Porównanie stacji zasilania z serii EcoFlow Delta

0

Seria stacji zasilania EcoFlow DELTA to wyjątkowo wydajne źródła awaryjnego zasilania w domu i przenośne elektrownie przydatne w terenie podczas kempingu czy pracy. Seria ta obejmuje kilka modeli stacji zasilania, które różnią się parametrami, tak aby dostosować moc i wydajność potrzebną przy różnych zastosowaniach. Znajdź odpowiednią dla siebie stację zasilania i zabierz ją na kemping. Miej przy tym pewność, że nie zabraknie Ci energii w domu podczas kryzysowych sytuacji czy zaplanuj realizację dowolnej pracy (dnia zdjęciowego, sesji itp.) w plenerze.

6 wskazówek, na co zwracać uwagę podczas wyboru stacji zasilania z serii EcoFlow DELTA

1. Pojemność

Najważniejszym parametrem, który najbardziej różni stacje zasilania Delta jest pojemność. Im większa pojemność, tym dłuższy czas pracy zasilanych urządzeń, co pozwala na uzyskanie jeszcze większej niezależności w terenie czy w trakcie przerw w dostawie prądu do domu. Stacje zasilania o mniejszej pojemności zapewnią odpowiednią wydajność dla całodniowych wycieczek, czy krótszych, incydentalnych przerw w dostawie prądu.

Stacje zasilania Delta różnią się przede wszystkim pojemnością, a co za tym idzie zastosowaniem.

Jeśli jednak potrzebujesz bardziej wydajnego urządzenia, które wytrzyma długie przerwy w dostawie prądu, ma zasilać niezwykle ważny sprzęt (np. aparaturę medyczną) czy zasilać sprzęt o dużej mocy w terenie to konieczne mogą okazać się jednostki Delta z możliwością rozbudowy takie jak przykładowo Delta Pro.

Stacje zasilania takie jak Delta Pro mogą mieć zwiększoną wydajność dzięki zestawieniu ich z dodatkową baterią.

2. Wyjścia i złącza

Większa moc oznacza więcej opcji zasilania. Stacja o dużej mocy pozwala nawet na zasilanie takich urządzeń jak lodówki czy nawet elektronarzędzia. Swoboda, którą dają, pozwala na zastosowanie ich w nawet niestandardowych sytuacjach. Wszystkie przenośne elektrownie EcoFlow wyposażone są w technologię X-Boost, która zwiększa moc w sytuacji korzystania w połączeniu z bardziej wymagającym sprzętem.

Liczba dostępnych złączy różni się w zależności od modelu stacji EcoFlow Delta. Kluczowym parametrem jest także moc. Przykładowo dla stacji zasilania EcoFlow Delta Max technologia X-Boost zapewnia zasilanie urządzeń o mocy nawet 3000 W, natomiast w przypadku wersji Delta Mini moc maksymalna wynosi 2200 W. Te różnice warto rozważać w kontekście tego, w jakich warunkach ma być używana stacja i jakie typy sprzętów ma zasilać.

Stacja zasilania Delta Max może nawet w awaryjnych przerwach w dostawie prądu utrzymywać przy pracy lodówkę i inne sprzęty domowe.

3. Mobilność

Stacje zasilania zapewniają dużą ilość energii w każdym miejscu. Jednakże, aby móc z łatwością dotrzeć w każde miejsce, konieczne jest, aby cechowały się mobilnością. Ich stosunkowo kompaktowa konstrukcja i niska waga gwarantuje możliwość łatwego udania się ze stacjami Delta w podróż. Zresztą nawet w domu dużo wygodniej korzysta się z urządzenia, którego przemieszczenie nie wymaga sporego wysiłku i można dokonać tego bez problemu w pojedynkę.

Dzięki rączce i kółkom nawet przemieszczanie największej stacji z serii Delta tj. modelu Pro będzie wygodne.

Warto jednak pamiętać, że poszczególne modele serii Delta różnią się między sobą gabarytami. W przypadku podstawowej wersji Delta i modelu Delta Max różnica wagi wynosi 4 kg. Podczas używania jej w domu nie będzie to znaczącą różnicą, ale w terenie, gdzie czasami każdy gram ma znaczenie, będzie to istotne. Stacje zasilania Delta i Delta Mini są w szczególności polecane do użytku podczas podróży.

4. Szybkie ładowanie

Gdy konieczne jest awaryjne zastosowanie zasilania czy dostęp do energii w terenie, posiadanie przenośnej elektrowni, która bardzo szybko się ładuje, staję się kluczowe. Zresztą w każdej sytuacji nikt nie ma ochoty, na czekanie pół dnia aż naładuje się stacja zasilania. W związku z tym sprzęt EcoFlow DELTA został wyposażony w technologię szybkiego ładowania X-Stream, która umożliwia bezpieczne i bardzo szybkie ładowanie. Ponadto EcoFlow DELTA Pro oferuje metodę ładowania 6500W MultiCharge.

5. Ładowanie za pomocą energii słonecznej

Odnawialne źródła energii mają bardzo wiele zalet. To tanie, ekologiczne i niewyczerpane zasilanie. Możesz z niego korzystać w każdym miejscu — nawet w największej głuszy. Wszystkie stacje zasilania EcoFlow DELTA mogą z łatwością korzystać z paneli fotowoltaicznych (sprzedawane oddzielnie). Różnica polega jednak na zdolności poszczególnych modeli do obsługi mocy paneli słonecznych, co przekłada się na szybkość ładowania ogniw stacji za pomocą paneli fotowoltaicznych. Więcej na ten temat dowiesz się z poniższego artykułu:

5 rzeczy, o których warto pamiętać przed zakupem paneli słonecznych

Panele fotowoltaiczne EcoFlow zachowują pełną kompatybilność ze stacjami zasilania Delta.

6. Wydajność ogniw

Niezależnie od tego, jakie możliwości daje stacja zasilania, jej sercem jest akumulator. Podczas wyboru stacji zasilania trzeba więc zwrócić szczególną uwagę na typ ogniw i technologie wykorzystywanego do ich sprawnej oraz bezpiecznej pracy. Wszystkie przenośne elektrownie EcoFlow zostały wyposażone w unikalny system zarządzania baterią, który reguluje prąd, napięcie i temperaturę w czasie rzeczywistym.

Innym istotnym parametrem jest rodzaj ogniwa. Przykładowo przenośna bateria domowa EcoFlow DELTA Pro wykorzystuje ogniwa litowo-jonowe w technologii LFP, które zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić jak najdłuższy cykl życia baterii przez wiele lat. Inne przenośne stacje zasilania Delta oferują natomiast baterie niklowo-kobaltowo-manganowe NCM, które zapewniają bardziej kompaktową, lekką i mobilną konstrukcję.

Zestawienie stacji zasilania z serii EcoFlow Delta

Na koniec spójrz na zestawienie poszczególnych stacji zasilania dostępnych w serii EcoFlow DELTA i podsumowanie poszczególnych stacji:

EcoFlow DELTA Mini

EcoFlow Delta Mini

Jeśli mobilność to dla Ciebie najważniejszy parametr, to EcoFlow DELTA Mini będzie doskonałym wyborem zarówno do domu, jak i w podróż. Ta przenośna stacja zasilania ma dużą pojemność i moc wyjściową w najmniejszej obudowie z rodziny Delta.

EcoFlow DELTA

EcoFlow Delta

Podstawowy model Delta to najlepszy wybór, jeśli szukasz kompromisu pomiędzy mobilnością a wydajnością. Oferując pojemność 1260 Wh, 6 gniazd sieciowych o mocy 1800W i bardzo szybkie ładowanie w stosunkowo kompaktowej konstrukcji zapewnia łatwe zasilanie podstawowych urządzeń.

EcoFlow DELTA Max

EcoFlow Delta Max

To urządzenie rozwija efektywność znaną z mniejszych wariantów stacji Delta i oferuje także dodatkową baterię rozszerzającą jej wydajność, technologię podwójnego ładowania czy szybkie ładowanie od 0% do 80% nawet w czasie 65 minut. Delta Max jest także kompatybilna z generatorem EcoFlow SmartGenerator, tak aby zapewnić awaryjne zasilanie. Możliwe jest również zdalne sterowanie i monitorowanie tej stacji zasilania poprzez aplikację EcoFlow.

EcoFlow DELTA Pro

EcoFlow Delta Pro

Oprócz posiadania największej pojemności, mocy wyjściowej i najbardziej zaawansowanych opcji zasilania spośród wszystkich przenośnych elektrowni z serii Delta, Delta Pro integruje się z całym ekosystemem produktów tego producenta. Możliwe jest połączenie jej z inteligentnym generatorem EcoFlow, dodatkowymi bateriami, inteligentnym panelem domowy i wiele więcej. Dodając do tego ładowanie ze stacji E o mocy 3400W, funkcję MultiCharge 6500W czy inteligentne zarządzanie energią, a otrzymuje się jedną z najbardziej zaawansowanych stacji zasilania dostępnych w sprzedaży.

Mam nadzieję, że to omówienie ułatwi orientowanie się w ofercie stacji EcoFlow DELTA, a także rzuca nieco światła na tematykę przenośnych elektrowni. To urządzenia, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie i mogą przydać się w domu czy w podróży każdego. Służą nie tylko w trakcie rozrywki, czy w pracy twórczej (np. Zasilając wszystkie sprzęty i niezbędne akcesoria przydatne na planie zdjęciowym), ale również w awaryjnych sytuacjach, tak aby zabezpieczyć Twoje bezpieczeństwo i bliskich.

 

TAGI:   
Podziel się.

O Autorze

Gdy robię zdjęcia, to zajmuję się fotografią reportażową, teatralną i artystyczną. Gdy piszę o zdjęciach, to zastanawiam się, jak wpływają one na odbiorców, co robić, by robić jej bardziej świadomie i jakie możliwości daje sprzęt. Poza tym piszę wiersze i jak dotąd w druku ukazały się moje dwie książki z poezją. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku Fotografia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jestem laureatem konkursów fotograficznych i poetyckich, uczestnikiem wystaw, festiwali i publikacji poświęconych fotografii.

Zostaw komentarz

izmir escort