10 najpopularniejszych tekstów na blogu

0

Początek nowego roku to dobry moment, by spojrzeć w oczy statystykom. Przekonajmy się, które artykuły na www.blog.cyfrowe.pl miały w 2015 najwięcej wyświetleń. Do tych najlepszych z pewnością warto wrócić!

Zacznijmy, jak przystało na listę przebojów, od ostatniego miejsca:

10. Matowy czy błyszczący – oto jest (niejedyne) pytanie!

Ranking otwiera nieco zaskakujący tekst. Okazuje się, że w dobie fotografii cyfrowej sporo ludzi  w dalszym ciągu zadaje wyszukiwarce Google pytanie o papier fotograficzny. Matowy, błyszczący, perłowy, barytowy…?

papier Canon cyfrowe.pl

9. Co, za ile i dla kogo – przewodnik po najnowszych lustrzankach Canona

Na dziewiątym miejscu uplasował się przewodnik po lustrzankach Canona. Znajdziesz w nim listę wszystkich sprzedawanych aktualnie aparatów od najtańszych, amatorskich po najdroższe, profesjonalne. Każdy model jest odpowiednio opisany, więc po przeczytaniu tego tekstu będzie ci łatwiej podjąć decyzję o zakupie nowej lustrzanki.

Lustrzanka Canon

8. Przewodnik po lustrzankach Nikona. Którą wybierasz?

Był Canon, nie mogło więc zabraknąć sprzętu Nikona. Na ósmym miejscu kolejny poradnik dla fotografów gustujących w lustrzankach. Która seria aparatów będzie dla ciebie najlepsza? W jaki model warto zainwestować? Mamy dla ciebie kilka wskazówek.

nikon

7. Kim jest typowy Nikoniarz? Sprawdź wyniki ankiety!

Szczęśliwa siódemka to kolejny numer należący do Nikoniarzy. Spytaliśmy ich o to, kim są, jakiego sprzętu używają i czym jest dla nich fotografia. Wyniki internetowej ankiety, którą wypełniło ponad 700 osób, zaprezentowaliśmy w formie kolorowej grafiki.

nikoniarze

6. Naucz się patrzeć INACZEJ – ćwiczenia dla fotografów

Szóste miejsce to tekst-inspiracja. Pierwszy z dwóch odcinków zawierających opisy ćwiczeń na kreatywność. Bo fotograficzna wyobraźnia to coś, co można trenować tak samo jak mięśnie! Gdy zabraknie ci weny na twórcze działanie, zajrzyj do tego tekstu i daj się zainspirować.

fot. Aleksandra Polkowska Cyfrowe.pl

5. Fotograf w podróży. Jak spakować się do samolotu?

Publikacją na piątkę okazał się wywiad z fotografem lotniczym Sławkiem Krajniewskim. Hesja wydał już trzy grube albumy ze zdjęciami samolotów, jest też autorem kilku wystaw. Rozmawialiśmy o lataniu i fotografii z nieco innej perspektywy, np. jak spakować sprzęt fotograficzny przed podróżą, by bez problemu dostać się na pokład samolotu i wygodnie korzystać z niego po wylądowaniu na drugim końcu świata. Jeśli interesują cię sposoby na sprytne obejście niektórych przepisów linii lotniczych, koniecznie przeczytaj ten wywiad!

album hesja

4. Karty SD – 7 rzeczy, które robisz ŹLE

Bardzo wysoko, bo tuż przed podium uplasował się tekst o złowieszczym tytule „Karty SD. 7 rzeczy, które robisz ŹLE”. By nie stracić bezcennych zdjęć, trzeba wyjątkowo dbać o miejsce ich przechowywania. Jakie popełniamy błędy używając kart SD i jak je naprawić?

karty sd jak używać

3. Fotograf w podróży. Jakość lustrzanki bez lustra

Najniższe miejsce na podium należy do bezlusterkowców Olympusa. Aparaty z serii OM-D to ulubieńcy podróżujących fotografów i fotografujących podróżników. Docenili oni dobrą jakość zdjęć, idącą w parze z małymi rozmiarami i wagą sprzętu. Czy ty też uwierzysz, że aparat bez lustra może robić świetne zdjęcia? (Artykuł napisano na podstawie uwag, refleksji i zdjęć Marcina Dobasa, fotografa National Geographic Polska).

2. GoPro 4 Black czy Silver? Wyglądają identycznie, ale co jest w środku?

Na drugim miejscu uplasował się artykuł podejmujący próbę odpowiedzi na pytanie z kategorii „problemy pierwszego świata”, czyli czym różnią się dwa modele sportowej kamery GoPro Hero 4 silver oraz black. O dziwo, mimo specyficznej nazwy nie różnią się one kolorem, lecz technicznymi detalami, które niełatwo wyłapać. Mam nadzieję, że wielu osobom ten tekst pomógł zdecydować się na właściwą kamerę i że nagrywają dziś nią ekstremalnie dobre filmy.

go pro cyfrowe

1. Prezent dla fotografa. Najciekawsze gadżety od 40 do 400zł

Prawdziwym hitem zeszłego roku okazał się poradnik adresowany do osób, które nie znają się na sprzęcie fotograficznym, ale są zdecydowane, by obdarować nim kogoś bliskiego. Na liście prezentów dla fotografa znalazło się dwanaście gadżetów w cenie od 40 do 400zł. Obyło się bez drogich aparatów i chińskiej bylejakości. Tylko najfajniejszy, sprawdzony sprzęt, który sprawi prawdziwą radość. Warto podkreślić, że propozycje prezentów sprawdzą się nie tylko w Boże Narodzenie. Polecamy je również na inne okazje.

12_prezentow_ban_950

Dziękujemy, że śledzisz nasze wpisy! Jeśli chciałbyś, by w nowym roku pojawił się tekst na interesujący cię temat, zostaw swoją propozycję w komentarzu. Może zrealizujemy go specjalnie dla ciebie? :) 

TAGI:   
Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort