Sensor stabilizacji w akcji. Zobacz Olympusa OM-D EM5 II od środka!

1

Osławiona 5-osiowa stabilizacja w bezlusterkowych Olympusach to nie mit! Zobacz na własne oczy, co dzieje się we wnętrzu aparatu podczas nagrywania filmu. Autor bloga Micro 4/3rds Photography opublikował nagranie, na którym widać, jak pracuje sensor stabilizacji w Olympusie OM-D E-M5 mark II. Skąd ten pomysł i jak mu się to udało?

Olympus OM-D E-M5 II stabilizacja

W eksperymencie zostały użyte dwa aparaty, wspomniany wcześniej Olympus OM-D EM-5 II (samo body z otwartym wnętrzem ) i Lumix DMC GH4 z obiektywem Samyang 7.5mm f/3.5 fisheye. Zamocowano je na jednej listwie i skierowano je na wprost siebie. Zobacz, co udało się zaobserwować po uruchomieniu nagrywania:

 

Nagrywanie włączono w obydwu aparatach. Lumix rejestrował film, a Olympusa włączono, by móc zobaczyć, jak zachowuje się czujnik ruchu podczas pracy. Na filmie widać jak sprytnie porusza się z każdym ruchem kamerzysty.

Jeśli chodzi o filmowanie „z ręki”, to najlepsza stabilizacja, jaka jest obecnie na rynku. 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Jeden komentarz

  1. A co z pływającą winietą i ostrością po matrycy przy pełnej dziurze?? Raczej kiepskie rozwiązanie. Lepiej gdy pływają soczewki niż matryca…

Zostaw komentarz

izmir escort