Cashback na święta – czy warto skorzystać?

2

W ostatnich latach cashback, czyli promocja polegająca na zwrocie części kwoty za zakupy, zyskuje coraz bardziej na popularności. Kilka razy w roku ma miejsce prawdziwy wysyp akcji tego typu, rodzi się zatem pytanie – czy warto? Na jaki zwrot możesz liczyć w zimowym wysypie casbacków?

Czym jest cashback?

Jak sama nazwa wskazuje, cashback polega na zwrocie części ceny zakupu sprzętu. Wygląda to w ten sposób, że płacisz w sklepie pełną kwotę, a producent zwraca Ci tę część, którą określono w regulaminie. Oczywiście im droższy sprzęt wybierzesz, tym większy zwrot otrzymasz. Przykładowo kupując aparat Canon 7D Mark II, kosztujący 5298 zł, można uzyskać 645 zł (12%) zwrotu, natomiast w przypadku kosztującego 1300 zł Canona 1300D na konto wróci 10% jego ceny. Jak łatwo zauważyć proporcjonalnie kwoty są zbliżone, ale biorąc pod uwagę liczby bezwzględne, lepiej zaopatrzyć się w sprzęt z wyższej półki. Oczywiście promocja obejmuje znacznie więcej produktów aniżeli aparaty i obiektywy, w zależności od producenta znajdą się tu kamery, drukarki itp. O tym, jak uzyskać zwrot pieniędzy w przypadku poszczególnych producentów, odpowiadam w kolejnych akapitach.

Canon cashback

Użytkownicy systemu Canon mają prawdziwe powody do radości. Producent prowadzi obecnie dwie akcje typu cashback. Pierwsza z nich trwa od 01.11.2017 do 31.01.2018 i dotyczy szerokiej oferty. Swoim zakresem obejmuje aparaty, obiektywy, kamery i drukarki. Kwoty, które można uzyskać wynoszą od 130 zł w przypadku najtańszych urządzeń do nawet 1290 zł. Druga akcja dotyczy zakupu aparatu z obiektywem, można otrzymać nawet 4300 zł zwrotu, co więcej promocja trwa do odwołania. Jakby tego było mało, wspomniana zniżka łączy się z okresowymi promocjami, można więc skorzystać z dwóch cashbacków! Tym sposobem kupując zestaw Canon 100-400 Mk II + 7D Mark II otrzymujemy rabat w wysokości 1075 zł + 645 zł, wynikające z pierwszego cashbacku, i dodatkowe 540 zł za zakup obiektywu z aparatem. Łącznie możesz zaoszczędzić ponad 2250 zł, co stanowi blisko 16% wyjściowej ceny zestawu.

Canon Cashback

Canon Cashback

Canon Cashback

Canon Cashback

Aby wziąć udział w akcji należy wypełnić formularz (podobny dla większości wymienionych w tekście producentów). W przypadku drugiej promocji Canona czasu jest sporo, ponieważ między zakupem aparatu i obiektywu może upłynąć nawet 90 dni, ale rejestracja musi odbyć się do 30 dni od zakupu drugiego produktu! Musisz jednak pamiętać, że w przypadku zakupu dwóch takich samych produktów, tylko jeden z nich zostanie przeceniony.

Formularz uprawniający do skorzystania z programu dla użytkowników systemu Canon

Formularz uprawniający do skorzystania z programu dla użytkowników systemu Canon

POJEDYNEK NA SZCZYCIE APS-C, CZYLI CANON EOS 7D MARK II KONTRA NIKON D500

Fujifilm cashback

Czas trwania promocji: od 01.11.2017 do 31.01.2018

W programie jest kilkadziesiąt produktów (aparatów i obiektywów), a maksymalna kwota zwrotu to  860 zł. Wzięcie udziału w programie jest bardzo proste, wystarczy, że kupisz urządzenie objęte promocją, a następnie po 30-tu dniach od zakupu (nie później niż 60-ciu) wypełnisz formularz internetowy. Wszystkie niezbędne dane (poza osobistymi) znajdziesz na rachunku lub fakturze.

Fujifilm Cashback

Fujifilm Cashback

Nikon cashback

Czas trwania promocji: od 15.10.2017 do 15.01.2018

Osoby, które chcą skorzystać z promocji, muszą do 15.02.2018 wysłać kupon promocyjny (znajdujący się w opakowaniu z produktem oraz pod tym linkiem). Można to zrobić na dwa sposoby – wygodnie – przez stronę producenta lub mniej komfortowo – pocztą. W drugim przypadku należy wysłać formularz przesyłką rejestrowaną (np. poleconym). Jako użytkownik „żółtego systemu” liczyłem na ciekawą promocję, niestety maksymalna kwota zwrotu to 650zł i dotyczy droższych produktów, jak na przykład obiektyw AF-S 70-200/2.8 FL.

