Peak Design Duffel – test toreb, które dostosują się do potrzeb każdego

0

Tworząc serię Travel marka Peak Design postawiła sobie za cel zaprojektowanie uniwersalnych toreb dla podróżujących fotografów. Głównym wyróżnikiem tej linii jest modułowa budowa, która pozwala dostosować wnętrze idealnie do posiadanego sprzętu i tego, co chce się mieć przy sobie w podróży. W ostatnim czasie serię Travel uzupełniły torby Duffel. Podobnie jak pozostałe propozycje Peak Design także i one cechują się stylowym wyglądem i ciekawymi rozwiązaniami ułatwiającymi korzystanie. Zajrzyj do testu, aby zobaczyć, co mogą zaoferować w praktyce.

Torby Duffel dostępne są w dwóch rozmiarach 35 L i 65 L a każda z nich dodatkowo w dwóch opcjach kolorystycznych – czarnej i szarozielonej. Pozwalają one na wykorzystanie modułowych wkładów z serii Travel, które umożliwiają zapakowanie aparatów, kamer, rzeczy osobistych czy dronów. Więcej informacji na temat tych modeli i ich specyfikacji znajdziesz poniżej:

PEAK DESIGN TL TORBA TRAVEL DUFFEL 35L

Peak Design PEAK DESIGN TL TORBA TRAVEL DUFFEL 65L

peak design duffel

Porównanie dwóch toreb Peak Design Duffel – odpowiednio wersji 35 L i 65 L.

Peak Design Travel Duffel 35L – test praktyczny

Pierwsze co zwróciło moją uwagę w przypadku użytkowania tego modelu to solidność wykonania. Torba została wykonana z recyklingowalnego materiału Nylon 400D i Nylon 900D. W połączeniu z usztywnianą konstrukcją torba mogła by wydawać się ciężka, ale w rzeczywistości zachowuje niską wagę przy bardzo dużej objętości. Co więcej zastosowanie usztywnień sprawia, iż zachowuje właściwy kształt i gdy jest pusta, nie składa się samoczynnie.

Ta ostatnia cecha jest tym, co zmieniło moje nieco sceptyczne nastawienie do modułowych rozwiązań serii Travel. Sugerując się tradycyjnymi torbami wydawało mi się, że z takimi wkładami może być dużo więcej zachodu niż wynikających z tego korzyści. Okazało się to całkowicie błędnym myśleniem. Usztywniona konstrukcja pozwala w łatwy i bezproblemowy sposób umieszczać wkłady wewnątrz torby czy dopasowywać ich układ. Zresztą same wkłady są usztywnianie tak, aby maksymalnie ułatwić korzystanie.

peak design duffel wnetrze

Torba jest bardzo uniwersalna – można w niej zabrać ze sobą w podróż rzeczy osobiste z podstawowym aparatem, obiektywami i akcesoriami (wykorzystując przy tym futerały Peak Design Travel) lub wykorzystać jako naprawdę obszerną torbę fotograficzną, która pozwoli zabrać na plan niemal cały sprzęt. Konstrukcja modułowa i usztywniania konstrukcja umożliwiają wyjmowanie tylko niezbędnych rzeczy bez wyciągania czy wywracania całej zawartości.

Torba w kolorze czarnym, choć wygląda elegancko, wydaje się trochę… nudna. Przydałyby się jakieś kolorystyczne wstawki, choć z drugiej strony dzięki temu torba nie rzuca się w oczy, co w wielu sytuacjach będzie niewątpliwą zaletą.

Podobnie jak w przypadku pozostałych akcesoriów Peak Desing na uwagę zasługują ciekawe patenty. Dostosowywanie długości paska naramiennego jest bardzo proste i można to wykonać jednym ruchem. Niestety długość pasków ręcznych jest stała. Wszystkie paski można w prosty sposób odłączać i przymocowywać w innych punktach zaczepu. Dzięki temu torbę można rosić na różnorodne sposoby (zobacz zdjęcia poniżej). W każdym z wariantów konstrukcja i futerały Travel pozwalają zachować odpowiednie wyważenie zawartości, zapewniając wysoki komfort.

peak design duffel kieszonki

Torby Peak Design wyposażone są w kieszenie ukryte na zewnątrz i wewnątrz torby.

