TOP 10 – najchętniej czytane teksty na blogu w 2017 roku

0

Początek nowego roku to czas podsumowań. Tym razem postanowiliśmy zaprezentować Wam najchętniej czytane teksty na blogu w 2017 roku. Jeśli przeoczyłeś któryś z nich, na pewno warto nadrobić zaległości! W tym tekście spotkasz dwa rankingi, pierwszy z nich obejmuje wszystkie teksty, jakie pojawiły się na blogu, a drugi wyłącznie te, opublikowane w minionym roku. 

 

RANKING NAJCHĘTNIEJ CZYTANYCH TEKSTÓW NA BLOGU W 2017 ROKU:

 1. Jakiego bezlusterkowca kupić? Najlepsze modele, najważniejsze cechy
 2. Jaką ogniskową obiektywu wybrać? Poznaj najpopularniejsze ogniskowe, ich zastosowanie oraz wady i zalety
 3. Dobry i tani obiektyw do Nikona – zobacz nasze propozycje
 4. Nie daj zrobić się na szaro, czyli zastosowanie filtrów szarych w fotografii
 5. Matowy czy błyszczący – oto jest (nie jedyne) pytanie!
 6. Wyprawka dla fotografa. Co kupić na początek?
 7. Prezent dla fotografa. Najciekawsze gadżety od 40 do 400zł
 8. Kupujesz lustrzankę do filmowania? Nie pomiń tych trzech modeli!
 9. Bezlusterkowce do filmowania
 10. Czym kierować się przy wyborze lustrzanki?

I ich krótkie omówienie:

 1. Jakiego bezlusterkowca kupić? Najlepsze modele, najważniejsze cechy

Hitem rankingu „wszech czasów” ( ;) ) na naszym blogu jest kolejny tekst poradnikowy. Tym razem dotyczący wyboru odpowiedniego bezlusterkowca. Bez wątpienia jest on świetną odpowiedzią na coraz większą popularność aparatów tego typu na rynku. Jeśli i Ty nie masz 100% pewności co do wyboru małego aparatu systemowego koniecznie zapoznaj się z tym tekstem.

 1. Jaką ogniskową obiektywu wybrać? Poznaj najpopularniejsze ogniskowe, ich zastosowanie oraz wady i zalety

Wybór aparatu to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Kolejnym krokiem, a w zasadzie maratonem jest wybór odpowiedniej optyki. Ciekawi Cię jak „widzą” poszczególne obiektywy? Co wybrać, gdy interesujesz się fotografią ślubną, sportową, „robaczkową” czy każdą inną? Jeśli Twoja odpowiedź jest pozytywna, koniecznie zapoznaj się z naszym srebrnym medalistą.

 1. Dobry i tani obiektyw do Nikona – zobacz nasze propozycje

Nareszcie nadszedł czas na pozycje medalowe, na najniższym stopniu podium znajduje się tekst o obiektywach łączących cechy, które wzbudzają sympatię u wszystkich klientów. Mowa tu oczywiście o połączeniu wysokiej jakości z niską ceną. Pozycja obowiązkowa dla Nikoniarzy.

 1. Nie daj zrobić się na szaro, czyli zastosowanie filtrów szarych w fotografii

Zakres czułości ISO zbliża się do wartości, przy których aparat zamienia się w noktowizor, a jasne obiektywy kosztują solidne pieniądze. Tymczasem spotkacie się z osobami, które ograniczają ilość światła docierającego do matrycy. Dlaczego to robią? Jak to robią? Właśnie o tym jest ten artykuł.

 1. Matowy czy błyszczący – oto jest (nie jedyne) pytanie!

Wydawać by się mogło, że czas drukowanych zdjęć minął bezpowrotnie. Tymczasem w naszym rankingu plasuje się on na bardzo wysokim, piątym miejscu. Jest to bardzo pozytywna informacja, bowiem oznacza, że wielu z nas – miłośników fotografii nie ogranicza się tylko do przechowywania ciągów zer i jedynek na dysku twardym.

 1. Wyprawka dla fotografa. Co kupić na początek?

Wybór pierwszego „poważnego” zestawu fotograficznego zawsze wiąże się z wieloma skrajnymi emocjami. Niestety w obecnych czasach dokonanie właściwej decyzji nie jest proste. Jeśli chcesz, aby Twój wybór spełniał oczekiwania nowego adepta fotografii koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.

