Kolosy za rok 2018 – festiwal podróżniczy z udziałem Cyfrowe.pl, Olympus i Eizo. Zobacz zdjęcia!

0

Podróże i fotografia to dwie rzeczy, które po prostu bez siebie nie istnieją. Z tego powodu nie mogło nas zabraknąć na kolejnej edycji Kolosów, które w miniony weekend (8-10 marca 2019) odbywały się w Gdyni. Uwielbiamy spotykać się z Wami, by móc się wzajemnie inspirować! Wspólnie z marką Olympus i Eizo stworzyliśmy wyjątkową przestrzeń, gdzie można było rozmawiać z ekspertami, testować sprzęt oraz zakupić w promocji najciekawsze rozwiązania do fotografii podróżniczej, np. plecaki Peak Design czy statywy 3LT. Zobacz, co działo się na naszym stoisku oraz na warsztatach z naszym zaprzyjaźnionym fotografem, Łukaszem Bożyckim.

Kolosy – strefa dla fotografów

W tym roku nie dało się nas nie zauważyć. Zajęliśmy sporą część parteru i każdy widz festiwalu wchodząc do gmachu gdyńskiej Areny musiał przynajmniej raz przejść obok naszego stoiska. Co ciekawego przygotowaliśmy dla podróżników tym razem? Przede wszystkim zadbaliśmy o dostępność sprzętu dedykowanego do fotografii podróżniczej, np. aparatów Olympus z serii OM-D i uszczelnionych na warunki pogodowe obiektywów. Wraz z aparatami pojawiły się też obudowy podwodne, kamery sportowe GoPro Hero 7, plecaki, torby i paski Peak Design, statywy 3LT oraz w roli wisienki na torcie – profesjonalne monitory EIZO, które pomagają wydobyć ze zdjęć wszystkie drzemiące w nich fantastyczne kolory.

Najtańsza wycieczka do Chin i pamiątkowe zdjęcia

„Łał! To najtańsza wycieczka do Chin!” – tak możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na tle muru chińskiego podsumowała trójka przyjaciół, która odwiedziła nasze stoisko pierwszego dnia Kolosów. Ogromne, kilkumetrowe tło okazało się doskonałą atrakcją, wpasowującą się w klimat festiwalu. Któż z nas nie chciałby mieć selfie z takim fantastycznym widokiem? ;)

Jaki aparat kupić na wycieczkę – to temat, który wałkowaliśmy wspólnie przez całe trzy dni festiwalu. Jesteśmy tak naładowani pomysłami na zdjęcia i wyjazdy, że aż chciałoby się wziąć plecak i ruszyć w podróż. Mamy nadzieję, że odwiedzający nasze stoisko też. Bardzo dziękujemy każdemu, kto chociaż na chwilę zajrzał do naszej strefy! Widzimy się za rok!

Jeśli widzieliśmy się z Tobą na żywo, koniecznie daj znać w komentarzu. Pamiętaj też, że powołując się na uczestnictwo w Kolosach, jeszcze przez ponad tydzień czekają na Ciebie w naszym sklepie internetowym Cyfrowe.pl wyjątkowe, podróżnicze promocje!

Fotografia dzikiej przyrody – wykład Łukasza Bożyckiego

Każdy z nas ma inne powody, dla których podróżuje. Chcemy poznawać obce kultury, przezwyciężać własne ograniczenia… Celem wyjazdu może być też kontakt z dziką naturą i jej fotografowanie. Łukasz Bożycki, biolog, doktorant Państwowej Akademii Nauk, zajmuje się na co dzień badaniem komórek nowotworowych. Jest też ogromnym miłośnikiem ptaków, a podczas jego dwugodzinnego wykładu widownia na zmianę wybuchała śmiechem i wzruszała się do łez. Łukasz uczył nas m.in. co zrobić, by przywieźć dobre zdjęcia z plenerów na łonie natury, jak fotografować zwyczaje dzikich zwierząt, jakie parametry aparatu są najważniejsze dla fotografa (na przykładzie aparatu Olympus OM-D E-M1X, który posiada) oraz jak odróżnić samicę dzięcioła od samca i wiele, wiele innych. Łukasz miał już okazję prowadzić warsztaty dla klientów Cyfrowe.pl. (kliknij aby obejrzeć film), a naszym blogu pojawi się niedługo inspirujący wywiad z jego udziałem – specjalnie dla tych, którzy nie mogli być z nami na Kolosach.

Niedługo na naszym kanale Youtube pojawi się również relacja video. Subskrybujcie nasz kanał, żeby jej nie przegapić.

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort