GoPro Hero 4 Black czy Sony FDR-X1000V? Porównanie kamer

0

Jeszcze do niedawna kamery ekstremalne GoPro nie miały na rynku poważnych konkurentów. Co jest im w stanie dorównać, jeśli chodzi o nagrywanie w 4K? Zobacz porównanie kamer Go Pro Hero 4 Black i Sony FDR-X1000V. Jak myślisz, która kamera wypadła lepiej w naszym teście?

Test kamer ekstremalnych

Nagrywając test, wybraliśmy 10 najważniejszych zagadnień, pod względem których porównaliśmy obie kamery. Film trwa niecałe 9 minut, ale jeśli interesuje cię tylko jedna z przedstawionych niżej kwestii, kliknij na link, by obejrzeć wybrany fragment.

  1. Unboxing
  2. Bateria i złącza
  3. Obudowy wodoszczelne
  4. Intuicyjność menu
  5. Jakość obrazu
  6. Dźwięk
  7. Filmowanie nocą
  8. Stabilizacja obrazu
  9. Slowmotion
  10. Podsumowanie

Żeby nie zdradzać zbyt wielu szczegółów odnośnie filmu (nikt nie lubi spoilerów), powiem tylko, że niektóre kwestie mogą zaskoczyć! Zwłaszcza fragment o jakości nagrywanych filmów, w którym przyglądamy się kolorom, czy ostrości obrazu. Niesamowitą różnicę widać również podczas odsłuchiwania nagranego dźwięku.

GoPro Hero 4 Black, Sony 4K

Wypożycz kamerę w Cyfrowe.pl i przetestuj sam!

Jeśli mimo przeczytania mnóstwa testów w internecie, ciągle nie możesz zdecydować, która kamera ekstremalna będzie dla ciebie najlepsza, przekonaj się na własnej skórze. W cyfrowe.pl masz możliwość wypożyczenia i przetestowania wybranego sprzętu przed zakupem. Sprawdź dostępność interesujących cię modeli i zarezerwuj je w naszym systemie.

 

Interesujesz się fotografią i filmowaniem? Wejdź na nasz kanał Youtube

YouTube_logo_201

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort