Wszystko, co musisz wiedzieć o dronie DJI Phantom 4

2

Szukasz informacji o DJI Phantom 4 przed zakupem? A może kupiłeś go już, trzymasz przed sobą pudełko i zastanawiasz się, co dalej? Dobrze trafiłeś, bo mamy dla ciebie aż dwa filmy, z których dowiesz się m.in: jak złożyć i przygotować drona do lotu, jak sterować dronem w specjalnej aplikacji i jakie ujęcia nakręcisz DJI Phantom 4 z pomocą jego nowych, inteligentnych funkcji!  Sprawdź, co w praktyce potrafi ta sprytna maszyna!

Czym różni się nowa wersja DJI Phantom 4 od swojego poprzednika DJI Phantom 3?

Nowa wersja drona DJI Phantom 4 zyskała bardziej opływowy wygląd, nowe podwozie z gimbalem oraz kamerę filmującą w rozdzielczości 4k. Zwracają też uwagę umieszczone z przodu i pod spodem czujniki analizujące otoczenie. Przede wszystkim jednak największe zmiany zaszły w funkcjonalnościach i „myśleniu” drona, bo ten zrobił się bardzo samodzielny! Poprzednie wersje wymagały od pilota dużo większych umiejętności. Z obsługą nowego modelu nikt nie powinien mieć żadnych problemów. Dzięki automatycznym trybom latania możesz nakręcić bardzo ciekawe ujęcia, naciskając właściwie tylko jeden guzik na ekranie kontrolera. Dzięki systemowi unikania przeszkód latanie stało się bezpieczniejsze, a dron nauczył się śledzić nagrywany obiekt. Wystarczy też położyć palec na elektronicznej mapie, a dron sam ruszy w określonym kierunku.

phantom

Dla kogo jest ten sprzęt?

Z zakupu drona DJI Phantom 4 będą zadowoleni amatorzy, którzy zaczynają swoją przygodę z lataniem, jak i osoby zajmujące się komercyjnym filmowaniem. To aktualnie najłatwiejszy lub jeden z najłatwiejszych w obsłudze dron na rynku, do tego bardzo intuicyjny, co z resztą zobaczysz na dwóch prezentowanych niżej filmach. Prosta obsługa idzie w parze z bardzo dobrą jakością nagrywania. Dron wyposażony jest w dobry gimbal, zapewniający stabilne ujęcia i kamerę o wysokiej rozdzielczości 4K, co w rezultacie daje porządny, przyjemny w odbiorze obraz. Ponadto osoby biegające ze zlecenia na zlecenie na pewno docenią kompaktowość zestawu – dron jest skromnych rozmiarów i łatwo pakuje się go i wyjmuje z walizki.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o tym dronie?

Część I – przygotowanie drona DJI Phantom 4 do lotu

Na filmie m.in:

 1. Jak zapakowany jest dron?
 2. Jakie elementy wyposażenia znajdziemy w specjalnej walizce?
 3. Jak zamontować śmigła do drona?
 4. Jak posługiwać się kontrolerem lotu?
 5. Jakie urządzenia/ekrany można podłączyć do kontrolera lotu i jak je uruchomić?
 6. Jak działa aplikacja obsługująca lot dronem DJI Phantom 4 – dokładne omówienie interfejsu i poszczególnych funkcji w menu
 7. Jak uruchomić silniki

Mówiąc w skrócie – wszystko, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem lotu.

Część II – latanie DJI Phantom 4

Żeby nauczyć się latać dronem, powinieneś udać się w bezpieczne miejsce. Najlepiej by była to otwarta przestrzeń, bez zabudowań i dużej ilości ludzi. W wyborze miejsca do lotu pomoże ci darmowa aplikacja DroneRadar, od omówienia której zaczęliśmy nasz drugi film. Jakie jeszcze informacje przydadzą ci się w trakcie latania?

Na filmie m.in.

 1. Dlaczego warto korzystać z aplikacji DroneRadar?
 2. Czy potrzebujesz specjalnych uprawnień/zezwoleń do latania DJI Phantom 4?
 3. Jak sparować ze sobą kontroler lotu i drona?
 4. Jak skalibrować kompas przed pierwszym lotem w nowej lokalizacji?
 5. Jak po raz pierwszy wystartować?
 6. Jak działają w praktyce najważniejsze tryby latania: Tap Fly , Acvtive Track, Follow Me, Point of Interest, Tryb Unikania Przeszkód i Tryb Sport?

Czwarta generacja drona DJI Phantom udowadnia, że firma ta cały czas jest na szczycie, jeśli chodzi o produkcje dronów konsumenckich. Takie innowacyjne funkcje jak system wykrywania i omijania przeszkód, który pomoże ci bezpiecznie latać, funkcja Activ Track śledząca obiekt w kadrze, Tap Fly, która kieruje drona w odpowiednie miejsce po kliknięciu palcem na mapę, czy tryb Sport umożliwiający latanie z prędkością aż 72 km/h to rzeczy, których nie znajdziesz w dronach konkurencji.

Uwaga! U nas możesz przetestować DJI Phantom 4 przed zakupem!

Jeśli jeszcze się wahasz i chciałbyś przed zakupem przetestować nowy model drona DJI Phantom 4, kliknij w ten link, który przeniesie cię na stronę naszej wypożyczalni. Wejdź w zakładkę „Drony i akcesoria” po lewej stronie ekranu i sprawdź wolne terminy lub od razu wypełnij ten formularz, a nasz konsultant skontaktuje się z tobą w celu ustalenia szczegółów.

Cyfrowe.pl życzy wysokich lotów! :)

TAGI:   
Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

2 komentarze

 1. Nie tylko to. Mam Phantoma 4 Avanced+.
  Odległość na jaką można polecieć to około 200 m, powyżej zrywanie obrazu.
  Porażka !!!!
  Parrot Beebop 2 przy nim to mistrzostwo świata.
  Obraz gorszy ale odległość latania nieporównywalnie większa.

Zostaw komentarz

izmir escort