Bestsellery 2020: TOP 5 kamer, mikrofonów i gimbali wg klientów Cyfrowe.pl

2
Jaki sprzęt do filmowania jest najlepszy? Co warto kupić? Sprawdź nasz ranking kamer, gimbali i mikrofonów. Które modele sprzedawały się najlepiej w 2020?

Kontynuujemy zakupowe podsumowanie roku. Pisaliśmy już o najpopularniejszych aparatach 2020 roku. Teraz czas na akcesoria do filmowania. Sprawdziliśmy, jakie gimbale, kamery i mikrofony kupowali klienci sklepu Cyfrowe.pl. Oto TOP 5 najpopularniejszych modeli.

Ranking kamer 2020 – GoPro na szczycie

ranking kamer 2020 - miejsce 1 Go Pro Hero8 Black

Ranking kamer 2020 – miejsce 1 Go Pro Hero8 Black

Jeśli nie kupujemy aparatu do filmowania, to wybieramy kamerę. Najczęściej sportową. Tak się przynajmniej wydaje, gdy spojrzymy na najpopularniejsze kamery w sklepie Cyfrowe.pl. Niezaprzeczalnym liderem jest model GoPro HERO8. Sprzedał się dwa razy lepiej niż kolejna kamera w zestawieniu.

A jest nią Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K. To też bez wątpienia hit i kamera, którą jeszcze długo po premierze ciężko było dostać. Oczywiście ze względu na duże zainteresowanie. Ta niewielka, wyposażona w matrycę Mikro 4/3 kamera, konkuruje z najlepszymi aparatami. Oferuje znakomite możliwości i niewielką cenę.

Na trzecim miejscu podium zaskoczenie. Kamera sportowa Insta360 KAMERA ONE R TWIN EDITION. Co sprawiło, że model ten cieszył się tak dużą popularnością? Pewnie fakt, że jest to jedna z najtańszych kamer do filmów 360 stopni. Może też pełnić rolę klasycznej kamery sportowej. Pozostałe dwa miejsca przypadły klasycznym „handycamom” Panasonika. Jak widać, wciąż jeszcze kupuje się tego typu urządzenia.

TOP 5 kamer 2020 roku

1. GoPro Hero8 Black
2. BLACKMAGIC Pocket Cinema 4K
3. Insta360 ONE R TWIN EDITION
4. Panasonic HC-V770
5. Panasonic HC-V180

Ranking kamer 2020 - TOP 5

Ranking kamer 2020 – TOP 5

ranking kamer 2020

Ranking kamer 2020 – wykres sprzedaży Cyfrowe.pl

Najpopularniejsze gimbale – króluje DJI Ronin

DJI jako jeden z pierwszych wprowadzał na rynek gimbale. Nazwa Ronin na stałe wpisała się do potocznego języka. Dziś DJI jest gwarantem najwyższej jakości gimbali. Jak się okazuje, klienci Cyfrowe.pl mocno zaufali tej marce. W TOP 5 najpopularniejszych gimbali 4 miejsca zajęły produkty DJI.

Ranking gimbali 2020

Ranking gimbali 2020

Na miejscu pierwszym znalazł się DJI Osmo Mobile 3 Combo dedykowany smartfonom. Drugie miejsce przypadło modelowi Ronin-SC. Gimbal o udźwigu 2 kg jest poręczny i świetny jakościowo. Kosztuje przy tym niewiarygodnie mało, jak na Ronina (obecnie 999 zł). Choć na rynku pojawił się następca, testowany przez nas DJI RSC 2, starszy model wciąż jest wart uwagi.

Bestsellery 2020 - najlepszy gimbal DJI Osmo Mobile 3 Combo

Bestsellery 2020 – najlepszy gimbal DJI Osmo Mobile 3 Combo

TOP 5 gimbali w roku 2020

TOP 5 gimbali w roku 2020

Trzecie miejsce przypadło DJI Osmo Mobile 3 do smartfonów, a czwarte DJI Ronin-SC w wersji Pro Combo. Na piąte miejsce załapał się jeszcze Zhiyun WEEBILL S. Widać jednak wyraźnie, że temat gimbali wyraźnie zdominowany jest przez DJI. I nic dziwnego. Sprzęty tego producenta to klasa sama w sobie.

TOP 5 gimbali 2020 roku

1. DJI Osmo Mobible 3 Combo
2. DJI Ronin-SC
3. DJI Osmo Mobile 3
4. DJI Ronin-SC Pro Combo
5. Zhiyun Weebil S

Ranking stabilizatorów - wykres sprzedaży w sklepie Cyfrowe.pl

Ranking stabilizatorów – wykres sprzedaży w sklepie Cyfrowe.pl

Mikrofon? Tylko Rode!

O ile Ronin zdominował sprzedaż w segmencie gimbali, o tyle Rode jest monopolistą w gałęzi audio. Rzeczywiście, mi samemu niewiele innych marek przychodzi na myśl, gdy myślę o dobrym dźwięku. Jest jeszcze marka Boya, będąca tańszą alternatywą, ale to Rode jest zawsze gwarantem najwyższej jakości dźwięku. Nawet wyższa cena nie przeszkodziła marce Rode zająć pięciu pierwszych miejsc wśród najczęściej sprzedawanych mikrofonów.

Najlepszy mikrofon 2020 - Rode Videomicro

Najlepszy mikrofon 2020 – Rode Videomicro

Nie jest też zaskoczeniem, że pierwsze miejsce zajął Rode VideoMicro. Ten pojemnościowy mikrofon jest miniaturowy i nie wymaga baterii, chociaż za 100 zł mniej można mieć bliźniaczy model BOYA BY-MM1. Mimo tego, że główny konkurent w wielu testach wypada podobnie, to i tak Rode przekonał do siebie najwięcej klientów.

ranking mikorofonów 2020 - top 5 modeli

Ranking mikrofonów 2020 – top 5 modeli

Na drugim miejscu znalazł się mikrofon krawatowy Rode SmartLav+ dedykowany smartfonom. Trzecie miejsce zajął z kolei Rode Wireless GO, czyli zestaw bezprzewodowy. To rozwiązanie idealne chociażby dla osób robiących wywiady, więc nie dziwi popularność tego modelu. Na czwartym miejscu znalazł się natomiast Rode LAVALIER GO, klasyczny mikrofon krawatowy. Piąte miejsce przypadło Rode VideoMic GO, mikrofonowi kierunkowemu o sporych gabarytach. Jak widać, obecnie jednak wygrywa kompaktowość. VideoMicro sprzedał się bowiem ponad trzy razy lepiej niż VideoMic Go.

TOP 5 mikrofonów 2020 roku

1. Rode VideoMicro
2. Rode SmartLav+
3. Rode Wireless GO
4. Rode LAVALIER GO
5. Rode VideoMic GO

Ranking mikrofonów 2020 - wykres sprzedaży sklepu Cyfrowe.pl

Ranking mikrofonów 2020 – wykres sprzedaży sklepu Cyfrowe.pl

Chcesz więcej takich zestawień? Zapisz się newsletter!

Dzięki temu nie przegapisz nowych artykułów, jako pierwszy dowiesz się o darmowych warsztatach foto-video i zgarniesz najlepsze rabaty na zakupy w Cyfrowe.pl! Nie martw się, nie wysyłamy spamu, ani nie piszemy codziennie :) Tylko wartościowe treści!

Tak! Chcę być zawsze najlepiej poinformowany >

Zobacz więcej rankingów

ranking obiektywów Najlepszy aparat 2020

Podziel się.

O Autorze

Filmowiec z zawodu, dziennikarz z wykształcenia, fotograf z pasji. W ciągu ostatnich kilku lat miałem w rękach niemal każdy aparat, jaki pojawił się na rynku. Nadal jednak wierzę, że czasem najlepszy aparat to ten, który akurat masz przy sobie.

2 komentarze

 1. Ja aparat i obiektyw dobieram do sytuacji.
  Czekam cały rok na jeden dzień i o określonej porze żeby jak to mówią cyknąć.
  Dotarcie do celu to wyprawa która dużo kosztuje i bez /szerpów/ nie możliwa nawet o lesie.
  Pan Dominik Patoła to reporter byłem nim od 5 klasy szkoły podstawowej do studiów.
  Teraz jestem dziwakiem fotografem. Hobbystom z zawodu elektronik.
  Aparaty Cyfrowe weszły w mój zawód w uczony.
  Żyje ze sponsorowania i pomocy w serwisach aparatów markowych /Canon, Nikon/.
  Wielu ze mną się zgadza – można filmować i wybrać ujęcie ale cyknięcie to fotograf decyduje.
  Na salach z widownią mówią na moimi plecami że będą dobre zdjęcia.
  A jak mam zrobić jedno zdjęcie do gazety to nie ma ani 1 sekundy na zespół który występuje bo ktoś z zespołu jest w danym momencie nie foto. A i ręce się pocą, dobrze ze dla fotografów aparaty są po gumowane.
  Do kitu z fotografem zawodowym lepiej jak mówią robić z wolnej ręki /wujek bogaty Hobbysta/.

Zostaw komentarz

izmir escort