Aż 200 Niesamowitych zdjęć samolotów! Odloty Hesji 3

2

Bez wątpienia, to nie jest zwykły album. To bardzo osobista narracja zilustrowana za pomocą aparatu i sporej dawki (jak na album) słów. Każda strona tej książki kipi pasją i miłością do lotnictwa, co czyni ją obowiązkową pozycją dla wszystkich zadzierających nosa… W kierunku chmur oczywiście! Album Sławka „hesji” Krajniewskiego właśnie trafił do sprzedaży w cyfrowe.pl

album hesja

Sukces poprzednich dwóch części zainspirował autora do pracy nad kolejną odsłoną cyklu . Trzeci tom „Odlotów”, choć opasły, zawiera naprawdę wyselekcjonowany materiał. Polowanie na dobre fotografie wymagało od autora przemierzenia aż 80 tys. kilometrów i dwóch lat pracy. Ostatecznie w skład publikacji weszło ponad 200 zdjęć, ukazujących najciekawsze latające po Polsce i całym świecie maszyny.

2014_11_09_Nellis_4522_1_

22360

2013_06_28_Airpower_0320

Pomiędzy hipnotyzującymi fotografiami znajdziemy w nim sporo przydatnego tekstu, np.

  • Pełne emocji wspomnienia z wydarzeń, podczas których powstawały zdjęcia
  • Celne, techniczne porady jak fotografować samoloty

hesja4Każda fotografia w albumie ma swój szczególny opis. Krajniewski nie żałuje oglądającemu nie tylko podniebnych widoków karmiących oczy, ale też szczegółowych wskazówek, gdzie, jak i z kim szukać okazji do fotografowania nieba. Jakie informacje przydadzą się fanom fotografii lotniczej, chcącym pójść w jego ślady?

  • imprezy lotnicze, na które warto się wybrać
  • instytucje i stowarzyszenia zrzeszające fotografów lotniczych
  • wojskowe bazy lotnicze podejmujące współpracę z fotografami

2013_10_08_Axalp_2758_

On i ona – fotograf i modelka – połączeni w wyjątkowym, ryzykownym, kosztownym, ale niebywale pięknym tańcu tuż po wschodzie słońca nad alpejskimi szczytami. 

Poetyckie momentami opisy w towarzystwie nie mniej emocjonalnych zdjęć udowadniają, że fotografia może być podniecająca i zmysłowa nawet wtedy, gdy jej tematyka jest bardzo męska, techniczna, czy wręcz militarna. Hesja samoloty traktuje jak kobiety. Na awionetkę mówi „moja modelka” i fotografuje ją tak, jakby miała swoją osobowość i uczucia. Z drugiej natomiast strony, gdy na zdjęciach pojawiają się myśliwce F16, opowieść o fotografii zaczyna przypominać polowanie na grubą zwierzynę.

20501

2014_11_02_Houston_4311_

2013_08_06_Lask_0094_

2014_07_31_Vulcan_Jaguar_1118_

Pikniki lotnicze w Polsce. Uwielbiam! Wprawdzie z reguły nie ma na nich tego, co lubię najbardziej, czyli dopalaczy, ale jest za to cała masa ludzi zdrowo uderzonych śmigłem w głowę.

Dobrych zdjęć w tym albumie jest naprawdę dużo. Może okazać się niemożliwe przekartkowanie go na jeden raz, ale to akurat jego zaleta. Będzie można do niego wielokrotnie wracać. Album jest już dostępny w naszym sklepie internetowym, a obejrzeć go można w naszych sklepach stacjonarnych w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu i Katowicach.

album-hesja05_584160940ab

 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

2 komentarze

Zostaw komentarz

izmir escort