Bestsellery 2021: TOP 3 kamer, mikrofonów i lamp wg klientów Cyfrowe.pl

1
Najlepsze akcesoria do filmowania tego roku zostały wybrane! Wybrali je klienci swoimi zakupami. Oto, co cieszyło się największą popularnością w roku 2021.

Czas zakończyć podsumowywanie 2021 roku. Zrobiliśmy już ranking najpopularniejszych aparatów, jak i najpopularniejszych obiektywów 2021. Teraz przyszedł czas na sprzęt wideo, a więc mikrofony, kamery i lampy. Oto, co najchętniej kupowali klienci w 2021 roku.

Ranking kamer 2021 – króluje Blackmagic

Wciąż wiele osób kupuje aparaty z myślą o filmowaniu. Jednak kamery z wymienna optyką i dużymi matrycami cieszą się coraz większą popularnością. Wciąż jednak wiele modeli znajduje się poza zasięgiem cenowym większości klientów.

Od kilku lat jednak Blackmagic celuje w grupę średniozaawansowanych filmowców i ma w ofercie modele niemal na każdą kieszeń. W tym roku to ten producent sprzedał najwięcej kamer. Hitem sprzedażowym została kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K z matrycą Mikro 4/3. Często brakowało jej w wielu sklepach.

Na drugim miejscu znalazła się bardziej zaawansowana Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K, oferująca wyższą rozdzielczość i matrycę APS-C. Ta kamera to z pewnością mocny konkurent dla wielu filmujących aparatów APS-C.

Z kolei podium zamyka Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K PRO, czyli jeszcze bardziej zaawansowany model, choć nadal z matrycą APS-C.

Co ciekawe, popularnością cieszyła się również reporterska kamera Canon XA11 i niewielka kamera cyfrowa Sony PXW-Z90.

TOP 3 kamer 2021 roku

1. Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K
2. Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K
3. Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K PRO

Najpopularniejsze mikrofony – oczywiście Rode

Najpopularniejszy mikrofon

W kwestii audio pod względem popularności od lat króluje Rode. W ubiegłym roku jego modele zajęły wszystkie pozycje rankingu. Nie inaczej jest i tym razem. Niekwestionowanym zwycięzcą, podobnie jak rok temu, został Rode VideoMicro, czyli kompaktowy model nie wymagający dodatkowego zasilania.

Dużą popularnością cieszył się również krawatowy Rode LAVALIER GO, czyli model konieczny do wywiadów i innych działań, gdzie mówiący stoi dalej od kamery.

Najpopularniejsze mikrofony

Na ostatniej pozycji znalazł się Rode SmartLav+. To również mikrofon krawatowy, ale przeznaczony dla smartfonów. Pozwala więc nagrywać dźwięk bez konieczności kupowania rejestratora.

Marce Rode po piętach depcze Synco oferujący swoje produkty w nieco niższej półce cenowej.

TOP 3 mikrofonów 2021 roku

1. Rode VideoMicro
2. Rode LAVALIER GO
3. Rode SmartLav+

Najpopularniejsze mikrofony

Lampa do filmowania? Opcji jest kilka

Najpopularniejsza lampa

W przypadku sprzętu oświetleniowego na podium znalazły się różne modele od kilku producentów. Najczęściej kupowaliście Newell Air Artha, czyli charakterystyczną, okrągłą lampę o mocnym świetle. To dobra i budżetowa lampa, więc jej wynik nie powinien dziwić.

Dużą popularnością cieszył się też model Aputure AL-MC. Aputure to uznany producent lamp, który słynie z wysokiej jakości produktów. Ten model to poręczna lampa, którą przyczepić można do kamery, jak i trzymać w ręce, tworząc różne świetlne efekty.

Najpopularniejsze lampy

Na trzecim miejscu znalazła się lampa NANLITE FORZA60. To z kolei bardzo zaawansowany, studyjny model. Sprawdza się idealnie podczas sesji zdjęciowych, gwarantując zróżnicowane światło i wiele efektów świetlnych imitujących różne źródła oświetlenia. Sprawdzi się idealnie również w rękach filmowca.

TOP 3 lamp 2021 roku

1. Newell Air Artha
2. Aputure AL-MC
3. NANLITE FORZA60

Najpopularniejsze lampy

Podziel się.

O Autorze

Filmowiec z zawodu, dziennikarz z wykształcenia, fotograf z pasji. W ciągu ostatnich kilku lat miałem w rękach niemal każdy aparat, jaki pojawił się na rynku. Nadal jednak wierzę, że czasem najlepszy aparat to ten, który akurat masz przy sobie.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

izmir escort