 1. Prezent dla fotografa. Najciekawsze gadżety od 40 do 400zł

Trafiony prezent sprawia wiele radości zarówno obdarowywanemu jak i osobie obdarowującej. Jeśli nie orientujesz się za dobrze w sprzęcie fotograficznym, a chcesz przeznaczyć określoną kwotę na sensowny, sprawdzony sprzęt foto to jest to dla Ciebie pozycja obowiązkowa.

 1. Kupujesz lustrzankę do filmowania? Nie pomiń tych trzech modeli!

Od ładnych paru lat lustrzanki to coś więcej niż tylko aparaty. Często są to też pełnoprawne kamery filmowe, wykorzystywane w niektórych produkcjach filmowych. Wystarczy wspomnieć, że Canon 5D Mark III był wykorzystywany na planie Mad Maxa (2015), a jego poprzednik pomagał w tworzeniu jednego z odcinków serialu Dr House. Nic więc dziwnego, że tekst poruszający temat wykorzystania lustrzanek w filmowaniu znalazł się na tak wysokim miejscu.

 1. Bezlusterkowce do filmowania

Nie ulega wątpliwości, że właśnie nadchodzi czas bezlusterkowców. Ciekawe jak poszczególni producenci będą zmieniać swoją ofertę, aby dostosować ją do potrzeb rynku. Was przede wszystkim interesuje, które z tych urządzeń najlepiej nada się do filmowania. Jeśli zastanawiasz się czy warto wykorzystywać bezlusterkowce w roli kamery to w tym artykule z pewnością znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

 1. Czym kierować się przy wyborze lustrzanki?

Zgodnie z przewrotnym powiedzeniem odchudzanie to bardzo prosta sprawa, większość z nas robiła to przecież wiele razy. Podobnie jest z wyborem sprzętu – decyzja na pozór prosta, ale po głębszym zastanowieniu staje się skomplikowana i wymaga rozważenia wielu za i przeciw. O popularności tekstu świadczy liczba komentarzy, która w chwili pisania niniejszego rankingu wynosi aż 82!

 

RANKING NAJPOPULARNIEJSZYCH TEKSTÓW OPUBLIKOWANYCH NA BLOGU W 2017 ROKU:

 1. Fotografia ślubna – rady dla początkujących od najlepszych fotografów z branży
 2. Filmowanie ślubów – jakie rozwiązania pomogą Ci iść naprzód?
 3. Wielkość matrycy – czy zawsze większe znaczy lepsze?
 4. Jaki obiektyw wybrać? – radzi Marek Arcimowicz, fotograf National Geographic
 5. Fotografia sportowa – jaki sprzęt wybrać na początek?
 6. Pierwsze kroki w fotografii ślubnej. Jak zbudować swój ślubny zestaw sprzętowy?
 7. Kompozycja obrazu – ciąg dalszy zasad, które warto znać!
 8. Skanowanie fotografii – na co zwrócić uwagę wybierając skaner?
 9. Pierwsza lustrzanka czy pierwszy bezlusterkowiec – za i przeciw
 10. Obiektywy stałoogniskowe – wybór ambitnych

I ich krótkie omówienie:

 1. Fotografia ślubna – rady dla początkujących od najlepszych fotografów z branży

Najpopularniejszym tekstem opublikowanym w tym roku jest poradnik będący zbiorem rad profesjonalistów mających ogromne doświadczenie w fotografii ślubnej. Rozpoczęcie przygody ze wspomnianą dziedziną fotografii od przeczytania tego tekstu z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

 1. Filmowanie ślubów – jakie rozwiązania pomogą Ci iść naprzód?

Kolejna potężna dawka wiedzy, ciekawostek i inspiracji, tym razem na przykładzie filmowania ślubów. Uniwersalność porad zawartych w tym artykule z pewnością przyda się wszystkim osobom zajmującym się filmem i fotografią.

 1. Wielkość matrycy – czy zawsze większe znaczy lepsze?

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich osób spragnionych wiedzy sprzętowej. Znajdziesz w nim informacje na temat historii matryc, ich rozmiarów, konsekwencji jakie się z nimi wiążą i dlaczego większe „cyferki” nie zawsze oznaczają lepszy sprzęt. W oczywisty sposób nie mogło też zabraknąć najciekawszych pozycji w każdej z kategorii.

 1. Jaki obiektyw wybrać? – radzi Marek Arcimowicz, fotograf National Geographic

Jakość naszych zdjęć w znacznej mierze zależy od posiadanego sprzętu, jednakże droższe nie zawsze znaczy lepsze. O tym jak dobrać szkło pod kątem konkretnych zastosowań, który obiektyw będzie najlepszy na początek z pewnością dowiesz się z powyższego tekstu.

 1. Fotografia sportowa – jaki sprzęt wybrać na początek?

Przyznam szczerze, że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie tak duża popularność tekstu o fotografii sportowej. Po raz kolejny mamy do czynienia z poradnikiem, którego głównym celem jest wskazanie kluczowych parametrów i optymalnych produktów, które sprawią, że fotografia będzie dla Ciebie przyjemnością.

 1. Pierwsze kroki w fotografii ślubnej. Jak zbudować swój ślubny zestaw sprzętowy?

Fotografia ślubna to ciężki kawałek chleba. Na osobie wykonującej zdjęcia spoczywa nie lada odpowiedzialność, w końcu to od niej zależy jakość pamiątek z jednego z najważniejszych dni w życiu młodej pary. Z tego powodu przemyślana decyzja jest niezwykle ważna. Jak dokonać tego wyboru? Tak, masz rację, trzeba zapoznać się z powyższym artykułem.

 1. Kompozycja obrazu – ciąg dalszy zasad, które warto znać!

Dobrych zdjęć nigdy za wiele. Jeśli chłoniesz wiedzę, rozwijasz swój warsztat i tworzysz coraz lepsze zdjęcia to gorąco Ci kibicujemy i mamy nadzieję, że informacje w takich tekstach jak ten pozwalają Ci stać się lepszym fotografem.

 1. Skanowanie fotografii – na co zwrócić uwagę wybierając skaner?

Hegemonia fotografii analogowej przeminęła, ale wciąż wielu z nas posiada filmy z dawnych lat. Opisane w artykule urządzenia pozwolą Ci przenieść klisze na dysk twardy komputera i dodatkowo zabezpieczyć je przed zniszczeniem. W końcu większość z nas doskonale zna powiedzenie, że ludzie dzielą się na dwa typy: tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robić.

 1. Pierwsza lustrzanka czy pierwszy bezlusterkowiec – za i przeciw

Dyskusja na temat przewag jednego rozwiązania nad drugim stanowi punkt wyjścia do wielu dyskusji. Nie ulega jednak wątpliwości, że od dłuższego czasu bezlusterkowce nie są „chłopcem do bicia”. W niektórych dziedzinach dogoniły lustrzanki, a w innych nawet je przegoniły. Stoisz przed wyborem pierwszego systemu, a może zmieniasz obecny? Koniecznie zapoznaj się z powyższym porównaniem.

 1. Obiektywy stałoogniskowe – wybór ambitnych

Pierwsza w zestawieniu pozycja zawiera wiele informacji na temat charakterystyki obiektywów. Opisano w niej charakterystykę obiektywów stałoogniskowych. Pozwolę sobie zacytować autora Jeśli zastanawiasz się dlaczego warto mieć w swoim arsenale obiektywy stałoogniskowe oraz jakie szkła wybrać do konkretnych zastosowań, koniecznie przeczytaj ten artykuł.”. Tak właśnie zrób. ;)

Podsumowując powyższe zestawienia łatwo dojść do wniosku, że szczególną popularnością cieszą się artykuły dotyczące fotografii ślubnej oraz wyboru optymalnego sprzętu. Jest to dla nas bardzo istotna informacja, bowiem oznacza, że darzycie nas zaufaniem. Pozostaje nam tylko dać słowo, że w 2018 roku zwielokrotnimy nasze wysiłki w celu przygotowywania jeszcze lepszych artykułów.

Podziel się.

O Autorze

Zawsze znajdę czas na analizę sprzętu fotograficznego czy rakiet tenisowych. Każdorazowo muszę zapoznać się z parametrami i przejrzeć miliony wykresów. Tak, lubię cyferki i to bardzo! Poza tym pasjonuje mnie fotografowanie dzikiej przyrody i gra w tenisa ziemnego.

Zostaw komentarz

izmir escort