Targi „Film Video Foto” w Łodzi – zobacz fotorelację

0

Targi Film Video Foto odbywające się w Expo Łódź to coroczne spotkanie branży. Już od dwudziestu dwóch lat zajmują ważne miejsce na mapie spotkań entuzjastów fotografii i filmowania. To niesamowita okazja do przetestowania sprzętu, zobaczenia nowości rynkowych i zdobycia wiedzy na towarzyszących warsztatach i prezentacjach. Ekipy Cyfrowe.pl nie mogło tam zabraknąć. W tym roku oprócz standardowych atrakcji przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego – premierę nowego programu LENS HERO, w którym możecie zdobyć cenne nagrody!

Możliwość zobaczenia i sprawdzenia we własnych rękach w jednym miejscu aparatu, obiektywu lub akcesoriów różnych firm pozwala potencjalnym klientom na lepsze zapoznanie się z tym co w tej chwili proponuje rynek. Mimo iż na targach zabrakło kilku ważnych graczy (firmy Canon, Pentax czy Tamron nie wystawiły swoich stoisk), to pozostali nie mogli narzekać na brak zainteresowania.

 

Fontanna, węże i tancerki – nietypowe atrakcje na targach Film Video Foto

Wystawcy z wielkich marek prześcigali się, w jaki sposób przyciągnąć uwagę odwiedzających. Oprócz wodotrysków (stoisko Olympus i aparat OMD- EM1 X umieszczony w akwarium), dzikich węży (ekspozycja Nikon z żywymi gadami), czy tańczących ciał (stoisko Sony) największą popularnością cieszyły się prelekcje i warsztaty z fotografami. Bardzo dobrym pomysłem było też uruchomienie bloków niedotyczących samego fotografowania czy filmowania ale i zagadnień dotyczących postprodukcji czy ochrony własnej twórczości.

Nowości rynkowe – średni format 100 mln pixeli

Na stoiskach nie mogło zabraknąć nowości czy rozwiązań, które dopiero co ukazały się na rynku. Firma Sony przyjechała z nową, wodoodporną kamerą Sony RX0 mk II, Fujfilm chwalił się rozwojem systemu GFX o nowy korpus z matrycą przeszło 100mln pixeli a dystrybutor Sansa pokazał nakładki Miggo zwiększające wygodę korzystania ze smartfona jako narzędzia do fotografii.

Peak Design – statyw wymyślony na nowo

Jedną z nowości, jaką zobaczyliśmy na targach, podziwialiśmy na stoisku Peak Design. Jako jedni z pierwszych w Europie mogliśmy chwycić w ręce prototyp statywu, który raptem kilka dni przed rozpoczęciem targów, wystartował z kampanią crowfundingową na portalu Kickstarter. Wielu odwiedzających nie mogło się nadziwić, że w przypadku statywu można wymyślić niektóre rozwiązania na nowo. Produkt został przemyślany i skonstruowany tak, aby współgrać z torbami i plecakami z serii Everyday.

Zobacz produkty Peak Design w naszej ofercie

Rabaty i okazje dla odwiedzających

Łódzkie targi to nie tylko szansa do zapoznania się z nowościami na rynku, ale też okazja do zaoszczędzenia sporej sumy pieniędzy! Na stoisku Cyfrowe.pl czekały na Was duże rabaty, nawet do kilkudziesięciu procent na wybrane modele. Oprócz tego mogliście skorzystać z rat 0% na cały asortyment sklepu i dowiedzieć się więcej o ułatwieniach finansowania zakupów, takich jak leasing, możliwość zostawienia sprzętu w rozliczeniu w naszej sekcji UŻYWANE oraz wypożyczenia sprzętu w Cyfrowe.rent.

Premiera programu „Lens Hero”

Targi w Łodzi to również premiera naszego najnowszego programu dla klientów o nazwie „Lens Hero„. To pierwszy i jedyny do tej pory program w polskiej branży fotograficznej z elementami grywalizacji, w którym możecie zbierać punkty i wymieniać je na nagrody. Za rejestrację w programie w czasie trwania targów oraz publikację zdjęcia z naszymi hostessami można było uzyskać bonusowe punkty.

Idea targów z roku na rok się zmienia. Byliście na tegorocznej edycji? Co Wam się podobało, co będziecie miło wspominać a co Was rozczarowało? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!

Podziel się.

O Autorze

Doradca klienta w branży foto od kilku lat. Zwolennik fotograficznego minimalizmu - zarówno w kwestii sprzętu jak i kadru. Zadeklarowany miłośnik Kaukazu.

Zostaw komentarz

izmir escort