Dzień Babci i Dzień Dziadka – zobacz 6 pomysłów na fotograficzne prezenty

0

Istnieje wiele sposobów, aby uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka. Jednym z dobrych pomysłów jest postawienie na prezent związany z fotografią. Wśród naszych podpowiedzi znajdziesz propozycje skierowane zarówno do entuzjastów wykonywania zdjęć, jak i osób, które po aparat sięgają raczej okazjonalnie. Niezależnie od tego medium fotografii to niewyczerpane źródło inspiracji, tak więc jeśli nie masz jeszcze planu, to w tym artykule znajdziesz rozwiązanie.

  1. Podaruj Babci i Dziadkowi najpiękniejsze wspomnienia

Zdjęcia w albumach to dużo lepszy sposób gromadzenia wspomnień niż przechowywanie ich jedynie na dysku twardym i oglądanie na monitorze. Wydrukuj więc zdjęcia, które sprawią radość Babci i Dziadkowi. Mogą to być Wasze wspólne fotografie, zdigitalizowane zdjęcia z Waszej młodości (tutaj przydatny będzie skaner), zdjęcia z młodości Babci i Dziadka lub fotografie ich wnuków, jeżeli z racji ich małego wieku przygotowujesz prezent w ich imieniu.

Fotokiosk Cyfrowe.pl oferuje świetną jakość wydruku i różne formaty dostosowane do różnorodnych projektów.

Jeżeli poszukujesz miejsca, w którym wydrukowane fotografie będą charakteryzowały się świetną jakością, a dodatkowo proces tworzenia odbitek przebiegnie sprawnie, szybko i przyjemnie, to zajrzyj do fotokiosku Cyfrowe.pl. Takie punkty znajdziesz w sklepach stacjonarnych w Gdańsku, Warszawie i Katowicach. Wystarczy udać się na miejsce, podłączyć urządzenie mobilne, pendrive, kartę pamięci lub płytę CD, wybrać zdjęcia, dodać ciekawe efekty i odebrać gotowe wydruki. Zdjęcia w fotokiosku drukowane są na wysokiej jakości papierach FujiFilm. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

W fotokiosku możesz przygotować zdjęcia nie tylko w formatach, które sprawdzą się w albumie, ale również do powieszenia na ścianie. Możesz np. przygotować piękną panoramę z ulubionym krajobrazem Babci i Dziadka. Samodzielnie zaprojektowany kolaż może przywoływać wszystkie najpiękniejsze momenty.

dzien babci i dzien dziadka album hama

Jeżeli poszukujesz eleganckiego, wysokiej jakości albumu, to w ofercie Cyfrowe.pl znajdziesz ciekawe propozycje, które dostosujesz do wydrukowanych zdjęć i charakteru Babci i Dziadka.

2. Zaprojektuj dla Babci i Dziadka książkę fotograficzną

Podobnie jak w przypadku odbitek fotoksiążka może gromadzić w sobie najpiękniejsze wspomnienia, jednakże możesz także stworzyć album z najlepszymi zdjęciami wykonanymi przez Babcią lub Dziadka. Takie portfolio pozwoli im spojrzeć w nowy sposób na swoją twórczość. Jeśli dotychczas nie prezentowali swoich fotografii, to być może nabędą więcej odwagi i zechcą zorganizować własną wystawę?

Pomysłów na motyw przewodni książki fotograficznej jest mnóstwo. Możesz np. zebrać zdjęcia z miejsca, do którego Babcia i Dziadek lubili jeździć na wakacje w młodości lub w sympatyczny sposób opowiedzieć o ich dzieciństwie, jeżeli masz dostęp do odpowiednich materiałów. Fotoksiążka to także możliwość zebrania najcudowniejszych wspomnień, portretów bliskich, zdjęć z danego roku itp.

Niezależnie od tego jaki masz pomysł na fotoksiążkę, skorzystaj z profesjonalnej jakości, jaką daje Canon hdbook. Jest to książka fotograficzna, która wyróżnia się doskonałą jakością druku i zastosowanego papieru, fenomenalnie płaskimi rozkładówkami, wyjątkową trwałością, która zapewnia 300 lat cieszenia się tym produktem, a także możliwością spersonalizowania okładki i wnętrza. Jakość hdbook została doceniona przez profesjonalnych fotografów, takich jak Mateusz Waligóra (podróżnik współpracujący z National Geographic Polska), Alicję Zamysłowską (fotografia artystyczna psów), Marcina Kina (fotografia sportów ekstremalnych) i Marcina Jamkowskiego (dziennikarz, fotograf, filmowiec i członek Explorer Canon).

dzien babci i dzien dziadka hdbook

Canon hdbook to książki fotograficzne, które charakteryzują się najwyższa jakością.

