Bestsellery Sigma 2021 – ranking TOP 10

0
Sigma wypuściła w tym roku już trzy nowe szkła, a rok się jeszcze nie skończył. Sprawdźmy więc, które modele z jej arsenału kupowane są najczęściej.  Przed Tobą ranking obiektywów Sigma od miejsca 1 do 10.

Obiektywy Sigma swoją popularność zawdzięczają bardzo dobremu stosunkowi ceny i jakości. Topową jakość możemy mieć czasami nawet za połowę ceny, jaką trzeba zapłacić za podobne szkła Sony czy Canona.

Jeszcze niedawno w takim rankingu zobaczylibyśmy głównie obiektywy do lustrzanek. W tym momencie 6/10 obiektywów z rankingu to szkła z mocowaniem Sony E przeznaczone do bezlusterkowców. Można więc pogratulować producentowi konsekwencji w wypuszczaniu na rynek kolejnych modeli do bezluster, gdyż w ten sposób udaje mu się odkroić coraz większy kawałek tortu (rynku foto) dla siebie.

Zobacz nasze pierwsze wrażenia po premierze Sigma ART 35 1.4 DG DN >>

W zestawieniu znajdziemy 6 obiektywów z kultowej linii ART. Dzisiejszy ranking, tak samo jak Bestsellery Roku w latach ubiegłych wygrywa Sigma ART 35 1.4, która liczbą sprzedanych sztuk pokonuje nie tylko swoje „koleżanki z drużyny”, ale i szkła innych marek. Tym razem również rozbiła bank lądując na 1 miejscu, z którego nie schodzi od blisko 5 lat (co najmniej 5, gdyż wtedy zaczęliśmy publikować nasze rankingi.) Co jeszcze warto zauważyć? W koszykach klientów Cyfrowe.pl ląduje coraz więcej szkieł z serii C (Contemporary). ARTy dalej wiodą prym, ale patrząc na proporcje między kolejnymi miejscami podium, różnice zaczynają się zacierać.

Z rankingu Sigma 2021 jasno wynika, jaka jest ulubiona ogniskowa użytkowników tych obiektywów i to w każdym możliwym systemie. Jest to 35 mm w przeliczeniu na pełną klatkę. Dużą popularnością cieszą się też zoomy 24-70 i portretówki 85 mm – do top 10 weszły po dwie takie konstrukcje.

Aż 7 z 10 obiektywów to bardzo jasne szkła o przysłonie F/1.4. Mamy tylko jedną Sigmę ze światłem 1.8 i dwie konstrukcje o przysłonie 2.8. Można więc uznać, że kupujący Sigmy to świadomi użytkownicy obiektywów, którzy wiedzą, co Sigma ma do zaoferowania najlepszego. Bokeh i rozmycie tła to gorące hasła wymieniane podczas każdej dyskusji o Sigmie.

Sprawdź także

Strefa Sigmy w sklepie Cyfrowe.pl >>

Więcej artykułów z tagiem Sigma >>

 

Chcesz więcej takich zestawień? Zapisz się newsletter!

Dzięki temu nie przegapisz nowych artykułów, jako pierwszy dowiesz się o darmowych warsztatach foto-video i zgarniesz najlepsze rabaty na zakupy w Cyfrowe.pl! Nie martw się, nie wysyłamy spamu, ani nie piszemy codziennie :) Tylko wartościowe treści!

Zapisz się >

Co ma Sigma, czego nie ma nikt inny?

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort