Akcesoria Xtorm w pracy fotografa

0

O płynnym i efektywnym przebiegu sesji zdjęciowej decyduje szereg czynników. Kluczowe są nie tylko aparat, obiektywy, systemy oświetleniowe, modyfikatory czy komputer, ale również różnego rodzaju akcesoria. Xtorm to producent ciekawych powerbanków i adapterów, które zostały zaprojektowane tak, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających fotografów, użytkujących sprzęt nie tylko w studiu, ale również w trudnych warunkach plenerowych. Zajrzyj do tego artykułu, aby poznać kilka interesujących urządzeń, ułatwiających dostęp do zasilania w studiu, transfer danych lub zapewniających energię w terenie.

Akcesoria Xtorm w pracowni fotografa

Xtorm Power Hub Vigor Pro

Pierwsza z propozycji Xtorm Power Hub Vigor Pro pozwala na stworzenie centralnego punktu ładowania urządzeń mobilnych i zasilania laptopa ze złączem USB-C na Twoim biurku. Estetycznie wykonany hub o stylistyce komponującej się z każdym miejscem twórczej pracy udostępnia 6 portów USB, w tym jeden USB-C i jeden z obsługą technologii szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, pozwalającą na ładowanie urządzeń do 85% szybciej niż w przypadku standardowych złączy. Ponadto górny panel zawiera ładowarkę bezprzewodową. Takie urządzenie postawione na biurku daje bardzo łatwy dostęp do niezbędnych portów, w szczególności iż pozwala na jednoczesne ładowanie do 7 urządzeń.

xtorm ladowarka bezprzewodowa

Coraz większa liczba akcesoriów fotograficznych ładowanych za pośrednictwem interfejsu USB sprawia, iż tego typu hub będzie bardzo praktyczny urządzeniem w studiu. W szczególności, że także coraz częściej producenci aparatów stosują możliwość takiego ładowania sprzętu lub udostępniają dedykowane ładowarki kompatybilne z USB. Nie bez znaczenia jest także ugruntowana w świecie fotografii pozycja smartfonów.

xtorm design hub 7 kopia

Estetyczne wykonanie i minimalistyczna stylistyka Xtorm Power Hub Vigor Pro sprawia, iż bardzo dobrze prezentuje się na biurku. Właściwa prezencja biurka nie tylko umila wielogodzinną edycję zdjęć, ale również stanowi swoistą wizytówkę, gdy gościsz w swojej pracowni klientów, z którymi ustalasz szczegóły sesji.

Xtorm Power Hub Vigor Pro jest więc bardzo praktycznym urządzeniem, które przede wszystkim rozwiązuje problem zajętych gniazdek zasilania sieciowego (akcesorium wymaga użycia pojedynczego gniazdka), a dodatkowo pozwala „zwolnić” porty USB komputera, które mogą służyć jedynie do transferu danych i instalowania urządzeń peryferyjnych. Możesz podłączyć do niego bezpośrednio laptopa za pomocą USB-C o mocy 60 W i rozpocząć pracę. Górny panel, służący do bezprzewodowego ładowania został pokryty gumą, dzięki czemu odłożone na nim urządzenie nie zostanie porysowane. Mimo to przed ładowaniem nie ma konieczności ściągania etui ochronnego smartfona, gdyż ładowarka działa także z takim akcesorium.

xtorm vigor diody

Xtorm Power Hub Vigor Pro został wyposażony w diody informujące o stanie pracy.

xtorm vigor pro ladowanie kilku urzadzen

Xtorm Power Hub Vigor Pro posiada chip APM, który pozwala na automatyczne równoważenie prawidłowej prędkości ładowania i dzielenia mocy pomiędzy podłączone urządzenia. Ładowarka chroni akumulatory przed przeładowaniem i posiada układ kontroli temperatury, zabezpieczający przed przegrzaniem.

Xtorm USB-C Hub 5in1

Port USB-C pozwala na zintegrowanie wielu zadań. Cechę tę wykorzystuje Xtorm USB-C Hub 5in1, który umożliwia wykorzystanie tego złącza do podłączenia zintegrowanych portu Ethernet, czytnika kart SD i microSD, złącza HDMI i dwóch USB (w tym jeden USB-C). Mając do dyspozycji takie akcesorium możesz z łatwością podłączyć do laptopa lub komputera urządzenia wykorzystujące ww. interfejsy lub dokonać swobodnego i płynnego transferu danych z kart pamięci. Dodatkowo urządzenie ułatwia przenoszenie zdjęć i filmów pomiędzy aparatem a urządzeniami mobilnymi, co jest niezwykle przydatne w przypadku prowadzenia kont w mediach społecznościowych. USB-C pozwala na zasilanie także laptopa.

xtorm 5in1 packshot

Xtorm USB-C Hub 5in1 ułatwia tworzenie różnorodnych konfiguracji sprzętowych w przypadku korzystania z laptopa wyposażonego wyłącznie w port USB-C. To akcesorium przyda się, gdy przyjdzie Ci realizować zdjęcia poza studiem lub pracownią i konieczne będzie skorzystanie z dodatkowych urządzeń.

 

xtorm w plecaku

Kompaktowe rozmiary adaptera Xtorm USB-C Hub 5in1 pozwalają mieć go zawsze przy sobie, np. w torbie z aparatami i obiektywami. W połączeniu z wytrzymałą aluminiową obudową jest to akcesorium, które przyda się zarówno w studiu, jak i poza nim.

Adapter ten będzie niezwykle pomocny użytkownikom komputerów wyposażonych jedynie w złącza USB-C. Dzięki niemu z łatwością podłączysz osprzęt wyposażony w pozostałe porty. Co więcej – adapter pozwala również na ładowanie urządzenia za pomocą USB-C. Umożliwia np. podłączenie monitora ze złączem HDMI lub drukarki z USB-A do komputera z USB-C. Xtorm USB-C hub 5in1 daje bardzo dużą swobodę działania, a jego funkcjonalność może przesądzić o powodzeniu projektu, w szczególności gdy pracujesz poza swoim studiem.

Adapter USB-C Xtorm dostępny jest także w wersjach z mniejszą liczbą portów.

xtorm 5in1 design

Solidna, aluminiowa obudowa jest nie tylko wytrzymała, ale również bardzo estetyczna. Klasyczna stylistyka pasuje do nowoczesnych urządzeń, gwarantując nie tylko spójność interfejsu, ale również designu. Pozwala to na budowanie wizerunku, który zostanie pozytywnie odebrany przez klientów, podobnie jak w przypadku korzystania z Xtorm Vigor Pro.

xtorm sieciowa ladowarka usb

Klasyczna ładowarka sieciowa z portami USB (USB-A i USB-C) przyda się nie tylko w studiu, ale również w podróży, w szczególności, że zajmuje niewiele miejsca w bagażu.

xtorm lightning 2in1

W pracowni fotografa przydatny może być także kabel USB Xtorm, umożliwiający podłączenie do komputera smartfona ze złączem micro USB lub Lightning. Ułatwia to wymianę zdjęć i filmów pomiędzy urządzeniami mobilnymi a komputerami. Dzięki temu szybciej stworzysz relację w mediach społecznościowych i łatwiej będzie Ci zarządzać swoim profilem.

Akcesoria Xtorm przydatne w plenerze

Adapter USB-C Hub 5in1 łączy w sobie akcesoria wykorzystywane w studiu i w plenerze, jednakże w ofercie tego producenta znajdują się również typowo terenowe urządzenia. Przykład stanowi Xtorm Brick, który jest powerbankiem o imponującej pojemności wynoszącej 21000 mAh. Co więcej posiada wyjście 220V/80 W, które umożliwia ładowanie w terenie aparatów, dronów czy laptopów. Oprócz tego pozwala na zasilanie za pomocą złączy USB, w tym jednego z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Możesz skorzystać także z portu USB-C.

xtorm brick ladowanie olympus

Xtorm Powerbank Brick umożliwia ładowanie aparatów, dronów, laptopów i urządzeń mobilnych w plenerze. W przypadku gdy planujesz długi ekspedycję w celu wykonywania zdjęć krajobrazowych, przyrodniczych czy podróżniczych pozwoli Ci na naładowanie akumulatorów za pomocą tradycyjnych ładowarek, nawet wtedy gdy przebywasz z dala od zasilania sieciowego.

xtorm brick plecak

Tłumaczenie użytego w nazwie tego powerbanku słowa brick jako „cegła” jest dla niego krzywdzące – urządzenie ma co prawda większe rozmiary niż tradycyjny powerbank, ale jego waga wynosi niecałe 700 g. Bardziej trafne jest odnoszenie jego nazwy do innego tłumaczenia, jakim jest „niezawodna osoba”.

xtorm brick ekran

Xtorm Brick posiada cyfrowy wskaźnik, który pomaga oszacować, ile jeszcze pozostało energii. Specjalny wyłącznik umożliwia odłączenie gniazda wyjściowego 220V tak, aby uniknąć marnowania energii.

Xtorm Brick wykorzystuje te same technologie dbające o bezpieczeństwo ładowanych urządzeń i gwarantujące optymalizację procesu ładowania, co w przypadku Xtorm Power Hub Vigor Pro. Dodatkowo power bank jest kompatybilny z matami i ładowarkami solarnymi Xtorm. To daje niemal nieograniczony dostęp do zasilania dzięki użytkowaniu odnawialnych źródeł energii. Wykorzystaj skumulowaną moc promieni słonecznych, nocą ładując swoje urządzenia z power banku. Z Xtorm Brick i pozostałymi akcesoriami tego producenta możesz swobodnie użytkować swój sprzęt w trakcie uprawiania fotografii krajobrazowej, przyrodniczej czy podróżniczej, realizując każdy, nawet najbardziej śmiały projekt. 

xtorm timeless 10000

W terenie sprawdzi się również niezwykle odporny powerbank Xtorm Limitless 10000 mAh. Umożliwi nie tylko naładowanie urządzeń mobilnych czy kamer sportowych, ale również oferuje wbudowaną latarkę, funkcję sygnału SOS i możliwość ładowania za pomocą baterii solarnych.

xtorm mata solarna brick

Xtorm Powerbank Brick możesz wykorzystać z matą solarną i otrzymać niemal ciągły dostęp do energii.

Podziel się.

O Autorze

Gdy robię zdjęcia, to zajmuję się fotografią reportażową, teatralną i artystyczną. Gdy piszę o zdjęciach, to zastanawiam się, jak wpływają one na odbiorców, co robić, by robić jej bardziej świadomie i jakie możliwości daje sprzęt. Poza tym piszę wiersze i jak dotąd w druku ukazały się moje dwie książki z poezją. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku Fotografia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jestem laureatem konkursów fotograficznych i poetyckich, uczestnikiem wystaw, festiwali i publikacji poświęconych fotografii.

Zostaw komentarz

izmir escort