Wykonanie hdbook jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać swoje fotografie i uruchomić prostą oraz intuicyjną w obsłudze aplikację, która umożliwi złożenie w całość fotoksiążki. Produkt możesz odebrać w sklepie Cyfrowe.pl lub zamówić bezpośrednio do domu.

dzien babci i dzien dziadka 3 kroki

Stworzenie fotoksiążki jest niezwykle proste i przebiega sprawnie oraz szybko.

3. Na naukę nigdy nie jest za późno

Jeżeli Twoja Babcia lub Dziadek są entuzjastami fotografii, to z pewnością przypadną im do gustu książki, które pozwolą rozwinąć skrzydła. To także świetny pomysł na prezent dla osób, które myślą o rozpoczęciu przygody z fotografią lub wykonują zdjęcia sporadycznie, jednakże chciałyby podnieść ich jakość.

Przykładem książki, która spełni ww. oczekiwania stanowi Poradnik fotograficzny. Wydanie uaktualnione autorstwa Rossa Hodinotta. Opisuje w niej zarówno podstawy fotografii cyfrowej, jak i nieco bardziej zaawansowane zagadnienia. Można z niej także dowiedzieć się wiele na temat pracy w cyfrowej ciemni. Podobnie w przystępny i zrozumiały sposób tajniki fotografii omawia Bryan Peterson w książce Ekspozycja bez tajemnic. Obie pozycje dają dostęp do kompleksowych informacji i są napisane tak, aby pomóc osobom o różnym stopniu zaawansowania.

Dla tych, którzy są już nieco bardziej wtajemniczeni ciekawe mogą być pozycje, takie jak np. Ksiażka Davida DuChemina Zdjęcia z duszą. Jak zostać fotografem z wizją. Skupia się on w niej na próbie odpowiedzi na pytanie „Co takiego powoduje, że niektóre zdjęcia zachęciły nas, abyśmy zostali przy nich na dłużej?”. Książka nie traktuje więc o ustawieniach sprzętowych itp., lecz porusza zagadnienia związane bezpośrednio z tym, co zawierają w sobie obrazy.

Cyfrowa ciemnia. Komputerowy warsztat fotografa to pozycja adresowana do osób, które chciałyby mieć wpływ na cały proces powstawania ich zdjęć. Zawiera w sobie absolutne podstawy, tak więc sprawdzi się w przypadku fotografów, którzy nigdy wcześniej nie mieli doświadczenia z obróbką fotografii na komputerze. Książka Stacy Wasmuth zatytułowana Mamarazzi. Fotografowanie dzieci. Poradnik dla mam może nie wydawać się przeznaczona dla Babci lub Dziadka, jednakże poruszone w niej zagadnienia są przydatne także podczas fotografowania wnucząt.

4. Materiały tradycyjne, czyli powrót do korzeni

Fotografia tradycyjna z pewnością budzi sentyment u Babci i Dziadka. Jeżeli mają w domu jeszcze swoje stare aparaty na film, to podaruj im materiał światłoczuły, który pozwoli na powrót do klasycznych metod tworzenia zdjęć. Pamiętaj tylko o dobraniu odpowiedniego formatu filmu i czułości. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w opisach przypisanych poszczególnym produktom.

Filmy tradycyjne to świetny pomysł na prezent. Szeroka oferta dostępnych materiałów pozwala dobrać film idealny do potrzeb Babci lub Dziadka i dopasowany do ich aparatu.

Fotografia tradycyjna wyróżnia się niesamowitym klimatem, a Babci i Dziadkowi pozwoli powrócić do czasów młodości. Jeżeli mają w domu dużo negatywów, możesz podarować im sprzęt, który pozwoli je zarchiwizować. Przydatny będzie dedykowany skaner, taki jak np. Rollei DF-S 100 SE lub przystawka do skanera Lomography DIGITALIZA. Możesz także wykorzystać tego typu akcesorium do zdigitalizowania ich fotografii i zrobienia dla nich powiększeń. Zeskanuj także odbitki, które są nadszarpnięte zębem czasu i które możesz wyretuszować w programie graficznym tak, aby znów bił od nich blask.

dzien babci i dzien dziadka skanowanie aparat lomography 3

Skaner taki jak np. Reflecta X9-Scan pozwala na szybkie skanowanie negatywów, uzyskując dzięki temu pliki o wysokiej jakości.

