Lubisz Sigmę? Musisz to zobaczyć! Znamy wyniki ankiety

0
Tego, że obiektywy Sigma są świetne – nie trzeba nikomu udowadniać. O tym, że ich właściciele są super, też już wszyscy wiedzą, ale my wiemy nieco więcej…

Ankieta, dlaczego i po co?

W II połowie października 2021 w internecie można było wypełnić ankietę zatytułowaną „Fani obiektywów Sigma – poznajmy się lepiej”. Adresowana do klientów Cyfrowe.pl, ale nie tylko, bo dostępna również na grupie FB „W obiektywie Sigma” czy profilu samej marki – zainteresowała 144 osoby, które postanowiły odpowiedzieć na nasze pytania.

Pytania dotyczyły głównie posiadane sprzętu, sposobów ich używania a także preferencji zakupowych i planów na rozwijanie swojej pasji. Chcieliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o Was, o Waszych upodobaniach, oczekiwaniach, fotograficznych marzeniach. Część informacji postanowiliśmy udostępnić publicznie – na infografice. Odpowiedzi na niektóre pytania zachowaliśmy jednak tylko dla siebie, aby w odpowiednim momencie zaskoczyć Was, np. nowymi promocjami i tematami warsztatów ;)

Sprawdźmy zatem, kim są fani obiektywów Sigma.

Sigma wyniki ankiety infografika

Demografia

Naszą ankietę wypełniły 144 osoby, które okazały się być głównie płci męskiej. Fotografowie stanowili aż 86% ankietowanych. Większość osób fotografuje wyłącznie hobbystycznie lub łączy pasję z dorabianiem. 16% ankietowanych to profesjonalni fotografowie, którzy żyją z fotografii.

Preferencje

Zdecydowana większość „Sigmiarzy” (ciągle zastanawiam się, jak ładnie się do Was zwracać, dajcie znać w komentarzu, jaka nazwa byłaby najlepsza) robi wyłącznie zdjęcia. Tylko u 10% ankietowanych filmowanie jest na pierwszym miejscu.

Wasza ulubiona ogniskowa to 35 mm a zaraz za nią 50 mm i 85 mm. Przysłona, z której najczęściej korzystacie to F1.4. Wśród Waszych obiektywów dominują szkła stałoogniskowe, korzysta z nich 77% osób.

Najbardziej lubicie fotografować portrety, krajobrazy i reportaże. Na kolejnych miejscach znalazły się śluby i dzika przyroda.

Sprzęt

Pełne klatki rządzą. W 40% przypadków są to bezlusterkowce a w 28 % lustrzanki, co razem daje nam prawie 70%! Najwięcej osób fotografuje natomiast aparatami Nikona, ale nie ma on dużej przewagi nad kolejnymi markami z miejsca 2 i 3, na których uplasowały się Canon i Sony. Już niebawem, prawdopodobnie w przyszłym roku, Sigma planuje wprowadzić na rynek obiektywy z mocowaniem Fuji, więc można się spodziewać w tej kategorii przetasowania wyników.

Kolekcjonerzy obiektywów – niemal połowa ankietowanych posiada co najmniej 5 obiektywów albo więcej! 20% osób posiada po 4 szkła, kolejne 20% posiada 3. Tylko jedna osoba na 144, które wzięły udział w badaniu, odpowiedziała, że posiada wyłącznie jeden obiektyw. W powyższym pytaniu pytaliśmy o to ile wszystkich obiektywów posiadacie (obojętnie jakiej marki). Jak wypada na tle tych liczb Sigma? 42% z Was ma przynajmniej 1 obiektyw marki Sigma. A reszta czyli 58% posiada ich dwa lub więcej. Rekordziści, którzy posiadają >5 Sigm w swoim wyposażeniu to około 7% badanych. Widać tu ewidentnie przywiązanie do marki. Gdy raz spróbujesz Sigmy… zaczynasz odkładać pieniądze na następną. To wciąga.

Podsumowanie

A Ty? Jak wypadasz na tle ankietowanych? Widzisz podobieństwa czy różnice? Jesteś w mniejszości czy większości? Daj znać w komentarzu! Jeśli podobała Ci się infografika, będzie nam miło, jeśli udostępnisz link znajomym fotografom, zwłaszcza tym, którzy robią zdjęcia obiektywami Sigma!

Chcesz więcej? Zapisz się newsletter!

Dzięki temu nie przegapisz nowych artykułów, jako pierwszy dowiesz się o darmowych warsztatach foto-video i zgarniesz najlepsze rabaty na zakupy w Cyfrowe.pl! Nie martw się, nie wysyłamy spamu, ani nie piszemy codziennie :) Tylko wartościowe treści!

Zapisz się >

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort