Projektory mobilne – wyświetlaj multimedia i ciesz się rozrywką, gdziekolwiek jesteś

0

Przez długi czas projektory kojarzyły mi się głównie z dużymi, masywnymi urządzeniami, instalowanymi na stałe (najczęściej pod sufitem) w salach lekcyjnych czy wykładowych. Wszystko zmieniło pojawienie się na rynku projektorów mobilnych – małych modeli, mieszczących się w plecaku czy wręcz w kieszeni, z których korzystanie nie wymaga przygotowywania tła czy mocowania w ścianach uchwytów, a dodatkowo można je zabrać w każdą podróż. Pozwalają stworzyć centrum rozrywki czy prezentacyjne gdziekolwiek przebywasz – także w plenerze. Zapraszam więc do artykułu, który pomoże Ci bliżej poznać projektory mobilne. Zajrzyj do niego zwłaszcza, jeśli poszukujesz pomysłu na świąteczny prezent.

Projektory mobilne a tradycyjne

Oczywiście projektory mobilne nie są w stanie zastąpić modeli edukacyjnych czy biznesowych, ale też nie taka jest ich rola. Jak w przypadku wszystkich produktów, poszczególne kategorie zostały stworzone z myślą o innych zastosowaniach i grupach docelowych. W przypadku kompaktowych projektorów głównym ich zadaniem jest umożliwianie zabrania ich ze sobą w dowolne miejsce i wyświetlenie filmu, pokazu zdjęć czy innych materiałów. Pozwalają na to niezwykle kompaktowe wymiary (tradycyjne projektory zdają się być przy nich kolosami) i zasilanie za pomocą wbudowanych akumulatorów. Przykładowo ASUS S1 ma wymiary ok. 11x3x10 cm, waży zaledwie 340 g i pozwala na 3 godziny rozrywki bez konieczności podłączania do sieci.

projektory mobilne asus s1 notatnik

ASUS S1 ma wymiary zbliżone do małego notatnika, co obrazuje z jak bardzo kompaktowe stanowi urządzenie.

projektory mobilne kodak iphone

Kodak Mini DLP LED HDMI jest jeszcze mniejszy – tak prezentuje się przy – i tak małym jak na standardy smartfonów – iPhone’ie SE.

projektory mobilne rzutowanie

Ważną cechą projektorów mobilnych jest ich ultrakrótki dystans rzutowania, co pozwala na uzyskanie obrazu o dużej przekątnej bez konieczności znacznego oddalania urządzenia od powierzchni, na której odbywa się projekcja. Pozwala to na używanie tych urządzeń w małych pomieszczeniach i niemal we wszystkich możliwych konfiguracjach.

Tak znaczne ograniczenie rozmiarów i wagi wymusza rzecz jasna pójście na pewne kompromisy w zakresie możliwości sprzętu. Jednakże producentom udało się zachować bardzo dobrą specyfikację – ww. ASUS S1 pozwala na uzyskanie obrazu o maksymalnej przekątnej 100’’ i ma wbudowany głośnik o mocy 2W, z kolei Kodak Mini DLP LED HDMI obsługuje format Full HD 1920×1080. Przykładowo Forever MLP-500 DLP HDMI cechuje się jasnością 1000 ANSI Lumenów. Porównując te parametry z tym, co oferują projektory instalacyjne, łatwo dostrzec spore różnice, jednakże należy brać pod uwagę fakt, że w większości zastosowań, do których zostały stworzone projektory mobilne, są one w zupełności wystarczające.

Jakie zastosowanie mają projektory mobilne?

Sposobów wykorzystania projektorów mobilnych jest naprawdę sporo. Wyświetl 100’’ obraz podczas imprezy w ogrodzie i przenieś się z łatwością do wnętrza, gdyby doszło do załamania pogody. Wykorzystaj kawałek wolnej ściany w pubie i powspominaj z przyjaciółmi stare czasy, oglądając przy tym zdjęcia. Uzupełnij prowadzone przez siebie warsztaty projekcją, bez potrzeby martwienia się o zasilanie, ekran itp. Połóż się wygodnie w łóżku i wyświetl ulubiony film na suficie. Miej projektor niemal zawsze przy sobie (np. w torbie z aparatem), gdyby doszło do nieoczekiwanej sytuacji, takiej jak ważne spotkanie z klientami i potrzeba zaprezentowania efektów pracy nad projektem. Możliwych scenariuszy jest jeszcze więcej – projektory mobilne są w stanie dopasować się do nawet bardzo nietypowych i specyficznych zastosowań, takich jak np. wyświetlanie multimediów w przestrzeni publicznej.

projektor mobilny ogladanie

Wydajne akumulatory projektorów mobilnych pozwalają na wyświetlanie materiałów w plenerze czy w miejscach, w których brakuje zasilania sieciowego.

projektor mobilny taniec

Projektory takie jak np. ASUS S1 mogą bezproblemowo odtwarzać multimedia bezpośrednio z urządzeń mobilnych.

projektor mobilny warsztaty

Jak widać na powyższych przykładach projektor mobilny może mieć bardzo wiele różnorodnych zastosowań.

projektory mobilne forever torba

Małe gabaryty projektorów mobilnych sprawiają, że możesz mieć je zawsze przy sobie, na wypadek gdyby doszło do nieoczekiwanego spotkania z klientami lub osobami, którym chcesz zaprezentować efekty swojej pracy. Oczywiście można w takich zastosowaniach korzystać z ultrabooka lub tabletu, ale mniejsza przekątna ich ekranu sprawia, że często prezentowanie treści grupie osób jest niewygodne.

projektory mobilne pokrowiec asus s1

Projektory mobilne często dostępne są w zestawach z estetycznymi pokrowcami. Dodatkowo same w sobie cechują się elegancką stylistyką, co wpływa korzystnie na budowanie wizerunku w trakcie spotkań o charakterze biznesowym.

Prostota użytkowania i dodatkowa funkcjonalność

Projektory mobilne to nie tylko prosta, bezproblemowa instalacja, ale również funkcjonalność, która ułatwia korzystanie. Przede wszystkim oferują dużą ilość złączy, która daje swobodę podczas odtwarzania multimediów. Przykładowo wystarczy wykorzystać pendrive lub kartę microSD bezpośrednio podłączone do projektora Kodak Mini DLP LED HDMI. Poza tym sprzęt tego typu posiadają m.in. złącza HDMI i pozwalają na bezpośrednie odtwarzanie z urządzeń mobilnych. Złącze mini jack 3,5 mm umożliwia podłączenie dodatkowych głośników lub słuchawek. Projektor Forever MLP-500 DLP HDMI oferuje łączność bezprzewodową WiFi i Bluetooth.

projektory mobilne kodak pendrive

Wiele różnych wariantów podłączenia urządzeń zewnętrznych czy wykorzystanie pamięci flash ułatwia korzystanie z projektorów mobilnych.

projektory mobilne forever manfrotto

Projektory mobilne mają wbudowane standardowe gniazda statywowe, które umożliwiają zamocowanie ich na tradycyjnych lub mini trójnogach, takich jak np. Manfrotto Pixi. Pozwala to na swobodne dopasowanie położenie urządzenia.

projektory mobilne kodak ladowanie

Kodak Mini DLP LED HDMI może być ładowany bezpośrednio poprzez port USB, dzięki czemu można z łatwością podładować go w trakcie podróży, wykorzystując do tego komputer przenośny.

projektory mobilne asus s1 ladowanie powerbank

ASUS S1 ma akumulator o pojemności 6000 mAh, co sprawia, że może działać także jako bardzo wydajny powerbank.

projektory mobilne forever pilot

Projektor Forever MLP-500 DLP HDMI posiada w zestawie pilot, który zwiększa komfort użytkowania.

Projektory mobilne to bardzo ciekawe urządzenia, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale ułatwiają realizowanie zarówno zadań służbowych, jak i tych niestandardowych, jak np. wszelkiego rodzaju działania kreatywne z wykorzystaniem projekcji. Ta mnogość zastosowań sprawia, że to świetny pomysł na prezent – spodoba się zarówno dzieciakom, które nie będą miały problemów z jego obsługą i będą mogły wyświetlić ulubione obrazy niemal wszędzie (chociażby na suficie), młodzieży, chcącej wykorzystywać projekcje podczas imprez, czy dorosłym, którym zależy na wygody użytkowania zarówno w relacjach z klientami, jak i po pracy w trakcie relaksu.

Zajrzyj do poniższego artykułu jeśli szukasz informacji na temat tradycyjnych projektorów:

Sportowe emocje na dużym ekranie – jaki projektor kupić do pubu?

Podziel się.

O Autorze

Gdy robię zdjęcia, to zajmuję się fotografią reportażową, teatralną i artystyczną. Gdy piszę o zdjęciach, to zastanawiam się, jak wpływają one na odbiorców, co robić, by robić jej bardziej świadomie i jakie możliwości daje sprzęt. Poza tym piszę wiersze i jak dotąd w druku ukazały się moje dwie książki z poezją. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku Fotografia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jestem laureatem konkursów fotograficznych i poetyckich, uczestnikiem wystaw, festiwali i publikacji poświęconych fotografii.

Zostaw komentarz

izmir escort