Nikon Cashback

Nikon Cashback

Olympus cashback

Olympus prowadzi obecnie dwie akcje promocyjne. Pierwsza z nich trwa od 01.11.2017 do 15.01.2018 i pozwala zaoszczędzić nawet 2830 zł. Jednak dotyczy bardzo dużego zestawu foto, składającego się z aparatu i sześciu obiektywów. Aby z niej skorzystać należy wejść na stronę producenta i zarejestrować swój zakup. Jest też druga promocja trwająca od 01.11.2017 do 31.12.2017, która pozwala zaoszczędzić do 3400zł przy zakupie aparatu OM-D E-M1 Mark II. Wraz z nową „puszką” dostajemy rabat w wysokości 1000 zł, 800 zł zniżki na obiektywy M. Zuiko PRO (maksymalnie można kupić 3 szt.) w formie vouchera i torbę Vanguard Vojo 28BK za złotówkę.

OLYMPUS OM-D E-M1 MARK II – PIERWSZE WRAŻENIA

Olympus Cashback

Olympus Cashback

Olympus Cashback

Olympus Cashback

Pentax cashback

Czas trwania promocji: od 03.11.2017 do 15.01.2018

Na początku wspomniałem, że rabatu udziela producent, a zwracaną kwotę otrzymamy po pewnym czasie. Oczywiście ktoś musiał się wyłamać :) W przypadku Pentaxa rabat udzielany jest przez sprzedawcę podczas zawarcia umowy. Z punktu widzenia klienta, najważniejsze jest jednak to, ile zostanie mu zwrócone, a nie przez kogo. Doceńmy fakt, że takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i szybkie, nie wymaga bowiem rejestracji na stronie producenta. Z oferty objętej promocją najbardziej przypadł mi do gustu testowany niedawno K-1, na który przydzielany jest rabat w wysokości 1000zł. Wraz z obiektywem 70-200/2.8 (np. Sigmą lub Tamronem) i czymś szerokim pozwala stworzyć bardzo przyzwoity zestaw.

PENTAX K-1 – PIERWSZA (CYFROWA) PEŁNA KLATKA OD PENTAXA

Pentax Cashback

Pentax Cashback

Sony cashback

Czas trwania promocji: od 30.10.2017 do 04.02.2018

Aby wziąć udział w promocji zaloguj się na tej stronie i wypełnij formularz.

Sony Cashback

Sony Cashback

Promocja pozwala zaoszczędzić konkretną kwotę. Pełna lista sprzętu dostępna jest w regulaminie pod tym linkiem. Trzeba przyznać, że oszczędność rzędu 5000 zł robi wrażenie, niestety dotyczy tylko jednego, specjalistycznego, a więc i niszowego obiektywu. Nie zrażajmy się jednak, bo 1500 zł na profesjonalne body typu A7R II czy A7S II również prezentuje się bardzo kusząco.

Formularz uprawniający do skorzystania z programu dla użytkowników systemu Sony

Formularz uprawniający do skorzystania z programu dla użytkowników systemu Sony (pierwszy krok)

Czy warto?

Oczywiście, że tak! Tym bardziej, że akcje promocyjne pozwalają zaoszczędzić do kilku tysięcy złotych. Producenci traktują potencjalnych klientów poważnie i starają się, aby udział w promocji był zarówno opłacalny, jak i zajmował możliwie najmniej czasu.

Podziel się.

O Autorze

Zawsze znajdę czas na analizę sprzętu fotograficznego czy rakiet tenisowych. Każdorazowo muszę zapoznać się z parametrami i przejrzeć miliony wykresów. Tak, lubię cyferki i to bardzo! Poza tym pasjonuje mnie fotografowanie dzikiej przyrody i gra w tenisa ziemnego.

2 komentarze

 1. Dlaczego nie napiszecie ze przed wejsciem cashback znacząco podnosi się ceny. Roznica jest niewielka i pomeczyc sie trzeba z formularzem

  • Witam,

   ciężko mi się wypowiedzieć na temat cen, ponieważ ich ustalanie nie należy do moich obowiązków. Różnica w cenie zależy od produktu o czym wspomniałem w tekście podobnie jak o formularzach.

   Pozdrawiam,
   Szymon

Zostaw komentarz

izmir escort