Przystawka do negatywów do skanerów pomoże w archiwizacji zdjęć wykonanych w młodości lub realizowanych obecnie przy wykorzystaniu tradycyjnych metod.

dzien babci i dzien dziadka skanowanie aparat lomography 1

Tradycyjny aparat nawiązujący budową do klasycznego modelu Diana może stanowić wyjątkową podróż sentymentalną.

5. Warto przyglądać się światu z bliska

Lupy w fotografii były wykorzystywane do analizowania negatywów i stykówek. Jeżeli Twoja Babcia lub Dziadek wciąż zajmują się fotografią tradycyjną, to z pewnością takie akcesorium będzie im pomocne. Sprawdzi się ono zresztą także w przypadku wielu innych hobby, takich jak np. filatelistyka, numizmatyka czy podczas restauracji starych zegarów.

dzien babci i dzien dziadka lupa lornetka 1

Lupy przydadzą się nie tylko fotografom wykorzystującym tradycyjne materiały światłoczułe, ale również podczas uprawiania pozostałych hobby.

Świat z bliska pozwalają obserwować także lornetki. To doskonały i uniwersalny pomysł na prezent. Możesz ją podarować swoim bliskim, którzy lubią oglądać ptaki, nocne niebo czy chcą być bliżej wydarzeń na imprezach sportowych czy kulturalnych. To także świetny pomysł na spędzenie czasu z wnuczkami. Zabranie ich na spacer do parku lub lasu i pokazanie za pomocą lornetki z bliska np. płochliwej wiewiórki lub ptaków zrobi na nich z pewnością duże wrażenie. Będzie to miłe wspomnienie dla wszystkich i znakomity sposób na zaciśnięcie więzi.

Lornetki mają szereg zastosowań – przydadzą się także fotografom przyrody i krajobrazów.

6. Aparaty natychmiastowe – nowoczesność i tradycja w jednym

Współczesne aparaty natychmiastowe łączą w sobie tradycyjną metodę uzyskiwania natychmiastowych odbitek z nowoczesnym designem i technologią. Najbardziej wyraźnym przykładem jest FujiFilm Instax SQ10, który umożliwia zarówno zapis zdjęć na karcie pamięci, jak i ich natychmiastowy wydruk.

FujiFilm Instax Square SQ10 łączy w sobie świat fotografii cyfrowej i tradycyjnej.

Aparat natychmiastowy będzie wzbudzał u Babci i Dziadka miłe skojarzenia ze starymi Polaroidami, a dodatkowo pozwoli na wykonywanie zdjęć o bardzo ciekawej charakterystyce. Design niektórych modeli, takich jak np. FujiFilm Instax Mini 90 Neo Classic czy Lomography LOMO INSTANT MINI SAN REMO, jest utrzymany w klasycznej stylistyce, co pozwala na dopasowanie ich do charakterów bliskich osób. Z pewnością taki aparat pozwoli na zbudowanie bardzo ciekawej kolekcji fotografii, ukazujących np. wspólne portrety z wnuczkami lub dziećmi. Spektakularny proces wywoływania zdjeć natychmiastowych przyciągnie uwagę pociech i pomoże stworzyć wspólną fascynację tradycyjnymi materiałami oraz obcowaniem z odbitkami.

Aparaty Lomography LOMO INSTANT MINI SAN REMO i FujiFilm Instax Mini 90 Neo Classic mają design, który przypadnie do gustu każdej Babci i Dziadkowi.

Więcej informacji na temat aparatów FujiFilm Instax znajdziesz w poniższym artykule:

Odkryj ciekawy świat fotografii natychmiastowej z FujiFilm Instax

Myślę, że teraz będzie dużo łatwiej wybrać prezent, który ucieszy Babcią i Dziadka. Na koniec nie pozostaje nic innego, jak życzyć im wszystkiego, co dobre, dużo zdrowia, radości z czasu spędzonego z bliskimi i satysfakcji z realizowanych pasji.

Podziel się.

O Autorze

Redaktor w sklepie Cyfrowe.pl. Absolwent fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swoich pracach łączy dokument i science-fiction. Z tego zestawienia tworzy własny opis świata.

Zostaw komentarz

izmir escort