Cyfrowe.pl i Olympus na Kolosach 2015 – poznaj sprzęt foto dla podróżników

0

Na tej największej w Europie imprezie podróżniczej po prostu nie mogło nas zabraknąć! Przez cały weekend byliśmy do dyspozycji kilkutysięcznego tłumu, który wypełnił po brzegi gdyńską Arenę. Nasza wykwalifikowaną załoga doradzała, jaka obudowa na aparat najlepiej sprawdzi się w podwodnej jaskini, które filtry koniecznie trzeba mieć ze sobą na jachcie albo jaki obiektyw zabrać na przyrodniczą eksplorację Amazonii. Trochę trudne pytania, prawda? Nie dla praktyków.

To fantastyczne, że przez zaledwie trzy dni udało nam się porozmawiać z tak ogromną liczbą osób, które kochają podróże i przygody tak samo jak my! Nieważne czy zdobywasz himalajskie szczyty jeden po drugim, czy szwendasz się po rodzinnym mieście tylko tobie znanymi ścieżkami – to co odkrywasz za każdym razem, warte jest przecież utrwalenia!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przygotowując się do tegorocznej edycji Kolosów, skupiliśmy się na aparatach, które nasi specjaliści i zaufani fotograficy-globtroterzy uznali za sprzymierzeńców fotografa w podróży. Ich wybór padł na linię OM-D Olympusa. Zabraliśmy więc ze sobą na gdyński festiwal kilka egzemplarzy E-M1, E-M5 Mk II i E-M10. Uczestnicy warsztatów i prelekcji, jakie odbywały się podczas Kolosów, mogli w czasie przerw obejrzeć je i dotknąć, a także wykonać nimi kilka próbnych zdjęć. Nie ma to jak wypróbować coś samemu!

Oprócz aparatów można też było zapoznać się z mocowaniami do aparatów CapturePRO. Są fantastyczne, bo zdejmują fotografowi-podróżnikowi ciężar z szyi i umożliwiają noszenie aparatu np. na pasku od spodni, ramiączkach plecaka i na wiele innych wygodnych sposobów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wybór sprzętu fotograficznego nie będzie prosty, ale jest niesamowicie ważny. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który aparat na rynku jest najlepszy i pewnie nie uda ci się takiego znaleźć. Możesz natomiast z pomocą kilku wskazówek wybrać aparat ODPOWIEDNI DLA SIEBIE. Na wycieczkę. W podróż. Na ekspedycję. Gdziekolwiek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wszystkie zdjęcia wykonano aparatem Olympus OM-D E-M1z obiektywami 17mm 1.8 i 12-40 2.8

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort