Pobierz darmowego ebooka! “Przewodnik po mobilnym dziennikarstwie” Ivo Burum

0
“Przewodnik po mobilnym dziennikarstwie” to ebook, którego autorem jest Ivo Burum – dziennikarz, scenarzysta i wielokrotnie nagradzany producent telewizyjny, specjalizujący się w różnych gatunkach dziennikarskich i produkcji seriali dokumentalnych. Choć ebook powstawał z myślą o dziennikarzach, powinien przeczytać go każdy, kto lubi bądź ma dopiero w planach nagrywanie smartfonem. Ivo Burum dzieli się swoim bogatym doświadczeniem, tłumaczy, jaki wybrać sprzęt oraz jak z niego skutecznie korzystać, dając mnóstwo praktycznych wskazówek z punktu widzenia 30 lat przepracowanych w branży.

Ponad trzy miliardy użytkowników smartfonów korzysta z ponad sześciu milionów aplikacji, aby tworzyć i publikować 500 godzin treści wideo na minutę. Dziennikarz Charles Feldman nazywa ten nieustający konwergentny strumień kliknięć 24/7 „informacyjnym tsunami”.

Kim jest Ivo Burum

Ivo Burum oprócz tego, że jest dziennikarzem, scenarzystą i producentem, prowadzi również szkolenia i pisze książki o mobilnym dziennikarstwie. Mobilnym czyli z wykorzystaniem smartfona jako głównego lub jedynego narzędzia do rejestrowania obrazu i dźwięku. Jego najnowsza książka „The Mojo Handbook: Theory to Praxis”, opublikowana przez Focal/ Routledge, została niedawno wybrana jako jedna z 12 książek, które muszą przeczytać dziennikarze śledczy w 2021 roku. Ivo prowadzi wykłady na temat mobilnego i cyfrowego storytellingu i produkcji telewizyjnej oraz jest pomysłodawcą kierunku Media Industries na Uniwersytecie Latrobe w Australii.

Dr Buruma można obserwować na Twitterze: @citizenmojo

Co znajdziesz w ebooku?

Ebook napisany jest w formie poradnika i znajdziesz w nim mnóstwo ciekawych porad, jak nagrywać materiały wyłącznie smartfonem, bez profesjonalnego aparatu czy kamery. Spory rozdział jest też poświęcony nagrywaniu dźwięku, w którym Ivo Burum dużo uwagi poświęca produktom Senhaiser. Dowiesz się, jak nagrywać rozmowy i nie tylko za pomocą mikrofonów i innych urządzeń dedykowanym smartfonom.

Rozdział 1: Definicja mobilnego dziennikarstwa
Rozdział 2: Nowy czy stary smartfon?
Rozdział 3: Narzędzia mobilnego dziennikarza
Rozdział 4: Tworzenie historii w mobilnym dziennikarstwie
Rozdział 5: Nagrywanie historii w mobilnym dziennikarstwie
Rozdział 6: Nagrywanie dźwięku na smartfonie
Rozdział 7: Edycja na smartfonie

Pobierz

 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort