4 modele dronów, o których marzy każdy fotograf i filmowiec

0

Skoro trafiłeś na ten artykuł, zapewne dwoisz się i troisz, żeby urozmaicić jakoś swoje portfolio. Zdjęcia i filmy z powietrza robią wrażenie, prawda? Po przeczytaniu tego tekstu dowiesz się, jakie są aktualne możliwości najlepszych dronów na rynku i na co zacząć odkładać pieniądze do skarbonki.

DJI inspire 1

Gdy mowa o producentach dronów, niezaprzeczalnym zwycięzcą na rynku jest DJI. O ich flagowym dronie, czyli Inspire 1, internet mówi „if it ain’t broke, don’t fix it”, co z przymrużeniem oka sugeruje, że produkt jest naprawdę dobrej jakości i sam z siebie nie psuje się często, chyba, że ktoś próbuje maczać w nim palce. Jest to jednostka bardzo stabilna, sterowna, doceniona przez profesjonalistów. Występuje w dwóch wersjach: standardowej Inspire 1 v2.0 oraz inspire 1 PRO.

Mimo iż dron ten miał swoją premierę już jakiś czas temu, w dalszym ciągu można o nim mówić, że jest dzieckiem najnowocześniejszej technologii. Wersje Isnpire 1 i Inspire 1 PRO różnią głównie możliwości kamery. Kamera w wersji PRO powstała w systemie micro 4/3 i można przymocować do niej różnorodne szkła z tego samego systemu, m.in bardzo popularne obiektywy Olympus (takie same jak do aparatów). W większości dostępnych na rynku dronów kamera z zestawu jest zamontowana na stałe, nie ma wymiennej optyki lub producent umożliwia używanie tylko „jednej słusznej” marki, np. Go Pro. Ogromną zaletą względem innych popularnych dronów jest też możliwość obsługi maszyny przez dwie osoby jednocześnie – pilota i operatora kamery/aparatu, gdy dokupimy do niego drugi kontroler.

Szczegółowy opis możliwości (tryby, parametry) tego drona oraz aktualną cenę sprawdzisz tutaj: Inspire 1 v2.0 / inspire 1 PRO

823832_0_f_1263798495

DJI Phantom 4

Pojawienie się na rynku modelu DJI Phantom 4 to jeden z najgorętszych momentów 2016 roku, premiera, na którą czekali wszyscy miłośnicy latania. Jakość nagrań i możliwości kamery zbliżone są do DJI Inspire 1 (film 4K, foto 12 mpix), jednak po raz pierwszy konsumencki dron został wyposażony w tak inteligentne tryby latania. Automatyka drona pozwoli w przyjemny sposób, bez wielkich rozczarowań, zacząć przygodę z lataniem nawet najbardziej zielonym użytkownikom. Bardziej zaawansowani docenią te same usprawnienia zwłaszcza podczas lotów w ekipie jednoosobowej – ty zajmiesz się szukaniem kadru, a dron na przykład sam przypilnuje, by utrzymywać odpowiednią prędkość, położenie i unikać przeszkód (Obstacle Sensing System). Warte wspomnienia są również: tryb Follow Me, funkcja TapFly, tryb ActiveTrack i jeszcze parę innych, które są dowodem na słuszność sloganu pod jakim reklamowany jest DJI Phantom 4, czyli „inteligentna, latająca kamera”. Dron Phantom 4 popularność zawdzięcza również swojej maksymalnej długości lotu (około 25 minut) i zasięgowi do 5km. Jego maksymalna prędkość to aż 72km na godzinę.

Żeby poznać więcej powodów, dla których warto kupić tego drona, kliknij tutaj.

Phantom4_703356522

3DR Solo

3DR Solo to dron , który w przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej dronów DJI, nie ma w zestawie kamery. Dedykowanym sprzętem do robienia zdjęć i filmowania za pomocą tego quadrokoptera jest sprzęt marki Go Pro, który należy kupić osobno. Co warto o nim wiedzieć na początek? Jest to pierwszy na świecie dron współpracujący z Go Pro, który umożliwia transmisję sygnału w jakości HD między kamerą a wbudowanym w kontroler lotu ekranem. Aplikacja zainstalowana w nim pozwala z kolei na manualne sterowanie parametrami ekspozycji (klatkaż, iso itd.) w trakcie lotu. 3DR Solo Podobnie jak DJI Phantom 4 jest naszpikowany elektroniką. Automatycznych ułatwień jest w nim tyle, że może prawie latać samodzielnie.

Więcej danych technicznych na TEJ stronie.

Opnia zamieszczona na Cyfrowe.pl

„Absolutny Plug & Play – wyjmujesz z plecaka, włączasz, latasz. Solo lata stabilnie również w większy wiaterek, choć wtedy 20 minut lotu to fikcja. Jestem zadowolony ze Smart Shots – działa to fajnie, efekty są lepsze niż oczekiwałem. Całość wykonana fajnie, aplikacja wyjątkowo prosta i czytelna – bez zbędnych funkcji. Polecam”

 

solo_1932423560

Yuneec Typhoon H + Real Sense

Yuneec to również obok 3DR poważna konkurencja DJI. Od dronów wspomnianych wcześniej różni go przede wszystkim to, że jest heksakopterem a nie quadrokopterem. W przypadku awarii jednego z silników w trakcie lotu daje to urządzeniu większe szanse na bezpieczne lądowanie. Jeśli chodzi o funkcjonalności, tryby działania, wiele z nich powtarza się lub działa na podobnych patentach innych autorów (Intel). Mowa między innymi o kamerze (film 4K, foto 12megapiskeli) i obracającym się o 360 stopni gimbalu oraz trybach lotu, takich jak Smart, Angle, Home, Orbit, Journey, czy systemie antykolizyjnym Real Sense. Yuneec Typhon H z sytemem Real Sense to najmłodsza z czterech opisanych tu konstrukcji. Model wchodzi do sprzedaży w czerwcu 2016.

Żeby dowiedzieć się więcej o tym modelu oraz poznać jego aktualną cenę, kliknij TUTAJ.

Typhoon-H-RealSense_2_1790050045

DJI Inspire 1, DJI Phantom 4, 3DR Solo oraz Yuneec Typhon H to drony, które swoją jakością zadowolą profesjonalistów, jednocześnie nie odstraszając amatorów i hobbystów. Ich budowa zapewni stabilny lot i dobrej jakości nagranie, a specjalne, automatyczne tryby ułatwią start, lądowanie i naukę latania. 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort