Kamera nie tylko sportowa – jak wykorzystać GoPro na weselu?

0

GoPro to przede wszystkim kamera sportowa, jednak można jej używać również w mniej sportowych warunkach – na przykład na weselu. Jak urozmaicić film ślubny w ujęcia z kamery sportowej? Tego dowiesz się właśnie z tego artykułu!

Użycie kamery podczas przygotowań

Pewnie wiele osób chciałoby zobaczyć jak wygląda dzień ślubu oczami Pana Młodego. Jest to wręcz niewykonalne, ale można spróbować przedstawić ten moment z perspektywy świadka. Polecam jednak korzystać z tego zastosowania w najmniej oficjalnych momentach, np. w trakcie przygotowań Pana Młodego. Bardziej odważni goście również mogą chcieć skorzystać z tego triku. Sposób jest bardzo prosty – kamerę musisz umieścić na szelkach i schować je pod marynarką danej osoby, żeby dodatkowy gadżet nie raził swoją obecnością, gdy ta sama postać będzie jednocześnie nagrywana. W ten sposób można zyskać wiele ciekawych ujęć, które urozmaicą film ślubny. Jest to opcja dla tych odważnych!

Sprawdź ofertę szelek i pasków>

Trzeba przyznać, że aż tak bardzo tej kamery nie widać, więc kto wie… Może trzeba pokusić się o pełny film z perspektywy gościa?

Mocowanie kamery wewnątrz samochodu

Od momentu, w którym na rynku filmów ślubnych narodził się trend filmowania lustrzankami, wiele firm zaczęło coraz bardziej urozmaicać swoje produkcje. Nawet osoby, które pozostały przy tradycyjnym filmowaniu kamerami cyfrowymi zaczęły używać kamer sportowych. Czasami potrafią one nawet uratować sytuację i dać w montażu ujęcie zapasowe/bezpieczeństwa. Kiedy najczęściej może brakować ważnego ujęcia? W momencie, gdy zajmujemy się nagrywaniem przebitek sali weselnej czy kościoła, a samochód z parą młodą wjeżdża na podjazd. Sposobem na to jest zamontowanie kamery na przyssawce do szyby i skierowanie jej na drogę lub na wnętrze samochodu, którym porusza się para młoda.

Kamerę w samochodzie można umieścić na specjalnej przyssawce do szyb. Możesz nagrywać zarówno kokpit pojazdu, jak i drogę przed maską samochodu.

Filmowanie z ukrycia

Chociaż podglądanie jest złe, to goście weselni raczej mają świadomość tego, że w każdym momencie mogą się znaleźć w obiektywie kamery. Moja metoda nie jest super tajna i raczej wiele osób dostrzeże kamerę w trakcie zabawy. Niemniej mogą powstać w ten sposób świetne ujęcia zabawy od środka. Czasem podczas śpiewów za stołami biesiadnymi zdarza mi się umieścić kamerę na stole między potrawami, kwiatkami, świecami i butelkami. W najgorszym wypadku goście odwrócą urządzenie tak, aby nic nie nagrywało. W najlepszym – goście sami staną się operatorami filmu i zaczną nagrywać zarówno siebie jak i swoich towarzyszy przy stole. Do tego zadania świetnie sprawdzi się mini-statyw, który nie będzie zajmował dużo miejsca.

Sprawdź ofertę statywów i tyczek>

Mała kamera łatwo wtopi się w tłum na pełnym, weselnym stole. Aby jeszcze bardziej ją zakamuflować, możesz użyć białej, silikonowej obudowy.

Kamera umieszczona na butelce

Ciekawym rozwiązaniem na przyjęciu weselnym może być przymocowanie kamery do odpowiedniego miejsca lub… przedmiotu. Jak dobrze wiemy, goście weselni bardzo często lubią spożywać różnego rodzaju napoje. Na ogół te napoje są nalewane do odpowiednich szklanek. Jeśli gościom nie przeszkadza wspólne tworzenie ujęć, możesz poprosić kilku z nich, aby wspólnie napełnili swoje szklanki lub zderzyli się butelkami, kamerę umieścić na naczyniu. Kamerę, na przykład GoPro Hero 8 przymocujesz za pomocą uchwytów przylepnych lub opaski na nadgarstek.

Używając opaski, najlepiej przymocować kamerę do szklanej butelki. Dzięki temu możesz ją mocniej zacisnąć, a mocowanie będzie solidniejsze.

GoPro jako kamera bezpieczeństwa – zawsze dobre ujęcia!

Na sam koniec pozostawiłem jedno z najbardziej oczywistych i najczęstszych zastosowań, czyli wykorzystanie kamery jako koła ratunkowego. Kamerę ustawiamy na sali tanecznej tak, aby zawsze nagrywała gości lub zespół. Kamera może stać zarówno wysoko na statywie oświetleniowym, np. Glareone lub na podłodze na małym statywie. Inną opcją, dzięki której przymocujesz kamerę do statywu zespołu jest uchwyt Roll Bar. Warto w swojej torbie z akcesoriami posiadać adapter statywowy, dzięki czemu kamera może zostać przykręcona do każdego statywu z gwintem fotograficznym.

Sprawdź ofertę mocowań i uchwytów>

Dobrze posiadać w swoim wyposażeniu uniwersalne uchwyty, które pozwolą zamontować kamerę niemal wszędzie. Nawet do krzesła.

Wszystkie powyższe zastosowania mogą być po prostu dodatkiem do urozmaicenia filmu lub ratunkiem, gdy ujęcie z głównej kamery jest zepsute. Ja sam najczęściej używam mojej kamery GoPro Hero 8 do nagrywania ujęć w samochodzie. Ten rodzaj ujęć bardzo podoba się parom młodym, zatem warto powiększyć swoje portfolio o takie usługi.

Dołącz do akcji #AktywneCyfrowe

Aktywne Cyfrowe to akcja promocyjna dla miłośników sportu i aktywnego wypoczynku, którzy jednocześnie pasjonują się fotografią i/lub filmowaniem! Pod hashtagiem #AktywneCyfrowe znajdziesz mnóstwo inspiracji, wydarzeń i promocji. Szukaj na naszej stronie www.Cyfrowe.pl, facebooku i Instagramie!

Zapisz się newsletter!

Dzięki temu nie przegapisz nowych artykułów, jako pierwszy dowiesz się o darmowych warsztatach foto-video i zgarniesz najlepsze rabaty na zakupy w Cyfrowe.pl! Nie martw się, nie wysyłamy spamu, ani nie piszemy codziennie :) Tylko wartościowe treści!

Tak! Chcę dołączyć do listy Wyjątkowych Czytelników

Podziel się.

O Autorze

Absolwent Warszawskiej Szkoły Reklamy na kierunku Organizacja Produkcji Telewizyjnej i Reżyseria. Urodzony z kamerą, pracujący od 15 roku życia przy produkcji filmów ślubnych. Fan nowinek technologicznych i niekonwencjonalnych rozwiązań.

Zostaw komentarz

izmir escort