Targi Film Video Foto 2018 okiem Cyfrowe.pl

0

W dobie rozwoju handlu internetowego coraz rzadziej mamy okazję dotknąć sprzętu przed zakupem, zwłaszcza jeśli nie mieszkamy w dużym mieście. Jeśli jednak chcemy zapoznać się z nowościami, porozmawiać z ekspertami i zobaczyć wiele różnych rozwiązań w jednym miejscu, to warto wybrać się na specjalistyczne targi foto-wideo. W Polsce największym tego rodzaju eventem są Targi Film Video Foto  w Łodzi, które w tym roku odbyły się już po raz 21.

Krótko o targach

Targi Film Video Foto rokrocznie przyciągają zarówno specjalistów, których źródłem zarobku jest film, jak również amatorów ciekawych trendów i nowych rozwiązań. Cyfrowe.pl już od kilku lat uczestniczy w tej imprezie jako wystawca, pokazując klientom nowinki ze świata foto-wideo, doradzając i rozwiewając wątpliwości oraz dając możliwość skorzystania ze specjalnych ofert targowych na zakup sprzętu. W tym roku dodatkowo dołożyliśmy swoją cegiełkę jeśli chodzi o wartość merytoryczną targów – nasi eksperci zaprezentowali na warsztatach i prelekcjach najciekawsze naszym zdaniem rozwiązania, jeśli chodzi o akcesoria fotograficzne i filmowe.

Bądź sprytny – nowości rynkowe, które ułatwią pracę fotografa i filmowca

Pierwszą prelekcją była prezentacja mojego kolegi współredaktora – Pawła Ostępa, który w krótkim wystąpieniu przedstawił najciekawsze nowinki rynkowe, w znaczący sposób ułatwiające codzienne fotografowanie i filmowanie. Wśród zaprezentowanych rozwiązań prym wiodły produkty firmy Peak Desing, która swoją popularność zawdzięcza właśnie innowacyjnemu podejściu do akcesoriów fotograficznych. Oprócz tego obecni na wykładzie goście mogli zapoznać się ze statywami marki 3 Legged Thing, akcesoriami do filmowania smartfonami oraz nowościami w dziedzinie mobilnego oświetlenia, jak np. Quadralite Reporter 200 TTL czy Profoto A1.

Nowoczesne techniki stabilizacji obrazu

Kolejnym wykładem, który przygotowaliśmy dla goszczących w Łodzi pasjonatów filmu i fotografii były nowoczesne techniki stabilizacji obrazu. Darek Pietrzak zaprezentował szerokie portfolio produktów marki Edelkrone – od nowej linii sliderów, przez innowacyjny Surface One, a na nowej generacji bardzo popularnych Wingów skończywszy. Oprócz możliwości zapoznania się ze sprzętem Darek wyjaśniał również działanie dedykowanej aplikacji oraz możliwości, jakie otwiera ona przed użytkownikiem. Podobnie jak dzień wcześniej, również tutaj wykład cieszył się sporym zainteresowaniem. Jeżeli ktoś nie mógł w nim uczestniczyć, nasi handlowcy dzielnie prezentowali wyżej wymienione rozwiązania również na naszym stoisku, które jak co roku było jednym z bardziej obleganych na targach.

Targi - wykłady fot. Jarosław Respondek

Targi – wykłady fot. Jarosław Respondek

Mobilne studio

Ostatnie warsztaty zorganizowaliśmy wraz z marką Profoto. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się i przetestować mobilne rozwiązania studyjne. Trend miniaturyzacji urządzeń otwiera zupełnie nowe możliwości przed użytkownikami – kiedyś mocne światło błyskowe limitowane było dostępnością elektryczności w lokalizacji oraz ciężarem sprzętu. Obecnie możemy uzyskać podobne efekty używając małych, pracujących na akumulatorach lamp. Profoto oferuje rozwiązania z najwyższej półki – zarówno mniejsza lampa Profoto A1, jak i większy i mocniejszy zestaw Profoto B2 to gwarancja najlepszej jakości na rynku.

Najwięksi wystawcy i najciekawsze rozwiązania na rynku

Jak co roku najciekawsze stoiska należały do producentów topowych sprzętów. Zarówno Canon jak i Sony oraz Olympus stanęli na wysokości zadania i udostępnili zwiedzającym zarówno najwyższej klasy sprzęt, jak i ekspertów dzielących się swoją wiedzą, służących radą i pomagających w wyborze najlepszych rozwiązań. Na pozostałych stoiskach niepodzielnie królowały Gimbale – najpopularniejszymi były podobnie jak rok temu FeiYu Tech i Zhiyun, które oferują obecnie najlepszą relację ceny do jakości i są najczęściej wybieranymi stabilizatorami przez naszych klientów.

Stoisko Cyfrowe.pl

Nasze stoisko w tym roku nastawione było na prezentacje nowości i najciekawszych urządzeń dostępnych obecnie na rynku. Na zmotoryzowanych sliderach od Edelkrone`a ustawione były topowe bezlusterkowce, jak: Fuji X-H1, Sony A7S2 czy Panasonic GH5s, a całość dopełniały lampy Profoto, stabilizatory Zhiyun i profesjonalne kamery od Sony. Ten szeroki wybór sprzętu połączony z profesjonalnym doradztwem i korzystnymi rabatami targowymi sprawił, że nasi eksperci mieli przez całe 3 dni „pełne ręce roboty”. To nasz kolejny rok na targach w Łodzi i cieszymy się, że możemy podzielić się naszą pasją i wiedzą z osobami o podobnych zainteresowaniach. Bez względu na to, czy odwiedzali nas profesjonaliści z konkretnymi tematami, czy też amatorzy szukający porad dla początkujących, z miłą chęcią pomagaliśmy i prezentowaliśmy rozwiązania, które naszym zdaniem są w tej chwili najciekawsze na rynku.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym i mamy nadzieję, że zobaczymy się również w następnym roku!!

 

Podziel się.

O Autorze

Twórca filmowy, operator, montażysta. Doświadczenie zdobywał współpracując jako asystent kamery na planach filmowych oraz przy własnych projektach. W Cyfrowe.pl zajmuje się rozwojem oferty video.

Zostaw komentarz

izmir escort