„Cyfrowe Wakacje” – wyniki konkursu

14

Rozstrzygnięty został konkurs „Cyfrowe Wakacje”, który organizowaliśmy wspólnie z Gazetą Wyborczą Trójmiasto i Olympus Polska. Tematem były wakacje w woj. pomorskim: walory przyrodniczo-historyczne regionu, fotografia rodzinna, zabawne sytuacje itp.

Na konkurs wpłynęły 873 zdjęcia. Wśród uczestników byli turyści z całej Polski, ale też mieszkańcy Pomorza.

Zgodnie z regulaminem nagrodziliśmy 15 najlepszych zdjęć. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Leszek Węgrzyn z Częstochowy. Nagroda: aparat cyfrowy Olympus PEN E-PL1 z obiektywami 14-42 i 40-150 + MMF-2 + zestaw upominków firmowych
II miejsce – Andrzej Peszek z Warszawy. Nagroda: aparat cyfrowy Olympus PEN E-PL1 z obiektywem 14-42 + zestaw upominków firmowych
III miejsce – Daniel Kwiatkowski z Pionek. Nagroda: zaawansowany aparat kompaktowy Olympus mju Tough 8010 + zestaw upominków firmowych

IV miejsce – Igor Kawecki z Krakowa. Nagroda: bony upominkowe o wartości 600 zł do realizacji w sklepach Cyfrowe.pl i Lornetki.pl
V miejsce – Jarosław Zakrzewski z Warszawy. Nagroda: bony upominkowe o wartości 400 zł do realizacji w sklepach Cyfrowe.pl i Lornetki.pl

VI miejsce – Tomasz Piotrowski z Katowic
VII miejsce – Cezary Mordawski z Gdańska
VIII miejsce – Radek Jachimowicz z Gdańska
IX miejsce – Wojciech Peresada z Warszawy
X miejsce – Marlena Dynowska z Torunia

Nagroda za miejsca VI-X: bony upominkowe o wartości 250 zł do realizacji w sklepach Cyfrowe.pl i Lornetki.pl

XI miejsce – Roman Lipiński z Zielonki
XII miejsce – Natalia Sikora z Władysławowa
XIII miejsce – Janusz Klajnert z Gdańska
XIV miejsce – Waldemar Kałasznikow z Wałbrzycha
XV miejsce – Arkadiusz Martyniak z Katowic

Nagroda za miejsca XI-XV: karta pamięci Sandisk 8GB Ultra

Łącznie pula nagród wynosiła prawie 10.000 zł.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy już teraz do udziału w przyszłorocznej edycji.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia laureatów.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TAGI:   
Podziel się.

O Autorze

Istniejemy od 2003 roku i obecnie jesteśmy największym specjalistycznym sklepem foto-wideo na polskim rynku e-commerce. Prowadzimy sprzedaż nie tylko w obszarze Internetu, ale posiadamy także sklepy stacjonarne w pięciu różnych miastach - Gdańsku, Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie. Zespół obsługujący sklep tworzy już prawie 40 młodych i dynamicznych osób. Oprócz konsultantów handlowych, z którymi macie do czynienia podczas kontaktu z naszą firmą, jest jeszcze kilka osób "niewidzialnych". Jest to obsługa logistyki i magazynu, serwis techniczny, programiści, redaktorzy strony internetowej oraz administracja. Wszyscy staramy się, aby sklep Cyfrowe.pl stał się największym i najczęściej odwiedzanym fotograficznym sklepem internetowym.

14 komentarzy

 1. Nie jestem profesjonalistą w fotografii ale myślę, że komisja konkursowa oceniła nasze prace sprawiedliwie. Choć mam bardzo dużo zastrzeżeń, które zachowam dla siebie !!! Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna i nie możemy nic podważyć. Konkurs zakończony i chwali się to, że każdy z uczestników konkursu wykonał znakomite zdjęcia. Myśle, że wyłonienie zwycięzców było bardzo trudna, choć zauważyłem, że były zdjęcia w lepszym wykonaniu od tych nagrodzonych ale to sprawa komisji „tylko ludzi”, którym można wybaczyć ocenę zdjęć z „Wakacyjnego Konkusru”

