Zjednoczone siły Canon, Sony, Nikon i Cyfrowe.rent na Aerobaltic 2021

0
Lotos Gdynia Aerobaltic to pokazy akrobacji lotniczych, które na stałe zagościły w naszym kalendarzu. Z ogromną radością, już czwarty raz, jako partner tego wydarzenia zorganizowaliśmy dla spotterów i fotoreporterów dodatkowe atrakcje, takie jak wypożyczalnia sprzętu czy wywiady na żywo. Zobacz jak w dniach 20-22.08.21 wyglądało święto fotografii lotniczej!

Wypożyczalnia i testy sprzętu do fotografii lotniczej

W tym roku do zespołu Cyfrowe.pl dołączyły nowe marki sprzętu – Canon, Nikon i Sony – które na teren lotniska w Gdyni-Kosakowo ściągnęły swoje najdłuższe teleobiektywy i najszybsze aparaty (te same, które niedawno popisowo pracowały na olimpiadzie). Dzięki utworzeniu trzech niezależnych wypożyczalni fotografowie mogli eksplorować system, z którym pracują na co dzień lub testować nowe dla siebie rozwiązania. To prawdopodobnie jedyna taka okazja w roku, aby trzy główne marki, ramię w ramię współpracowały, wspierając fotografów, jednocześnie konkurując o ich uwagę. A z perspektywy fotografa – świetna okazja, aby przekonać się na własnej skórze, który model robi najlepsze zdjęcia. Czy obiektywy, które ceną dorównują samochodom, są tego warte? Portfolio wielu spotterów na pewno uzupełniło się w ten weekend spektakularnymi kadrami!

Podczas Aerobaltic były z nami również akcesoria Peak Design, lornetki Canon, zasilanie mobilne od marki Xtorm, skrzynie Peli, statywy Manfrotto i najnowsze obiektywy Sigma.

 

 

Co było największym hitem wypożyczalni w tej edycji?

Był to zdecydowanie aparat Canon EOS R5. Co zresztą nie dziwi, bo jest to aparat idealny do fotografii lotniczej: duża rozdzielczość, szybkość działania, sprzęt dla najbardziej wymagających. Kilku sztuk, które mieliśmy na stanie non stop przechodziło z rąk do rąk. Jeśli chodzi o obiektywy, bezdyskusyjnym hitem okazała się Sigma 150-600, która dwa tygodnie wcześniej miała swoją premierę na polskim rynku. Nie było ani sekundy, aby sprzęt leżał na wystawie. Żeby móc go wypożyczyć trzeba było się wpisać na listę oczekujących. Tak samo z resztą jak w przypadku stałoogniskowych teleobiektywówCanon 500 mm i 600 mm F4.0. Popyt był na tyle duży, że musieliśmy ograniczyć czas wypożyczenia do maksymalnie 1,5 godziny, aby każdy zainteresowany miał okazję się z tym sprzętem zapoznać.

Anna Bareja, koordynator wypożyczalni Cyfrowe.rent

 

Warto podkreślić, że testy sprzętu odbywały się bezpłatnie. Z wypożyczalni mógł skorzystać każdy z wejściówką typu spotter lub z akredytacją medialną, w specjalnie wydzielonej strefie na lotnisku. Z oferty wypożyczalni podczas pokazów skorzystało w tym roku około 300 osób. Uczestnicy pokazów otrzymali również od Cyfrowe.pl atrakcyjne rabaty na zakup sprzetu foto-video.

Jeśli nie było Cię na pokazach Aerobaltic 2021 lub nie zdążyłeś wypożyczyć interesującego Cię sprzętu sprawdź ofertę wypożyczalni na stronie www.cyfrowe.rent

Sprawdź wybrane modele sprzętu:

Wywiady na żywo czyli Cyfrowa Sesja Live w plenerze

Specjalnie dla osób, które nie mogły być z nami na pokazach Aerobaltic 2021, uruchomiliśmy cykl spotkań transmitowanych na żywo w internecie. Wszystkie w temacie fotografii lotniczej, lecz nie tylko! Przed kamerami gościliśmy:

Wywiady poprowadził Jakub Wosik. „Powtórki” można obejrzeć na naszym kanale Youtube.

 

Co jest największym wyzwaniem w organizowaniu takiej dużej imprezy?

Największym wyzwaniem w organizowaniu takich wydarzeń są zawsze nieoczekiwane zwroty akcji, co udowodniła nam m.in. kiepska jakość internetu na terenie lotniska. Dwa wywiady udało się puścić na żywo, kolejne dwa nagraliśmy na video – na szczęście byliśmy na to przygotowani mentalnie i sprzętowo. Ponadto, koordynacja 30-osobowej grupy nie należy do łatwych, ale jeśli pracuje się z bardzo fajnymi ludźmi to zupełnie tego nie czuć. No i wszystko wynagradza radość ekipy i gości naszej strefy już po evencie. Jeśli widać uśmiechy na twarzach (mimo zmęczenia, bo Aerobaltic to przecież wiele godzin pracy od świtu do wieczora) to tylko „buduje nas” na kolejny rok i sprawia, że do organizacji takich przedsięwzięć podchodzi się z ochotą i dobrą energią.

Jarosław Respondek, organizator strefy Cyfrowe.pl

 

 

Pasjonaci lotnictwa i fotografii – łączy nas pasja

Na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo pokazy lotnicze oglądało 50 tysięcy osób, z czego kilkaset z nich w specjalnej strefie spotterskiej. Poniżej wrażenia i zdjęcia!

Jestem zaskoczony obsługą stoiska. Myślałem, że mając do czynienia ze sprzętem i fotografią na co dzień, jesteście już tym wszystkim znudzeni. A tu nie, każda osoba w każdej wolnej chwili robi zdjęcia, widać po Was, że się tym emocjonujecie tak samo jak my, spotterzy.

Mirek, uczestnik pokazów

Myślę, że takie wydarzenie jak Aerobaltic to okazja, aby spróbować swoich sił w tak ciekawej dziedzinie jaką jest fotografia lotnicza. To wyzwanie dla fotografa oraz jego sprzętu, aby uchwycić naprawdę ostry kadr. Dodatkowo trudno nie zakochać się w podniebnych akrobacjach, bo to robi niesamowite wrażenie!

Mateusz, uczestnik pokazów

Zdjęcia samolotów: Aleksandra Polkowska, wykonane aparatami i obiektywami Sony

 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort