Jak nakręcić video produktowe? Wypróbuj ten trik krok po kroku!

1

Do nakręcenia tego filmu zainspirowała nas reklama Peak Design Mobile. Próbujemy odtworzyć ją na naszym kanale Youtube i pokażemy Ci, jak sam możesz zrobić to samo w domu! Zadanie nie należy do najłatwiejszych, ale wykonanie go będzie z pewnością kreatywne i satysfakcjonujące, no i pozwoli Ci odróżnić swoje filmy od produkcji konkurencji. Musisz to wypróbować!

Żeby to zrobić musimy przeanalizować poszczególne części filmu:

  1. Jazda z kamerą do góry nad biurkiem
  2. Pojawienie się produktu i zatrzymanie kadru
  3. Pojawienie się ręki sięgającej po telefon zawieszony w powietrzu
  4. Cięcie na chwytającą rękę i dalsza część ujęcia z aktorem

Już na starcie pojawiają się pewne pytania sprzętowe, m.in. co wybrać do jazdy kamery – gimbal czy slider? Jak go ustawić? Musimy też zadecydować, z jakimi ustawieniami nagrać materiał. Wybieramy 50 kl/s i 4K, żeby w montażu móc spowolnić filmik i kadrować bez znacznej straty jakości. Pokażemy Ci także, jak wykorzystać green screen albo zastąpić kawałek wideo zdjęciem. Na koniec oczywiście wszystkie kroki w programie do montażu Adobe Premierre Pro.

Koniecznie obejrzyj ten odcinek i zasubskrybuj nasz kanał na Youtube, żeby oglądać więcej takich poradników!

A tutaj link do Peak Design Mobile Case, które wystąpiło w głównej roli na naszym filmie.

 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

izmir escort