Filmowo z Cyfrowe.pl i Olympus Polska – zapraszamy na warsztaty

3

Kręcisz filmy? Dopiero zaczynasz? Chcesz wiedzieć więcej na temat filmowania? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, weź udział w warsztatach filmowych, które odbędą się 13 czerwca 2015 roku w Sopockich Szkołach Fotografii WFH. Zapraszają Cyfrowe.pl, Olympus Polska oraz Eizo!

Na warsztatach opowiemy o technikach operatorskich, pokażemy jak właściwie oświetlić plan filmowy, wspólnie nakręcimy kilka ujęć, a na koniec zmontujemy to w całość. Spotkanie będzie też okazją do przetestowania pod kątem filmowym najnowszego bezlusterkowca marki Olympus OM-D EM-5 Mark II, chwalonego pod kątem świetnych możliwości video oraz monitorów EIZO, które doskonale sprawdzają się podczas obróbki i montażu filmu.

Warsztaty odbędą się w sobotę 13 czerwca 2015 r. w godz. 10.00 – 18.00 w studio mieszczącym się w samym sercu Sopotu. Poprowadzą je w duecie Izabela Sawicka oraz Paweł Klein. „W trakcie warsztatów podzielimy się wiedzą zdobytą na planach filmowych, uzmysłowimy jak nasycić światłem zdjęcia i opowiemy nieco o pułapkach współpracy z klientem. Efektem będzie film zrealizowany wspólnie przez uczestników warsztatów”.

Koszt udziału w spotkaniu to 50 zł. Kwota wraca do Was w formie rabatu do wykorzystania przy składaniu zamówienia za minimum 100 zł w sklepie www.cyfrowe.pl.

Bilety możecie zamówić na www.warsztatyfilmowe.evenea.pl  Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona!

Program warsztatów:

  1. Podstawy sztuki oraz techniki operatorskiej, czyli bez teorii nie ma praktyki.
  2. Prezentacja sprzętu. Olympus OM-D E-M5 Mark II oraz wybrane akcesoria niezbędne podczas pracy operatorskiej.
  3. Światło w filmie. Udoskonalanie rzeczywistości.
  4. Weźmy film w swoje ręce – ćwiczenia operatorskie. Uczestnicy dzielą się na kilka ekip filmowych i realizują ujęcia filmowe.
  5. Podstawowa wiedza z zakresu postprodukcji. Montaż ujęć powstałych podczas warsztatów.

Prowadzący:

Paweł Klein, specjalista fotografii użytkowej. Fotografował nieomal wszystko od naturalnych przynęt rybackich po prezesów korporacji. Specjalizuje się w szeroko pojętej fotografii korporacyjnej, wnętrzarskiej i produktowej. Wykłada zaawansowane techniki oświetleniowe i historię fotografii w Sopockich Szkołach Fotografii WFH.

Izabela Sawicka, artystka muzyk. Sztukę pojmuje sensorycznie, a performance oraz kreację aktorską traktuje jako dopełnienie muzyki.

„Spotkanie dwojga artystów w błysk przeradza się w próbę zmierzenia z ruchomym obrazem, pierwszym wspólnym wideoklipem muzycznym Izes, czyli Izy. Wyrafinowana jakość plastyczna obrazu wzbudza zainteresowanie innych zespołów, duet realizuje klipy dla wybranych twórców, tj. Logophonic, Irek Wojtczak, Oczi Cziorne, czy Shipyard. Równocześnie realizują filmy użytkowe. Powstaje więc między innymi film o wnętrzach Filharmonii Bałtyckiej czy Hotelu Goldwasser w Gdańsku. Scenariusz, reżyseria, filmowanie, profesjonalne oświetlenie, montaż filmowy – we dwoje budują wspólną jakość opanowując kolejne etapy filmowej produkcji”.

Gorąco zapraszamy wszystkich fanów filmu!

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

3 komentarze

    • Aleksandra Polkowska w

      Niestety w najbliższym czasie będziemy tylko w Gdańsku, ale o warszawiakach też postaramy się pamiętać następnym razem : ) Pozdrawiamy : )

Zostaw komentarz

izmir escort