Peak Design Travel Duffel 65 L – test praktyczny

Druga z testowanych toreb robi naprawdę imponujące wrażenie pod względem swojej pojemności. Przyznam, że gdy kilku znajomych widziało ją w pełni zapakowaną, pytało czy w środku znajduje się duży namiot… albo spadochron. Całkiem poważnie, to tak jak w przypadku mniejszego modelu Duffel 35 L można ją wypakować po brzegi, robiąc to bardzo komfortowo i bezstresowo. Ponownie pozwala na to usztywniana konstrukcja, która umożliwia otwarcie torby bardzo szeroko i pozostawienie jej w takim ustawieniu na czas pakowania.

peak design duffel 65 pakowanie

Podobnie jak w przypadku modelu o pojemności 35 L, tak samo Peak Design Duffel 65 L ma usztywnienia, które ułatwiają pakowanie. Dzięki temu pomimo dużych gabarytów wkładanie zawartości nie będzie kłopotliwe.

Tym co w szczególności wyróżnia torbę Duffel 65 L jest możliwość wykorzystania jej jako plecak. W tym celu wystarczy rozłożyć w całości sprytnie ukryte pasy naramienne. Ich długość można z łatwością dostosowywać za pomocą prostego mechanizmu. Peak Design przyzwyczaiło do pomysłowych drobiazgów, które jednak w znacznym stopniu podnoszą atrakcyjność produktów. Przykładem w torbie Duffel 65 L mogą być wygodne uchwyty ręczne w pasach naramiennych zwiększające komfort w trakcie tradycyjnego noszenia torby czy estetyczne kieszenie zapinane za pomocą magnesów.

peak design duffel 65 pasy

Dobrze przemyślany projekt ukrycia pasów niezbędnych do przekształcenia torby Duffel 65 L w plecak sprawia, że można mieć je zawsze przy sobie i o nich nie zapominać. Jednocześnie ich stałe zabieranie ze sobą nie ogranicza użytkowania torby.

peak design duffel noszenie 22 1

Wiele punktów zaczepu pasów pozwala na noszenie torby w różny, dostosowany do własnego gustu i potrzeb sposobów. Dodatkowo takie rozwiązanie ułatwia manipulowanie torbą np. w bagażniku, gdy zapakowana znaczną ilością sprzętu potrafi sporo ważyć. Istotną opcją jest możliwość noszenia torby na plecach.

Funkcjonalność torby zwiększa możliwość jej poszerzenia. Dokonuje się tego poprzez rozpięcie dwóch zamków ciągnących się przez spodnią część. Ich ponowne zapięcie i przywrócenie torby do standardowego rozmiaru nie nastręcza żadnych trudności. Peak Design Duffel 65 L posiada dodatkowe kieszenie, jednakże tutaj widać, iż torba pełni w rzeczywistości bazę dla wkładów Travel, które pozwalają uwolnić jej pełen potencjał. Po wyjęciu wszystkich dodatków torbę można stosować jako tradycyjną torbą.

Opcja wykorzystania torby jako plecak jest bardzo użyteczna, jednakże moim zdaniem sprawdzi się jedynie jako doraźne uzupełnienie. Brak wentylowanego i usztywnionego panelu stykającego się z plecami podczas noszenia uniemożliwia traktowanie Duffel 65 L jako pełnoprawnego plecaka. Sprawę ratują pasy barkowe i biodrowe.

peak design duffel pas

W pasie naramiennym została ukryta kieszeń na dokumenty lub identyfikator z danymi właściciela torby. Można w nią schować np. paszport i mieć go pod ręką w trakcie kontroli.

peak design duffel wklady wklady

Wkłady wewnętrzne można przyczepić do specjalnych uchwytów, dzięki czemu zawartość się nie przemieszcza.

Peak Design Duffel – podsumowanie

Torby Duffel zachowują jakość, do której przyzwyczaiło Peak Design. Nie brak w nich ciekawych rozwiązań, które ułatwiają korzystanie i podnoszą jego komfort. Pomimo drobnych potknięć z pewnością przypadną do gustu tym, którzy poszukują pojemnych i uniwersalnych toreb dostosowanych do różnych sytuacji.

Zapoznaj się z całą linią produktów Peak Design Travel, która obejmuje torby, futerały i akcesoria dla podróżujących fotografów i filmowców.

TAGI:   
Podziel się.

O Autorze

Mikołaj Konkiewicz

Redaktor w sklepie Cyfrowe.pl. Absolwent fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swoich pracach łączy dokument i science-fiction. Z tego zestawienia tworzy własny opis świata.

Zostaw komentarz

izmir escort