 2. A ja chciałam bardzo podziękować, że mój „gniot” (jak to nazwał tooshort), został dostrzeżony przez jury :o)))

  Pozdrawiam i gratuluję pozostałym zwycięzcom.
  Marlena

 3. hmm myślałem, że będą oceniane zdięcia, a nie photoshop ale cóż w dzisiejszych czasach ludzie różnie nazywają fotografie. Moim zdaniem fotografia to zdięcie wykonane i nienaruszone chyba tylko tak można ocenic walory fotografi, a nie umiejętności korzystania z programów na komputerze.
  pozdrawiam „fotografów”

  • Do polish kicz: w regulaminie nie było zakazu używania programów graficznych, zupełnie świadomie. To oczywiście temat na długą dyskusję, ale nawet same aparaty poprzez różne filtry artystyczne czy programy pozwalają na dużą ingerencję w obraz. Niektórzy potrafią uzyskac efekty takie jak z photoshopa w tradycyjnej ciemni. W końcu na Ryszarda Horovitza – mistrza komputerowej obróbki obrazu – mówimy mimo wszystko, że jest genialnym fotografem właśnie :)

 4. Fajnie by było, czekam na opinie na temat moich zgłoszonych prac :)

  Słusznie nagrodzone są dobre prace – które wymieniłem.
  A reszta to pomyłka – gniot jest gniotem i nic tego nie zmieni!

  A to, że dla jurorów nie ma kryteriów innych niż wykonanie zdjęcia w pomorskim tylko ich pogrąża.. bo przecież w większości sami jesteście fotografami i niejako powinniście znać fach.
  Winny wygrywć najlepsze prace.
  [nie muszę pisać, że za tym idzie pomysł, sposób wykonania czy choćby elementarna sprawa jaką jest technika].

  A że tak nie jest, to jasno napisałem, że to oststni raz kiedy biorę udział w tym konkursie.
  Czytałem rególamin, fakt nie było nic wspomniane o tak oczywistych rzeczach.. mogło wygrać nawet przypadkiem poruszone zdjęcie gdzie tematem była kupa na chodniku GDZIEŚ W POMORSKIM.

  • Maćku – mam nadzieję, że mogę Cię trochę „zdemaskować” :) W kwestiach artystycznych nie można moim zdaniem wypowiadać takich kategorycznych sądów, to co dla Ciebie jest gniotem dla innego może być arcydziełem i odwrotnie. Jury miało oczywiście inne kryteria niż tylko miejsce wykonania zdjęcia, ale nie były one nigdzie opisane, więc trudno mieć pretensje o to, że co roku są inne… Jury w innym składzie może wybrałoby inne zdjęcia, ale to Jury wybrało jak wybrało, i trudno coś więcej tu dodać. Mam nadzieję, że nie uważasz, że konkurs ma dobry poziom tylko wtedy, jak Ty w nim otrzymujesz nagrody? ;)
   Pozdrawiam
   Piotr

   • Jasne, że nie! Będąc szczerym, to nigdy nic nie wygrałem w konkursie, gdzie cyfrowe.pl organizowało/było sponsorem ;p
    [no może raz na warsztatach].

    Wiesz, nie lubie głaskania za nic i nazywam rzeczy po imieniu – jak coś jest dobre to chwale, jak słabe to nie zostawiam suchej nitki.
    To raczej dobra postawa i tak powinno być, bo chyba nikt nie lubi fałszystwa.
    Inną sprawą jest przyjęcie krytyki.

    Pozdrawiam.

 5. Od góry:
  4,5,8,11 fajne, reszta nagrodzonych to totalne gnioty.

  Drugi i oststni raz brałem udział w tym konkursie.
  [Kryteria co roku interpretowane są inaczej].

  • No cóż, o gustach sie nie dyskutuje. Ciekawe co by na Twoją ocenę powiedzieli Ci, których zdjęcia uznałeś za gnioty :)
   Co do kryteriów to nie są one nigdzie ściśle określone. Jest tylko temat – wakacje w woj. pomorskim, i tyle. Może nie trafiłeś z tematem?

Zostaw komentarz

izmir escort