Żywioły. Weź udział w konkursie fotograficznym i wygraj aparat Canon R8 z obiektywem!

0

Cyfrowe.pl i Canon zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym, w którym nagrodą główną jest aparat Canon EOS R8 z obiektywem 24-50. Wszystkie wyróżnione zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie w trakcie festiwalu ŚwiatłoSiła w Gdańsku. Termin zgłoszeń upływa 12.08.24. 

Konkurs fotograficzny „Żywioły” ŚwiatłoSiła 2024

„Żywioły” – cztery podstawowe siły natury: ogień, woda, powietrze i ziemia. Uchwyć ich moc, piękno i różnorodność na swoich zdjęciach. Niezależnie od tego, czy wybierzesz fotografowanie dzikich fal oceanu, potężnych gór, spokojnych jezior, czy ognistych zachodów słońca, Twoje zdjęcia powinny oddawać esencję jednego lub więcej żywiołów.

Nie ograniczaj się jednak do oczywistych obrazów. Pomyśl o żywiołach jako o metaforach. Jakie uczucia lub sytuacje kojarzą Ci się z wodą, ogniem, powietrzem i ziemią? Może to być portret osoby, której osobowość przypomina burzliwy ocean, lub zdjęcie miasta w nocy, które tętni życiem jak płomienie ogniska. Pozwól swojej kreatywności płynąć i zaskocz nas swoją wizją. Zachęcamy do eksperymentowania z perspektywą, światłem i kompozycją, aby stworzyć niepowtarzalne i fascynujące obrazy.

Jak wziąć udział w konkursie?

 1. Wejdź na stronę https://swiatlosila.pl/konkurs/
 2. Załaduj zdjęcie w formacie jpg (maksymala waga pliku 1mb, maksymalny rozmiar 2000 px) i podaj swoje dane kontaktowe (mail oraz telefon).
 3. Możesz zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia (każde wgraj jako osobne zgłoszenie). 
 4. Termin zgłoszeń upływa 12 sierpnia 2024 o godzinie 12:00. 

Sprawdź regulamin na stronie festiwalu ŚwiatłoSIŁA >>

Kryteria oceny

Nasze jury, składające się z doświadczonych fotografów i ekspertów, będzie oceniać prace na podstawie następujących kryteriów:

 • Kreatywność – oryginalność i innowacyjne podejście do tematu.
 • Jakość techniczna – ostrość, kompozycja, oświetlenie i ogólna estetyka zdjęcia.
 • Zgodność z tematem – w jaki sposób zdjęcie oddaje esencję wybranego żywiołu.

Nagroda główna aparat Canon R8 z obiektywem

Canon EOS R8 to najlżejszy bezlusterkowiec tej marki z pełnoklatkową matrycą. Chociaż lekki, posiada w środku najbardziej zaawansowane funkcje. Polecany dla twórców, którzy planują zarówno fotografować, jak i filmować.  Oferuje zapis video 4K nadpróbkowanym z 6K (do 60p)  z czasem nagrywania do 2 godzin i profesjonalnym trybem Canon Log 3. Pełna klatka natomiast to ładniejszy efekt bokeh, szerszy kąt widzenia, a także wyższa jakość przy słabym oświetleniu. Obracany ekran oraz wysokiej klasy łączność bezprzewodowa (wifi, bluetooth) gwarantują przyjemne tworzenie materiałów do social mediów.

 • Wysoka jakość obrazu: Matryca pełnoklatkowa CMOS o rozdzielczości 24,2 MP zapewnia wyjątkową jakość zdjęć, szczegółowość i kolorystykę.
 • Szybkość i wydajność: Autofokus Dual Pixel CMOS AF II oraz możliwość zdjęć seryjnych z prędkością do 40 klatek na sekundę.
 • Wszechstronność: Obiektyw 24-50 mm idealnie sprawdza się zarówno w fotografii krajobrazowej, jak i portretowej.

Wartość nagrody to aż 8499 zł! Partnerem konkursu jest marka Canon.

Wystawa pokonkursowa 

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy w trakcie festiwalu ŚwiatłoSiła w Gdańsku. To wydarzenie jest jednym z najważniejszych festiwali fotograficznych w Polsce, przyciągającym zarówno profesjonalistów, jak i miłośników fotografii z całego kraju. Twoje zdjęcia będą miały szansę zachwycić szeroką publiczność i zostać docenione przez ekspertów branży.

Uroczyste wręczenie nagród oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 6 września 2024 w audytorium na terenie Europejskiego Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1 w Gdańsku. Dokładna godzina zostanie podana w harmonogramie wydarzenia. 

Harmonogram konkursu

 • Termin nadsyłania prac: 12 sierpnia 2024 do godz. 12
 • Kontakt z finalistami: 23 sierpnia 2024
 • Termin udostępnienia organizatorowi plików do druku: 26 sierpnia
 • Wręczenie nagród: 6 września 2024

O Festiwalu ŚwiatłoSiła 2024

Festiwal ŚwiatłoSiła to kilkadziesiąt wykładów, warsztatów i strefa sprzętu z najważniejszymi markami z branży foto-video. Do tego wypożyczalnia, otwarte studio, fotogry, fotospacery i wiele innych atrakcji.

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort