechaser

To ujęcie jest bez filtra…

polarpro litechaser

…a tutaj prawie identyczne z filtrem. Nie dość, że światła jest więcej to ma taki przyjemnie magiczny odcień. Oczywiście ostrość nie ucierpiała w żądnym stopniu.

polarpro litechaser mist

Ten filtr nie jest brudny, filtr mist właśnie tak wygląda.

polarpro litechaser

Na zdjęciach te poświaty wychodzą jeszcze lepiej. Tutaj też nic nie jest edytowane.

polarpro litechaser

Najlepsze w tych filtrach jest to, że działają na wszystkie trzy obiektywy, dzięki czemu masz nieograniczone możliwości

 

FiltrMist 3-5

Mist 3-5 to połączenie filtra Mist i filtra VND. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób kontrolować ilość światła padającego na matrycę. Oczywiście wszystko z magicznym efektem mist.

polarpro litechaser mist

Zwróć uwagę na obramowanie powstające dookoła świecących elementów z zachowaniem ich pełnej ostrości.

litechaser pro, polarpro

Dzięki kontroli ilości wpadającego światła możemy kontrolować długość naświetlania a dzięki temu światła w tle mogą mieć zupełnie inną moc.

litechaster, polarpro

Tutaj jest teoretycznie więcej światła, ale postać jest oświetlona tak samo.

Filtry spakowane są w wygodne, kompaktowe i eleganckie pudełka. Po wyjęciu każdy filtr ma jeszcze nałożoną osłonę, żebyś przypadkiem jej nie popalcował.

polarpro litechaser

Profesjonalnej jakości filtry dla twojego iPhone’a

Jeśli szukasz lekkiego, poręcznego, łatwego w użyciu zestawu filtrów z wytrzymałą i praktyczną obudową dla swojego iPhone 12 Pro lub Pro Max to system firmy PolarPro jest świetnym wyborem. Jest wszystkim tym, czego brakuje samemu iPhone’owi do łatwego filmowania. Można też swobodnie wykorzystywać go w fotografii, ale stworzony jest z myślą głównie o filmowcach.

Obejrzyj na Youtube

Zobacz więcej filtrów w Cyfrowe.pl >>

Podziel się.

O Autorze

Fotograf ślubny z ponad 10 letnim stażem. Prowadzi swój własny kanał Youtube FotoWarsztat, na którym m.in rozwija tematy poruszane na blogu. Od zawsze fotografuje aparatami Canon. Gdzie tylko może tam błyska. Z uporem maniaka optymalizuje i ulepsza swoją pracę i obróbkę.

Zostaw komentarz

izmir escort