Montaż filmowy od podstaw [seria poradników]

0

Nauka montażu – to może być proste! Oprócz poradnik ze wskazówkami jak zacząć montować filmy, mamy dla Ciebie też sporo inspiracji. Na blogu Cyfrowe.pl znajdziesz artykuły o programach do montażu filmu, monitorach do montażu, a także jak stosować najsprytniejsze triki. Z nami zmontujesz swój pierwszy film!

1. Trochę teorii na początek, czyli rodzaje montażu na przykładzie kinowych hitów >>

Hitchcock, Scorsese, Wenders. Filmy każdego z nich mają to coś, co je wyróżnia. Jest to m.in. montaż! Na ich przykładzie dowiesz się o 11 typach montażu, o których uczą się adepci szkół filmowych. Zobaczysz, że montaż może w filmie odgrywać bardzo ważną ROLĘ.

Rodzaje i sposoby montażu. Ucz się od gwiazd kina!

2. Montaż dla początkujących. Programy do edycji video >>

W jakim programie zmontować swój pierwszy film? Jakie płatne i darmowe programy polecane są dla początkujących? Omawiamy m.in. Open Shot Video Editor, Hit Film Express i Da Vinci Resolve.

Montaż dla początkujących: programy do edycji video

3. Montaż filmu – przygotowanie do pracy >>

Po teoretycznym wstępie i poznaniu programów do montażu pora zabrać się za pracę! Od czego zacząć montaż filmu, jak przygotować pliki do pracy i co jest najważniejsze w Twoim nastawieniu?

Montaż filmu – przygotowanie do pracy

4. Pierwsze kroki w programie montażowym >>

Co gdzie kliknąć w programie, żeby uzyskać wymarzony efekt?Dowiesz się, jak zaimportować pliki do programu i skąd wziąć legalną muzykę do swojego filmu. Wszystko na przykładzie Open Shot i Adobe Premierre Pro.

Montaż dla początkujących. Pierwsze kroki w programie montażowym

5.  Jak przezwyciężyć montażową prokrastynację? >>

Najcięższa walka to ta z samym sobą. Początku nauki mogą być trudne. Gdy nie znasz jeszcze zbyt dobrze programu, nie do końca wiesz, jaki efekt chcesz uzyskać, montaż może wydawać się nużący. Prawdziwa pasja oraz… kilka sztuczek z tego artykułu może dodać Ci skrzydeł ;)

Montaż dla początkujących. Jak przezwyciężyć montażową prokrastynację?

6. Montaż filmu – jak radzić sobie z problemami w trakcie edycji? >>

Jakie pułapki czekają na montażystę nowicjusza? Oto najczęstsze techniczne błędy i najtrudniejsze zagwozdki.

Montaż filmu – jak radzić sobie z problemami w trakcie edycji?

7. Triki montażowe wideo, które warto znać! >>

Chcesz nauczyć się synchronizacji obrazu i dźwięku jednym kliknięciem? Nie wiesz co to Morph-cut i J-cut? Pora je poznać!

Triki montażowe wideo, które warto znać!

8. Montaż filmu – kilka sztuczek, które znacząco poprawią Twoje filmy >>

Jeszcze więcej wskazówek, które pomogą Ci wejść na wyższy level. Ważna wiedza podana w lekki sposób!

Montaż filmu – kilka sztuczek, które znacząco poprawią Twoje filmy

9. Monitor do montażu wideo – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jakie parametry wziąć pod uwagę, kupując monitor do montowania filmów? Jaki model monitora wybrać? Przygotowaliśmy ważny poradnik dla początkujących filmowców!

Monitor do montażu wideo – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 

 

 

 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort