Warsztaty fotoreportażu z Tomkiem Lazarem, Fujifilm i Cyfrowe.pl. Zobacz relację!

0

Tomasz Lazar to fotoreporter doceniany na całym świecie. Przedstawiając go nie można nie wspomnieć o nagrodzie w World Press Photo, czy publikacjach w New York Times. Na zaproszenie Fujifilm i Cyfrowe.pl  zjawił się 24.10.15 w Gdańsku, by podzielić się z nami receptą na dobre zdjęcia. Najpierw inspirujący wykład, później fotospacer po niedostępnych rejonach Stoczni Gdańskiej. Zobaczcie, jak wyglądało spotkanie z mistrzem!

Kameralna atmosfera to coś, co uważam za bardzo ważne w organizowaniu warsztatów. Wśród uczestników pojawiło się zaledwie kilkanaście osób, choć chętnych było znacznie więcej. Warsztaty były całkowicie darmowe, a organizatorom zależało na tym, by każdy wyniósł z nich jak najwięcej.

Warsztaty Tomasz Lazar

Warsztaty fotoreportażu, prowadzący Tomasz Lazar fot. Aleksandra Polkowska

lazar (3)

Warsztaty fotoreportażu, prowadzący Tomasz Lazar fot. Aleksandra Polkowska

Tomek Lazar pokazał nam swoje najnowsze reportaże, które całkiem niedawno publikowane były m.in. w nowojorskiej prasie. Na przykładach z własnego życia opowiadał o tym, co ważne jest w pracy reportera, gdzie szukać dobrych kadrów i jak uczulić swoją wrażliwość na „decydujący moment”. Po dość dużej dawce wiedzy i inspiracji, publiczność zasypała Tomka pytaniami o sprzęt, którym fotografuje, bowiem bezlusterkowce Fujifilm dopiero zdobywają serca Polaków. Chociaż na rynkach zagranicznych (choćby w Niemczech) mają już ugruntowaną pozycję, u nas dalej stanowią pewien powiew świeżości i muszą dość mocno konkurować z innymi, podobnymi systemami.

Ciekawi zdjęcia Tomka Lazara? Obejrzycie je na stronie http://tomaszlazar.pl/

Na szczęście nie skończyło się na samej, suchej teorii. Wszyscy uczestnicy mogli przetestować wspomniane aparaty i obiektywy w akcji, a także dopytać o szczegóły ich działania obecnego na spotkaniu eksperta ze sklepu Cyfrowe.pl.

Wyposażeni w bezlusterkowce i kompakty Fujifilm wyruszyliśmy na spacer po stoczni, który umilał nam głos przewodnika (kto chciał, ten słuchał, reszta w skupieniu robiła zdjęcia ;) ) A warto było się skupić, bo Fujifilm dla uczestników cyklu warsztatów zorganizowało konkurs na najlepsze zdjęcie! Konkursowe fotografie będziecie mogli obejrzeć już niedługo na facebookowym profilu Fujifilm Polska. Ale zanim to nastąpi, obejrzyjcie fotorelację przygotowaną przez Cyfrowe.pl!

fot. Aleksandra Polkowska i Sebastian Cywiński z Cyfrowe.pl:

 

 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort